Usuń Escape na TouchBar w Safari


13

Pytanie „Jak wyłączyć klawisz Escape w Safari” zadano tutaj kilka razy. Teraz, ponieważ w nowych MacBook Pro klawisz Escape jest przyciskiem dotykowym, znacznie łatwiej jest go przypadkowo nacisnąć, ale istnieje duża szansa, że ​​możemy go raz na zawsze usunąć w Safari.

Jak usunąć przycisk Escape z paska TouchBar w Safari? (lub dowolna konkretna aplikacja)

W Customize Touch Bar...menu nie ma takiej opcji : Dostosuj menu paska dotykowego


Państwo mogli spróbować go wyciągnąć używając API Bar dotykowy.
haykam

@haykam Gdzie możemy znaleźć szczegółowe informacje na temat wspomnianego interfejsu API paska Touch Bar? Chcę tego spróbować.
Vladimir

Odpowiedzi:


6

Możesz użyć Karabiner-Elements [ 1 , 2 ], aby przypisać klawisz Escape do niektórych innych funkcji z wizualnym sprzężeniem zwrotnym (np. Wyciszenie). Informacja zwrotna pomaga przypomnieć, że klucz nie jest już mapowany do ucieczki.

Następnie możesz zmapować mniej przydatny klucz do ucieczki. Na przykład na klawiaturze amerykańskiej klawisz sekcji (§ / ±) znajduje się w lewym górnym rogu, gdzie mógł być klawisz Escape.

  1. Zainstaluj i uruchom Karabiner-Elements.
  2. W Prostych modyfikacjach wybierz Bez nazwy produktu (Bez nazwy producenta) jako Cel. To jest pasek dotykowy. Następnie dodaj element od escapedo mute. wprowadź opis zdjęcia tutaj

  3. Aby odwzorować klawisz sekcji (§ / ±) do ucieczki, wybierz Klawiatura wewnętrzna Apple. Dodaj element, od non_us_backslashdo escape. wprowadź opis zdjęcia tutaj

Źródło


To wspaniale, dziękuję! Postanowiłem zamapować Escape na pasku dotykowym na przycisk fn, co jest naprawdę miłe, ponieważ nie robi nic, ale daje również wizualny wskaźnik, że coś nacisnąłeś i zapewnia miły skrót do zmiany innych przycisków
paska dotykowego z

1

Spróbuj użyć BetterTouchTool,

kliknij kartę „Klawiatura” („Wybierz aplikację” należy ustawić na „Globalny”), kliknij „+ Dodaj nowy skrót lub sekwencję klawiszy”, kliknij pole i naciśnij klawisze „Shift-Escape”, ⇧⎋ powinien pojawią się przesuń w prawo, gdzie jest napisane „Trigger Predefined Action” i wybierz: „Klawisze klawiatury / ESC (klawisz Escape, respektuje wciśnięty modyfikator)”

Właśnie stworzyliśmy substytut klucza „escape”. Teraz musimy to wyłączyć.

kliknij „+ Dodaj nowy skrót lub sekwencję klawiszy”, kliknij pole i naciśnij klawisz „Escape” na pasku dotykowym, ⎋ powinien pojawić się przesuń w prawo tam, gdzie jest napisane „Wyzwól predefiniowaną akcję” i upewnij się, że brzmi: Brak akcji

Podoba mi się to bardziej niż dezaktywacja całego paska TouchBar.


1

Istnieje genialna aplikacja o nazwie BetterTouchTool, która pozwala modyfikować pasek dotykowy. Za pomocą tego klawisza byłem w stanie przesunąć nieco do środka. BTT to aplikacja płatna, ale licencje nie są bardzo drogie i od czasu do czasu oferują pewne zniżki (np. Studenckie). Oto link.

Pasek dotykowy z przyciskiem Escape przesuniętym w prawo


Chłodny! Oto więcej, jak to zrobić. github.com/fifafu/BetterTouchTool/issues/204 Zasadniczo musisz zrezygnować z używania paska dotykowego specyficznego dla aplikacji, a następnie utworzyć własny klawisz Escape i umieścić go na pasku. Szalony, ale jeśli uratuje mnie przed ciągłymi uderzeniami ucieczki, świetnie.
Urs,

Najpierw dodałem klawisz modyfikujący do nowego klawisza ESC, więc pojawia się tylko po naciśnięciu cmd. Nie, lepiej: dodaj coś po lewej stronie, na przykład widżet daty. To nawet przydatne!
Urs

Oto kilka wskazówek: całkowicie usuń ESC i przypisz go do klawiatury youtube.com/watch?v=gsRTtO-8ofM
Urs

1

Aby uniknąć przypadkowego naciśnięcia Esc, użyj Karabińczyków, aby ponownie przypisać czynność Escape do gówna + Esc. Ale użyj opcji „złożonej modyfikacji” zamiast prostych sugerowanych gdzie indziej.

Zainstaluj Karabiner -> Złożone modyfikacje -> „Dodaj regułę” -> „Importuj więcej reguł” -> wyszukaj „escape” -> Importuj „Zmień klawisz Escape (rev 4)” -> Włącz tylko to: „Wyłącz escape (... ) ”

Gotowy, aby zrobić Esc, musisz teraz nacisnąć Shift + Esc


0

Nie można go usunąć, jest stały (chyba że wyświetla się widok rozszerzonego paska dotykowego).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.