Skrót klawiaturowy do wyłączania MacBooka Pro za pomocą paska Touch Bar?


19

Otrzymałem dziś mojego nowego MacBooka Pro z paskiem dotykowym i szybko zorientowałem się, że skrót ctrl+ alt+ cmd+ power(udokumentowany tutaj w „Uśpij, wyloguj się i wyłącz skróty”) nie działa już w przypadku zamykania wszystkich aplikacji, a następnie wyłączania.

Czy ten skrót można przywrócić lub zastąpić go podobnym?

Odpowiedzi:


16
 1. W Preferencjach systemowych → Kontrola misji

  • Zmień „Pokaż pulpit” na F10
  • Zmień „Show Dashboard” na F11
 2. W Preferencjach systemowych → Klawiatura otwórz Skróty aplikacji.

  1. Kliknij +, aby dodać nowy skrót.
  2. Pozostaw aplikację jako „Wszystkie aplikacje”.
  3. W tytule menu wpisz dokładnie tę frazę (bez cudzysłowu): „Zamknij…”
  4. Kliknij kursor w polu Skrót klawiatury, następnie przytrzymaj klawisz „fn”, a następnie wybierz „F12” na pasku dotykowym
 • Przytrzymanie klawisza „fn” i wybranie „F12” na pasku Touch Bar spowoduje wyświetlenie monitu o wyłączenie.
 • Przytrzymanie klawisza „fn” i wybranie „F10” spowoduje wyświetlenie pulpitu, a przytrzymanie „F11” spowoduje wyświetlenie pulpitu nawigacyjnego.

1
Z ciekawości przemianowałem tytuł menu „Zamknij” bez końcowych elips. Kiedy wypróbowałem ten „nowy” skrót, natychmiast wyłączył komputer bez żadnego monitu. Nie mogę jednak wyświetlić tytułu menu monitu „Zamknij ...”. Czy jest jakiś zaawansowany zasób porad i wskazówek dla systemu Mac OS, który mógłbym przejrzeć, który bardziej szczegółowo opisuje tego rodzaju funkcjonalność?
Fam

Zrobiłem trochę więcej badań i natknąłem się na Wytyczne MacOS Human Interface, które wyjaśniają, kiedy i dlaczego należy stosować elipsy.
Fam

Dzięki za to, użyłem tej samej metody do zaprogramowania Ctrl-F12, aby poprosić o ponowne uruchomienie.
Philip Kearns,

5

„Czy próbowałeś używać TOUCH ID jako zamiennika przycisku zasilania w zwykłych skrótach?”

przytrzymanie Touch ID spowoduje wyłączenie komputera, ale jest to trudne wyłączenie zasilania, podobnie jak przytrzymanie przycisku zasilania na starszych urządzeniach przez 5 sekund. Nie mogę również znaleźć metody użycia klawiatury do zainicjowania normalnego wyłączenia. Dziwnie, TouchBar ma polecenie uśpienia, które można skonfigurować (patrz tutaj artykuł na temat dostosowywania i rozwijania tutaj ), ale użycie klawiszy modyfikujących z poleceniem uśpienia Touchbar, takich jak cmd lub cmd-opt lub cmd-opt-ctr, uruchomi się w trybie oszczędzania energii okienko w Preferencjach systemowych zamiast uśpienia, ponownego uruchomienia lub zamknięcia ... dziwne. Mam nadzieję, że dodadzą / naprawią to w przyszłej aktualizacji oprogramowania. Jest to WIELKA wada również dla mnie w nowej maszynie :(


0

Czy próbowałeś używać TOUCH ID jako zamiennika przycisku zasilania w zwykłych skrótach?
Nie mam pojęcia o nowym MBP, ale artykuł tutaj mówi

... a kiedy chcesz go wyłączyć, wystarczy przytrzymać przycisk Touch ID znajdujący się po prawej stronie paska dotykowego.
Z technicznego punktu widzenia Touch ID to przycisk zasilania.

Jednak według iMore TOUCH ID oferuje tylko następujące funkcje:

Opcje „Użyj Touch ID dla” obejmują:
Odblokowanie Mac
Apple Pay
iTunes i App Store

Tak więc jest nieco mniejsza szansa, że ​​Touch ID będzie działać jak przycisk zasilania.
Możesz nas o tym powiadomić.
Kolejny mały Rozwiązaniem tej sytuacji może być używany CMD+Shift+/, aby otworzyć Helpmenu pierwszy A następnie za pomocą przycisków kierunkowych (góra, dół, lewo i prawo), aby nawigować do firmy Apple menu, z którego można łatwo , lub
Menu pomocy
SleepRestartShut Down
Menu Apple


Czy próbowałeś używać TOUCH ID jako zamiennika przycisku zasilania w zwykłych skrótach? „Tak, to była pierwsza rzecz, której spróbowałem. Niestety nie ma to żadnego wpływu. Oczywiście mogę nacisnąć i przytrzymać TouchID w celu twardego wyłączenia, ale nie tego chcę. Chcę, aby macOS najpierw zamknął wszystkie aplikacje (i zapytał o niezapisane zmiany, jeśli w ogóle) przed wyłączeniem.
Casimir

-1

Możesz nacisnąć przycisk Touch ID, tak jak zwykły przycisk zasilania. W ten sposób Control + Command + Touch ID działa, jeśli przytrzymasz go przez około 5 sekund.


1
To trudne zamknięcie, działa bez Ctrl i Cmd, a nie o to proszę.
Kazimierz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.