Wyłącz SIP bez trybu odzyskiwania


12

Zanim odpowiesz, że to niemożliwe, wysłuchaj mnie. Mam komputer Mac Pro 4,1 (z oprogramowaniem układowym 5,1) z systemem MacOS Sierra. Chcę wyłączyć ochronę integralności systemu (znaną również jako SIP), ale wpadłem w kłopoty. Nie mam karty graficznej flashowanej, więc nie widzę ekranu rozruchowego (lub trybu odzyskiwania lub trybu awaryjnego) na komputerze. Dlatego nie widzę, jak wyłączyć SIP na moim komputerze. Próbowałem:

Uruchom komputer Mac Pro w trybie dysku docelowego i podłącz MacBook Air (OS X 10.9 - przed SIP) przez FireWire To MP. Uruchom MBA z partycji odzyskiwania Mac Pro (odzyskiwanie MacOS 10.12). Wyłącz SIP, uruchom ponownie. W ten sposób działało na MBA. Ale kiedy ponownie włączyłem Mac Pro, SIP został włączony. Założyłem, że z tego powodu wyłączenie SIP było powiązane ze sprzętem.

Pytanie 1: Czy to założenie jest prawidłowe?

Pytanie 2: czy można wyłączyć SIP bez użycia karty graficznej w Mac Pro? Mam do dyspozycji iMaca z systemem MacOS Sierra i MBA z systemem OS X 10.9. Możliwe rozwiązania mogą obejmować (ale nie muszą być ograniczone do): ssh, udostępnianie ekranu, tryb dysku docelowego).

Byłbym wdzięczny za każdą pomoc. Zadawaj pytania jako komentarze i sugeruj zmiany. Dziękuję Ci!


Przepraszamy, ponownie przeczytaj pytanie. Czy mówisz, że Twój Mac Pro nie jest podłączony do żadnego wyświetlacza? Czy masz jakiś sposób, aby zobaczyć, co jest na ekranie komputera Mac Pro? Jeśli nie, czy możesz zainstalować oprogramowanie na komputerze Mac Pro? Ponadto, czy Twój iMac obsługuje docelowy tryb wyświetlania?
Monomeeth

Mam ekran, ale działa tylko ze sterownikiem, więc nie działa, dopóki sterownik się nie uruchomi (więc nie podczas rozruchu lub podczas opcji klucza rozruchowego i po zresetowaniu PRAM). Jest również skonfigurowany z systemem MacOS Server, ssh, udostępnianiem ekranu, udostępnianiem plików itp.
NoahL,

@Monomeeth dodatkowo znalazłem kogoś, kto powołuje się na stronę programisty Apple, która stwierdza, że ​​stan SIP jest zapisany w pamięci NVRAM komputera, więc muszę uruchomić MP, aby uruchomić tryb odzyskiwania. SSH odrzuca połączenia w trybie odzyskiwania i (niestety) nie mogę tego robić na ślepo w trybie pojedynczego użytkownika, ponieważ nie można wyłączyć SIP w trybie pojedynczego użytkownika.
NoahL,

Nie rozumiem, co to jest karta graficzna „Flashed” - ale wszyscy profesjonaliści Maca, których widziałem, mają jakąś wewnętrzną kartę graficzną, którą otrzymujesz z maszyną - która działa dobrze w każdych okolicznościach. Poza tym - moje własne doświadczenie z niesprawną sprzętowo kartą graficzną (na moim bardzo starym komputerze iMac z 2004 r.) Uruchamiającym się w „trybie awaryjnym” lub „trybie pojedynczego użytkownika” ZAWSZE było możliwe, a ekran był widoczny - ponieważ w tych trybach Mac nie polegać na funkcjach specyficznych dla karty lub sterownika karty - tylko na bardzo podstawowe rzeczy. Zobaczysz bardzo smutnego, tekstowego komputera Mac z tekstem. Tam między innymi możesz wyłączyć SIP
Motti Shneor

1
@MottiShneor Otrzymałem maszynę bez karty graficznej. Na karcie graficznej, którą mam (kupioną po komputerze), grafika działałaby tylko PO rozruchu, ponieważ grafika działałaby tylko ze sterownikiem firmy GPU (sterownik, który został zainicjowany po uruchomieniu). Ponadto to forum deweloperów
NoahL

Odpowiedzi:


8

Edycja: aby odpowiedzieć na twoje aktualne pytanie, nie możesz tego zrobić nigdzie poza trybem odzyskiwania, więc wszystko, co robisz, musi być stamtąd wykonane.

Przetestowano na podobnej wersji 4,1 zaktualizowanej do wersji 5,1 [ale mam kartę graficzną z miganiem, więc mogłem zobaczyć, co robię]

Uruchom ponownie i przy dzwonkach przytrzymaj Cmd ⌘ R przez około 10 sekund.
Poczekaj, aż przejdziesz do trybu odzyskiwania, który dla mnie zabrał około 45 sekund z kurantów [Jestem na dysku SSD, ale myślę, że mógł wybrać Odzyskiwanie na innym HD do rozruchu] Daj mu około minuty, aby być bezpiecznym .

