Jak wyczyścić iMaca, którego nie można włączyć?


11

Mam model iMac z 2008 roku, którego po prostu nie można włączyć. Kiedy zmarł, zwarła z nim bezpiecznik domu. Czy jest jakiś sposób, aby wyczyścić dysk twardy (bez większego wysiłku) przed wyrzuceniem go?

Otwieranie obudowy i wyjmowanie dysku twardego nie jest atrakcyjną opcją. Przeczytałem zdjęcie iFixit, a dysk twardy znajduje się za ekranem, co wymaga posiadania wielu narzędzi do jego usunięcia.

Uwaga: istnieje podobne pytanie, z tym wyjątkiem, że mój iMac ma port Firewire. Zastanawiam się, czy to robi różnicę, ponieważ przede wszystkim nie włącza się.

Niektóre filmy pokazują magnetyczne urządzenie do czyszczenia dysków twardych. Zastanawiam się, czy jest to wykonalne w prawdziwym życiu?


1
Będziesz musiał go wyjąć, aby mieć pewność, że nie ma innego wyjścia.
John Keates,

Odpowiedzi:


2

Miałem 2009 iMac, w którym zepsuł się zasilacz. Szklany ekran jest po prostu podtrzymywany za pomocą magnesów. Wystarczy chwycić górną krawędź i zdjąć, odłączyć wiązkę przewodów. Dysk twardy jest tuż za nim. Wystarczy odłączyć dysk twardy i odkręcić. Niewiele z wymaganych narzędzi i łatwe do zrobienia. Następnie możesz po prostu poddać recyklingowi resztę urządzenia, jeśli nie chcesz, i zniszczyć dysk twardy, otwierając go i wyjmując płyty dociskowe (które wyglądają jak srebrne płyty CD. Wystarczy lekko przeszlifować i podrapać je, a nikt nigdy nie przeczyta wrzuć je, a napęd w metalowym recyklingu.


6

Cóż, jeśli całkowicie spisałeś komputer Mac, w tym dysk twardy, dlaczego go nie zniszczyć?

Młotek itp

Mam na myśli, dosłownie go zniszczyć, na przykład zabierając do niego młotek na podwórku. Następnie możesz po prostu usunąć dysk twardy i go zniszczyć. Możesz najpierw położyć prześcieradło lub coś innego i koniecznie założyć okulary ochronne, ale to załatwi sprawę.

Obudowa zewnętrzna

Kolejną zaletą podejścia „młoteczkowego” jest możliwość zniszczenia zewnętrznej osłony i usunięcia dysku twardego i kontynuowania korzystania z niego przez włożenie go do odpowiedniej obudowy zewnętrznej.

Kąpiel

Jeśli nie podoba ci się powyższe podejście, inną opcją jest napełnienie wanny wystarczającą ilością gorącej wody, aby zanurzyć iMaca. Wymieszaj dwie (lub więcej) filiżanki soli i umieść w nim iMaca na noc. Następnie możesz go wyrzucić następnego dnia.

Magnes

Jeśli chodzi o to, czy użycie magnesu w prawdziwym życiu do szyfrowania danych jest wykonalne, potrzebujesz wystarczająco silnego magnesu, aby osiągnąć pożądany rezultat. Najlepiej byłoby złapać magnes neodymowy, ponieważ będzie on miał silne pole magnetyczne niezbędne do usunięcia lub zaszyfrowania danych.


4
Nie zapomnij o ogniu. Lub jeśli masz broń (w USA), może zastrzel ją z pistoletu. Prześlij go do YouTube, aby wygenerować widoki.
Rudy

+1 za strzelanie z komentarzem do pistoletu . Już prawie wspomniałem o pożarze, ale zdecydowałem, że opary nie będą bardzo zdrowe ani przyjazne dla środowiska. Ale dosłownie znałem ludzi, którzy z powodzeniem zastosowali metodę Bath. Gdy woda morska wejdzie, będzie tostowana!
Monomeeth

1
Istnieje również, jeśli komputer był kłopotliwy lub obciążony, lub po prostu jesteś sfrustrowany, technika z przestrzeni biurowej jest raczej skuteczna. W celach informacyjnych (teksty muzyczne NSFW): youtube.com/watch?v=N9wsjroVlu8
Hugo

1
@Rudy Make ... kilka dolarów! +1 za przesłanie zniszczenia na YouTube.
owlswipe

Młot i pistolet wymagają więcej wysiłku niż wyjmowanie dysku twardego (tj. Konieczność dotarcia do otwartego pola lub oczyszczenia gruzu itp.). Użyłem tłoka toaletowego, aby zdjąć ekran i najwyraźniej mam już śrubokręty T6 i T8 potrzebne, aby dostać się na dysk twardy.
adib
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.