Czy możesz użyć Touch ID, aby ominąć monity o hasło systemowe?


10

Touch ID na moim nowym MacBooku Pro jest całkiem świetny, ale wydaje mi się, że mogę go używać do odblokowywania komputera, a nie do omijania / wymiany hasła systemowego, gdy jestem w nim.

Czy istnieje sposób, aby to włączyć?


Czy zakończyłeś konfigurację Touch ID? Jeśli tak, powinieneś być w stanie używać go do robienia zakupów w iTunes, iBooks, Apple Pay, Safari itp.
fsb

1
@ fsb Tak, i działa dobrze dla tych rzeczy. Wygląda na to, że aplikacja wyświetlająca monit o podanie hasła musi na to zezwalać - najnowszy Xcode pozwala TouchID zastąpić hasło lokalne, ale nie może pobrać hasła programisty z pęku kluczy. Przypuszczam, że nadejdzie kiedyś w przyszłości?
buildsuccessed

Zgodziłbym się. Interfejs API jest nowy, a deweloperzy wciąż muszą włączać go do swoich aplikacji (na przykład ten przykładowy kod od Apple).
fsb

2
Świetne pytanie! Nadal muszę wpisywać hasło za każdym razem, gdy chcę zmienić ustawienia systemowe, instalować nowe aplikacje ... Używanie TouchID do tych zadań byłoby świetne.
Matthias,

Odpowiedzi:


2

Byłem w stanie używać go do usuwania aplikacji z folderu Aplikacje i od czasu do czasu instalowania oprogramowania. Wydaje się, że jest to związane z tym, czy programista go już wdrożył, czy nie. W ciągu ostatnich kilku miesięcy miałem tę opcję częściej, ale nadal tylko w około 30-50% przypadków.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.