Ustaw domyślnego klienta poczty bez dodawania konta pocztowego


34

Jestem na OSX el capitan (10.11.6).

Korzystam z programu Outlook, aby uzyskać dostęp do mojej poczty e-mail i chciałbym, aby program Outlook był domyślną aplikacją pocztową. Wszystkie instrukcje, które znajduję online, sugerują, że powinienem otworzyć pocztę i wybrać „Poczta -> Preferencje”, aby ustawić domyślną aplikację pocztową. Niestety preferencje są wyszarzone, dopóki nie zostanie dodane konto. Nie mam innego konta, które chcę dodać do mojego komputera Mac.

Jak mogę ustawić domyślnego klienta poczty na Outlook bez dodawania konta do klienta poczty?


3
Chociaż nie jest to dobre rozwiązanie, znalazłem to: osxdaily.com/2014/05/06/change-default-mail-app-mac/… . Po prostu załóż fałszywe konto i próbuj, aż w końcu się podda. Nawet po tym stwierdziłem, że aplikacja poczty czasami wraca z powrotem do Mail ...
Daniel Watrous,

Odpowiedzi:


21

Najprostszym sposobem na zrobienie tego - nie wymagającym bałaganu z samą pocztą - jest stara, wierna aplikacja RCDefaultApp
Tak, jest starożytna; tak, to nadal działa; tak, to nic nie kosztuje.

Instaluje się jako panel sterowania, z którego można ustawić wartości domyślne dla prawie wszystkiego na komputerze ... w tym Mail.

Po prostu wybierz z menu rozwijanego

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jeśli chcesz zaczepić się w innych sekcjach, pamiętaj, że utworzenie listy aplikacji / usług może trochę potrwać; nie myśl, że jest zawieszony, to po prostu myślenie ;-)


Czy to działa z Mac OS X High Sierra?
David Killingsworth,

1
Tak, i nadal działa w mojej wersji beta Mojave.
Tetsujin,

Każdy, kto chce używać Gmaila (w przeglądarce Firefox) jako domyślnego klienta poczty e-mail, wykonaj następujące czynności: 1) ustaw przeglądarkę jako domyślną aplikację do obsługi poczty e-mail; 2) Przejdź do preferencji Firefoksa, mailtoznajdź odpowiednie preferencje aplikacji, tam wybierz Use Gmailz listy rozwijanej.
Fabien Snauwaert

Tak i działa na GA Mojave (10.14.4)
Sebastian J.

To w jakiś sposób działa nawet na Catalinie (10.15.1). Uwaga: nie będzie działać w trybie Dark Theme, ale to jedyna niezgodność.
Cory Ringdahl

17

W końcu znalazłem coś łatwego, co działało, SetDefaultMailApp firmy Microsoft:

https://docs.microsoft.com/en-us/outlook/troubleshoot/outlook-for-mac/useful-tools#setdefaultmailapp


2
działa jak marzenie.
RudyOnRails

2
Dzięki, to było dla nas rozwiązanie. Akceptowana odpowiedź na użycie RCDefaultApp jest nadal ważna, ale prawdopodobnie mniej w niektórych większych środowiskach korporacyjnych. Twoje zdrowie!
NotJustClarkKent

Działa na Mojave
David Maddox,

6

Możesz użyć zainstalowanego w systemie interpretera języka Python, aby szybko zmienić domyślną aplikację pocztową.

Skopiuj / wklej następujące polecenie do terminala, zastępując com.microsoft.Outlookidentyfikator pakietu aplikacji dla aplikacji poczty. Identyfikator pakietu programu Outlook to com.microsoft.Outlook.

/usr/bin/python2.7 <<EOF
import LaunchServices;
result = LaunchServices.LSSetDefaultHandlerForURLScheme(
    "mailto",
    "com.microsoft.Outlook")
print("Result: %d (%s)" % (
    result,
    "Success" if result == 0 else "Error"))
EOF

Jeśli nie masz pewności, jaki jest identyfikator pakietu dla Twojej aplikacji poczty, biegnij, osascript -e 'id of app "Some App Name"'aby go znaleźć. Na przykład osascript -e 'id of app "Mail"'zwraca com.apple.mail.


