Czy mogę przechowywać całą zawartość mojego poprzedniego iPhone'a w nowym iPhone'ie za pomocą iTunes?


10

Mam iPhone'a 4S z wieloma kopiami zapasowymi na komputerze i chciałbym kupić nowy iPhone.

Czy mogę podłączyć nowe urządzenie do komputera i natychmiast zapisać całą zawartość z poprzedniego iPhone'a? Chcę przenieść wszystkie zdjęcia, wiadomości itp.

Odpowiedzi:


14

Tak.

Najłatwiejszym sposobem na to jest wykonanie pełnej kopii zapasowej iPhone'a 4s przez iTunes.

Następnie podłącz nowego iPhone'a do iTunes, a następnie wykonaj kopię zapasową z iPhone'a 4s na nowym iPhonie.

Ważny

IPhone 4s był dostępny w różnych rozmiarach, a mianowicie 8 GB, 16 GB, 32 GB i 64 GB. Musisz więc upewnić się, że Twój nowy iPhone ma co najmniej taką samą pojemność, jak stary.

Powinieneś także wybrać opcję „Szyfruj lokalną kopię zapasową”, ponieważ „pozwoli to na tworzenie kopii zapasowych haseł do kont, danych Health i HomeKit”. Oczywiście w twoim konkretnym przypadku iPhone 4S nie ma danych dotyczących zdrowia i domu.


2
Pamiętaj tylko, że pełna kopia zapasowa iTunes nie zawiera wszystkiego, np. Pobranych treści, takich jak Muzyka. Rzeczy pobrane przez iTunes na telefon lub coś w rodzaju Amazon Music lub aplikacji Kindle nie jest częścią kopii zapasowej. Wystąpił także problem z zawartością przechowywaną w iBooks, która nie była częścią kopii zapasowej - myślę jednak, że została naprawiona w najnowszej aktualizacji. Upewnij się, że masz kopię offline całej swojej muzyki lub podobnej treści.
nwinkler

5
Upewnij się także, że używasz opcji „szyfruj kopie zapasowe” w iTunes, a następnie wykonaj kopię zapasową. iTunes nie tworzy kopii zapasowych poufnych informacji (dane dotyczące zdrowia, hasła ...), chyba że szyfrowanie jest włączone dla kopii zapasowych, a Ty też możesz chcieć przenieść te dane.
Constantino Tsarouhas

Wymagane jest wyjaśnienie @nwinkler. Wszystkie pliki do pobrania iTunes powinny znajdować się na komputerze kopii zapasowej, ale jako przeniesione zakupy, a nie jako kopia zapasowa. Zrobiłem ten proces wiele razy, nigdy nie tracąc iTune.
user207421,

Tak, to prawda - nie stracisz żadnych danych, może po prostu nie być jeszcze w telefonie. Kiedy przestawiłem się na nowego iPhone'a, przywróciłem go z kopii zapasowej mojego starego, a potem w drodze do domu dowiedziałem się, że w telefonie nie ma muzyki. Oczywiście wszystko było na moim MacBooku, ale naprawdę nudno jechało pociągiem do domu. Oprócz przywracania z kopii zapasowej po przywróceniu może być konieczne ręczne zsynchronizowanie muzyki i innych pobranych treści.
nwinkler

6

Zrobiłbym to przez iTunes za pomocą kabla USB. iClould ma się dobrze, jeśli masz na nim więcej miejsca niż marne 5Gb Apple w standardzie. Nigdy nie byłem w stanie w pełni wykonać kopii zapasowej wszystkiego, od mojego telefonu po iCloud, ponieważ było to ponad 15 GB, w tym wszystkie zdjęcia i filmy. Korzystanie z iTunes jest proste i zajmuje tylko trochę czasu.


4

Tylko trochę informacji ... Istnieje kilka aplikacji, które nie zostaną przywrócone z pełnej kopii zapasowej. Posiadałem aplikację „Music D / L”, która umożliwia pobieranie plików MP3 ze strony internetowej i słuchanie ich przez telefon. Ponieważ został usunięty ze sklepu z aplikacjami, nie można go odzyskać podczas przywracania. Nie jestem pewien, czy dotyczy to każdej aplikacji usuwanej lub usuwanej ze sklepu z aplikacjami.


Tak, jeśli aplikacja zostanie usunięta ze sklepu App Store przez dewelopera lub Apple, nie będzie można jej ponownie zainstalować.
fsb

3

Polecam używanie iCloud jako rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych.

Kopie zapasowe iCloud przywrócą nowego iPhone'a, tak jak iTunes, i nie wymagają, aby nowy iPhone miał taką samą lub większą pojemność. Możesz także skonfigurować iCloud do tworzenia kopii zapasowych, gdy iPhone jest podłączony do Wi-Fi, zasilania i zablokowany.

Większość ważnych rzeczy jest przechowywana w iCloud, co oznacza, że ​​jeśli nie ma już komputera lub kopie zapasowe iTunes zniknęły, informacje są przechowywane bezpiecznie i możesz przywrócić iPhone'a, logując się do konta iTunes z dowolnego nowego iPhone'a.

Przejdź do Ustawienia> iCloud> Kopie zapasowe i włącz go, aby rozpocząć.


5
Odsuwanie pytającego od kopii zapasowych iTunes jest nierozsądne. Korzystam z kopii zapasowej iCloud, ale zawsze wykonuję kopię zapasową iTunes, zanim spodziewam się przywrócić urządzenie lub przejść do nowego, ponieważ jest szybsze i bardziej niezawodne.
MJeffryes

2

Tak, przywróciłbym za pomocą funkcji tworzenia kopii zapasowych iCloud przez sieć Wi-Fi. Proces ten jest bardzo krok po kroku i prosty. Pamiętaj, że niektóre rzeczy, takie jak zakupione dzwonki, nie zostaną przeniesione ze starego telefonu na nowy.

Sprawdź ten link: https://support.apple.com/kb/ph12521?locale=en_US

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.