Fn Ctrl ⌃ F2 przełącza fokus na pasek menu, w szczególności logo Apple w lewym górnym rogu.

Wygląda na to, że cokolwiek ustawiłeś w Preferencjach systemowych> Klawiatura dla „Użyj wszystkich klawiszy F1, F2 jako standardowych klawiszy funkcyjnych”, ta opcja jest wyłączona w Recovery, więc nawet jeśli Ctrl ⌃ F2 działa tylko dla mnie w działającym systemie operacyjnym, w Recovery potrzebowałem dodany Fn klucz.

Stamtąd można nawigować za pomocą klawiszy strzałek

Zdjęcie z https://apple.stackexchange.com/a/254167/85275

Z tego widać, że Terminal znajduje się 4 po prawej, a następnie 4 w dół.
To 4, a nie 3, ponieważ pierwsza strzałka w dół otwiera menu.

Uruchomi się Enter i Terminal.
Wpisz csrutil disablei naciśnij Enter
Wpisz rebooti naciśnij Enter.

Jeśli uruchomi się ponownie, masz rację - inaczej będziesz musiał zgadywać.

BTW, złota zasada, jak odkryłeś, to trzymaj swoją kiepską starą kartę Apple w bezpiecznym miejscu, na takie okazje ;-)

Uwaga dodatkowa: Fn Ctrl ⌃ F2 jest przełącznikiem. Najpierw wybierze pasek menu, drugi odznaczy, więc upewnij się, że zrobisz to tylko raz.


Dziękuję za tę odpowiedź! Niestety, choć wydaje się, że działa na iMacu, za każdym razem, gdy to robię (robiłem to już 7 razy), MP wyłącza się. To tak, jakby klawisze strzałek w lewo / w prawo nie były odczytywane. Próbowałem z: 2 różnymi klawiaturami, odzyskiwaniem Internetu, 3 różnymi portami USB, wszystkie z tym samym rezultatem. Jakieś pomysły?
NoahL,

hmm, nie mam pojęcia, przepraszam. Czy działa z działającym systemem operacyjnym [przynajmniej do oglądania, jak przesuwa się w lewo / prawo zgodnie z oczekiwaniami? TBH, zobaczę, czy możesz znaleźć starego 8800 lub GT120 - każdy właściciel komputera Mac Pro miał / miał gdzieś kopanie. Niestety wciąż przynoszą głupie pieniądze za to, czym są, [70 £ i więcej, Wielka Brytania] Może możesz je pożyczyć?
Tetsujin,

Dzięki! Działa dobrze w systemie operacyjnym. Właśnie kupiłem OEM 8800 GT za 60 USD (super tanio!), Więc nie będę już miał tego problemu
NoahL,

Doskonałe wiadomości. Życzę powodzenia.
Tetsujin,

7

Ta ślepa metoda działała dla mnie:

Aby wyłączyć lub włączyć SIP (System Integrity Protection) bez możliwości zobaczenia trybu odzyskiwania i uruchomienia terminala, możesz użyć trybu odzyskiwania dla jednego użytkownika, który przeniesie Cię bezpośrednio do wiersza polecenia.

Uruchom ponownie komputer Mac przytrzymując CmdRS

Poczekaj 30–60 sekund w zależności od szybkości dysku rozruchowego.

Następnie naciśnij kilka razy klawisz ENTER, aby przejść do wiersza polecenia

Aby WYŁĄCZYĆ SIP: wpisz csrutil disable; rebooti naciśnijEnter

Aby WŁĄCZYĆ SIP: wpisz csrutil enable; rebooti naciśnijEnter

Po powrocie do systemu macOS możesz sprawdzić status SIP za pomocą następującego polecenia: csrutil status


4

Możliwe jest uruchomienie w trybie odzyskiwania w trybie pojedynczego użytkownika.

Aby to zrobić: Przytrzymaj klawisz Opcja (⌥) podczas pierwszego rozruchu, aby przejść do Menedżera uruchamiania. Przytrzymując Command (⌘) -S, wybierz wolumin rozruchowy odzyskiwania.

To da ci tryb odzyskiwania pojedynczego użytkownika, terminal, z którego możesz uruchomić csrutil disable i zrestartować komputer. Następnie możesz przejść do normalnego trybu pojedynczego użytkownika, aby wyłączyć rozszerzenia korzystające z procesora graficznego i zrestartować system z okropną grafiką, ale z którego można łatwiej odzyskać / wykonać kopię zapasową potrzebnych danych przed rozpoczęciem naprawy.


3

Poprzez eksperymenty właśnie odkryłem, że można zrestartować system trzymając Command-RS, a to przejdzie w tryb odzyskiwania dla pojedynczego użytkownika (kombinacja Command R dla odzyskiwania i Command S dla jednego użytkownika). Ta nieudokumentowana funkcja działała podczas ponownego uruchamiania z trybu odzyskiwania z oknem dialogowym wyboru dysku, ale może nie działać z innymi typami ponownego uruchamiania. pracował na Sierra na MacBooku Pro 2010, inne wersje nie były testowane.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.