2
Działa dobrze na Mojave.
postrational

Dzięki! Działa świetnie.
Jonas H.,

0

Czasami najłatwiejsze rozwiązania wpatrują się nam w twarz i łatwo je przeoczyć. Często zadawane mi to pytanie, a najłatwiejszym sposobem jest skonfigurowanie konta Apple Mail przy użyciu konta e-mail, a następnie zmiana domyślnej aplikacji e-mail na Outlook.

Po tym nie musisz już używać Apple Mail. Tak więc, mimo że technicznie nadal dodajesz konto do Mail, nie musisz go używać lub możesz je usunąć po ustawieniu domyślnego programu Outlook.

EDYTOWAĆ

Chciałem tylko dodać, że w niektórych przypadkach niektóre programy Apple (np. Zdjęcia) mają własne ustawienia, z których korzysta klient poczty e-mail podczas udostępniania treści. Dlatego też musisz wybrać Outlook jako domyślny w tych aplikacjach, jeśli chcesz udostępniać zawartość za pośrednictwem poczty e-mail.


4
To nie odpowiada na pytanie, ponieważ wymaga dodania konta. Chciałbym wiedzieć, gdzie jest wewnętrzne ustawienie w OSX, aby uzyskać nad tym kontrolę bez konieczności dodawania konta. Przy okazji, mój komentarz wyjaśnia, jak zrobić to samo bez potrzeby posiadania „prawdziwego” konta.
Daniel Watrous,

Ach, nie podniosłem komentarza podczas dodawania mojej odpowiedzi. Na przyszłość warto lepiej edytować pytanie, aby zapewnić dodatkowy kontekst, niż dodawać komentarz. Zdaję sobie sprawę, że zapytałeś, jak zmienić wartość domyślną bez dodawania konta do klienta pocztowego , dlatego moja odpowiedź mówi, że nie musisz później używać Poczty (lub nawet przechowywać w niej konto) po zmianie domyślnej. Teraz, gdy przeczytałem twój komentarz, czy jest to powód, dla którego o to pytasz, ponieważ masz problem z upewnieniem się, że zmiana „trzyma się” za pomocą tej opcji? Jeśli tak, istnieje potencjalna poprawka.
Monomeeth

0

Czasami nawet po ustawieniu Outlooka jako domyślnego klienta poczty w Apple Mail - z kontem, które później usuwasz - (jak Apple może pomyśleć, że jest to dobre miejsce do przyklejenia tego ustawienia), nie trzyma się.

Dla pewności, po ustawieniu pref w Mail, uruchom to przez Terminal:

/System/Library/Frameworks/CoreServices.framework/Versions/A/Frameworks/\
  LaunchServices.framework/Versions/A/Support/lsregister -kill -r -all local,system,user

0

Wiem, że to stare pytanie, ale musiałem zrobić to samo, być może z wiersza poleceń, i znalazłem rozwiązanie.

Będziesz potrzebował Homebrew , który można zainstalować z:

/usr/bin/ruby -e "$(curl -fsSL https://raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/master/install)"

Następnie będziesz potrzebować duti, który jest dostępny poprzez Brew:

brew install duti

Teraz musimy znaleźć nazwę aplikacji pocztowej, którą chcesz ustawić jako domyślną, możemy to zrobić, uruchamiając następujące polecenie (zmień pocztę lotniczą za pomocą wybranego klienta poczty):

mdls -name kMDItemCFBundleIdentifier -r /Applications/Airmail\ 3.app
# this will return "it.bloop.airmail2"

Teraz możemy ustawić żądaną aplikację jako domyślnego klienta poczty za pomocą:

duti -s it.bloop.airmail2 mailto

Otóż ​​to!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.