Zgubione hasło na dysku Mac OS Extended (Journaled, Encrypted). Chcesz go sformatować


25

Używam zewnętrznego dysku Seagate Free Agent Desk jako Time Machine na nowoczesnym komputerze iMac z systemem Lion. Popełniłem błąd szyfrowania dysku i nie pamiętam hasła. Nie mam nic przeciwko utracie danych na dysku i chcę tylko sformatować je, jeśli to możliwe, aby wykorzystać je jako dysk nieszyfrowany. Wszelkie pomysły, jak to zrobić?


2
IMHO: Szyfrowanie danych NIGDY nie jest błędem!
cyphorious

Błędem jest zapomnieć o zarządzaniu hasłami.
dan

Odpowiedzi:


32

Hasło zaszyfrowanego woluminu nie jest wymagane do wymazania dysku, a jedynie do zamontowania zaszyfrowanego woluminu na dysku. Nie jest jasne, czy prośba o hasło pojawia się tylko podczas podłączania dysku, czy przy próbie jego usunięcia.

W Lion można użyć Narzędzia dyskowego, aby usunąć zaszyfrowany wolumin, ale nie w Mountain Lion. Można jednak usunąć zaszyfrowany wolumin za pomocą diskutil cs deletepolecenia (patrz sekcja Terminal poniżej) w obu wersjach.


Narzędzie dyskowe (tylko Lion)

W programie Lion powinny działać następujące kroki:

 1. Podłącz dysk do komputera Mac.

 2. Po wyświetleniu monitu „Wprowadź hasło do dysku„ Twój dysk ” kliknij„ Anuluj ” . Nie trzeba montować zaszyfrowanego woluminu, aby wymazać dysk. wprowadź opis zdjęcia tutaj

 3. Otwórz Narzędzie dyskowe i zlokalizuj dysk zewnętrzny po lewej stronie. Jego nazwa prawdopodobnie zacznie się od pojemności i będzie zawierać w nazwie „Seagate” lub „Free Agent”. Powinieneś zobaczyć swój zaszyfrowany wolumin bezpośrednio pod dyskiem. Objętość będzie wcięty i wyszarzone.
  Narzędzie dyskowe: Lista dysków i woluminów

 4. Wybierz dysk po lewej stronie, a nie wolumin.
  wprowadź opis zdjęcia tutaj

 5. Kliknij kartę „Usuń” znajdującą się między kartami „Pierwsza pomoc” i „Partycja”. Jeśli nie widzisz karty „Partycja”, a wszystkie przyciski pod kartą „Wymaż” są wyszarzone, sprawdź dwukrotnie, czy wybrałeś dysk po lewej stronie, a nie wolumin dysku .

 6. Wybierz format i wprowadź nazwę, a następnie kliknij „Usuń”.

Jeśli to nie zadziała, daj nam znać, który krok nie działa i jak.


Terminal (lew i lew górski)

 1. Po podłączeniu zaszyfrowanego dysku uruchom Terminal i wprowadź następujące polecenie

  lista cs diskutil

  Powinieneś zobaczyć dane wyjściowe opisujące zaszyfrowany dysk, zaczynając od informacji o grupie woluminów logicznych:

  CoreStorage logical volume groups (1 found)
  |
  +-- Logical Volume Group 109FC023-5F18-438A-AF3D-14FF60334A0C
    =========================================================
    Name:     Le Disque
    Size:     68375502848 B (68.4 GB)
    Free Space:  0 B (0 B)
    |
  …
  

  Jeśli masz więcej niż jeden zaszyfrowany dysk, zlokalizuj grupę woluminów logicznych o nazwie dysku, który chcesz usunąć.

 2. Skopiuj identyfikator UUID, który następuje po słowach „Grupa woluminów logicznych”. W tym przykładzie jest to identyfikator UUID dysku o nazwie „Le Disque”:

  109FC023-5F18-438A-AF3D-14FF60334A0C
  
 3. Ostrzeżenie Następne polecenie usunie dysk określony przez wprowadzony UUID. Upewnij się, że skopiowałeś prawidłowy identyfikator UUID grupy woluminów logicznych dla dysku, który chcesz wymazać, zwłaszcza jeśli masz podłączony więcej niż jeden zaszyfrowany dysk.

  Wprowadź następujące polecenie, aby usunąć zaszyfrowany dysk, zastępując copiedUUIDskopiowanym UUID:

  diskutil cs delete copiedUUID
  
 4. Po zakończeniu dysk zostanie podzielony na partycje z zamontowanym jednym woluminem o nazwie „Bez tytułu”. Następnie możesz rozpocząć korzystanie z niego, partycjonowanie lub szyfrowanie w Narzędziu dyskowym w razie potrzeby.


DZIĘKUJĘ CI BARDZO!!! Wybór dysku, a nie woluminu, sprawił, że poleciał. Dziękujemy za szczegółowe informacje!
Sergio Lubezky

Nie działa. Nie ma nawet zakładki kasowania! Ale na szczęście nadal znam hasło. Następnie mogę wybrać wolumin, a nie dysk - zobaczysz wtedy kartę kasowania i nie będzie ona wyszarzona. Jednak nie jest to odpowiedź, której wymaga to pytanie.
gentmatt,

@gentmatt potwierdzony. Mojego zaszyfrowanego dysku TM nie można usunąć ani ponownie podzielić na partycje za pomocą Narzędzia dyskowego, jeśli pominę wprowadzanie hasła do dysku. Podejrzewam, że jest to luka Apple zamknięta w nowszym FileVault dostarczanym z wersją 10.8.x.
Ian C.

2
@getnmatt Twój wolumin jest wymieniony jako Logical Volume Group, co oznacza, że ​​używasz Mountain Lion. Najwyraźniej instrukcje narzędzia dyskowego działają tylko w Lionie, a nie w Mountain Lion. Zaktualizowałem swoją odpowiedź z instrukcjami dla diskutilpolecenia, które działa w obu wersjach.
joelseph

Chciałbym dać ci kolejną +1 za diskutilpolecenie. To znacznie czystsze rozwiązanie niż mój ddhack :-)
Josh

3

Jak powiedział Joelseph w swojej odpowiedzi, powinieneś być w stanie wymazać zaszyfrowany wolumin w Narzędziu dyskowym, nawet bez podawania hasła. Jednak nie mam systemu 10,8 do testowania tego, a Ian C. powiedział, że 10.8 to zmieniło.

Jeśli Disk Utility ma zapobiec odpowiedź joelseph jest od pracy, unicestwiając tablicę partycji przy użyciu terminala jest realną obejście:

 1. Znajdź dysk w Narzędziu dyskowym i kliknij przycisk Informacje
 2. Znajdź wiersz Identyfikator dysku i zanotuj jego treść. Powie, disk#gdzie #jest liczba.
 3. Otwórz terminal (w folderze Narzędzia) i wprowadź polecenie:

  sudo dd if=/dev/zero of=/dev/disk# bs=1024k count=1
  

  Gdzie #jest numer dysku z kroku 2. Sprawdź dokładnie to polecenie! Następnie potrójnie sprawdź polecenie . Upewnij się, że /dev/disk#pasuje do disk#kroku 2.

  To polecenie zastąpi pierwszy megabajt dysku zerami, trwale niszcząc wszelkie informacje na diks. Upewnij się, że chcesz kontynuować

 4. Naciśnij, returna pojawi się monit o podanie hasła użytkownika. Wprowadź hasło, aby rozpocząć usuwanie tabeli partycji.

 5. Po zakończeniu procesu (zobaczysz komunikat 1+0 records in 1+0 records out 1048576 bytes transferred...) wróć do Narzędzia dyskowego. Powinieneś teraz móc sformatować dysk.

Zostało to potwierdzone pracować na czacie . Ponownie bądź bardzo ostrożny z poleceniem . Jeśli użyjesz niewłaściwego dysku, możesz usunąć wartościowe dane.


Nigdy nie należy uruchamiać komend terminalowych bez zrozumienia ich działania. Oto szczegółowe wyjaśnienie:

ddoznacza duplikat danych. Jest to standardowe polecenie systemowe. Zobacz artykuł w Wikipedii i stronę podręcznika

if=określa plik wejściowy do skopiowania. /dev/zerojest plikiem specjalnym (w rzeczywistości urządzeniem znakowym ), który wytwarza tylko zera (znaki NULL)

of=określa plik wyjściowy do skopiowania. /dev/disk2lub cokolwiek to jest zewnętrzny dysk twardy do zastąpienia.

bs=1024kokreśla rozmiar bloku , co oznacza zapisywanie bloków o wielkości 102424 kilobajtów (1 megabajt). Pisanie bloków o wielkości 1 MB jest po prostu szybsze niż mniejsze bloki, dlatego zamykam ten rozmiar.

count=1określa liczbę bloków do napisania. 1 blok 1 megabajta wystarcza, aby zastąpić tablicę partycji, co oznacza, że ​​Narzędzie dyskowe nie będzie już wiedziało, że jest to dysk chroniony hasłem i pozwoli ci go sformatować.


Uwaga: dysk GPT i wiele LVM przechowują metadane w wielu miejscach, często zarówno na początku, jak i na końcu, aw niektórych przypadkach w wielu miejscach okresowych (czyli superblokach EXT fs).
John Keates,

1

Lion's Disk Utility powinien być w stanie to zrobić. Mój zaszyfrowany FreeAgent jest w domu.

Czy próbowałeś zarówno wymazać / sformatować wolumin, jak i ponownie partycjonować sam dysk? Ponowne partycjonowanie powinno działać.


0

Napotkałem ten sam problem. Moją najlepszą opcją byłoby użycie innego narzędzia formatującego z innego systemu operacyjnego.

Uruchomienie formatu z systemu Windows nie będzie obchodziło, że komputer Mac ma na nim szyfrowanie.

Po zniszczeniu partycji Mac powinien móc ją ponownie sformatować.

Alternatywnie niektóre systemy mają narzędzia dyskowe w Bios. I możesz użyć narzędzi w formacie Low Level producenta, aby skasować dysk z powrotem do zera. Ale inne niż to. Myślę, że Apple ogranicza format zaszyfrowanych dysków Mac. Prawdopodobnie ochroni cię przed usunięciem czegoś, co ktoś zaszyfrował. „Być może istnieje Specjalny klucz, który musisz przytrzymać, aby włączyć format” Jeśli nie, być może powinien.


-1

Powinieneś być w stanie sformatować ten dysk zewnętrzny za pomocą Narzędzia dyskowego bez żadnych problemów.


Nie mogę Pyta o hasło i nie pamiętam.
Sergio Lubezky
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.