Jak wyłączyć ekran / zablokować Macbooka Pro za pomocą paska dotykowego za pomocą klawiatury?


111

Działa to na starszych komputerach Mac CtrlShiftPower. Ale to nie działa na nowym Macbooku Pro 2016 z paskiem dotykowym. Czy ktoś może pomóc? Chcę zablokować komputer Mac bez uśpienia.

Odpowiedzi:


125

możesz dodać funkcję uśpienia do paska dotykowego za pomocą preferencji systemowych> klawiatura> dostosuj pasek kontrolny, a następnie przeciągnij ikonę uśpienia na pasek dotykowy, umożliwiając uśpienie przez naciśnięcie przycisku 1.


20
Właśnie znalazłem, że jest też przycisk blokady, którego właśnie szukałem. Dzięki.
KD.

6
Cóż, to miłe, ale czy ktoś zna sposób na blokadę bez ekranu dotykowego? Przypadkowe dotknięcie przycisku blokady jest denerwujące.
toabi

8
@toabi Nie umieszczaj go w grupie „domyślnej”; Podczas edycji paska dotykowego rozwiń go za pomocą ikony „<”, a następnie umieść przycisk „Blokuj ekran” po prawej stronie „Siri”. Teraz blokujesz ekran, rozwijając się bez możliwości zablokowania grubymi palcami. Kompromisem są oczywiście dwa dotknięcia, aby zablokować zamiast jednego.
Tommy Knowlton,

1
@toabi Zobacz moją nową odpowiedź poniżej.
JBallin

1
Oczywiście: zamknij pokrywę. Wyzwalacze Wake-from-sleep wymagają odblokowania. Ale często nie chcę, aby kłaść się spać, aby być bezpiecznym, gdy odchodzę (i dopóki ten proces jest kontynuowany). Następnie najbardziej dostępną metodą, jaką znalazłem, jest umieszczenie ikony kłódki na pasku dotykowym.
Tommy Knowlton,

82

Aktywuj ekran blokady :controlQ

Inne opcje : Dodaj przyciski wygaszacza ekranu / trybu uśpienia / blokady ekranu do paska dotykowego (instrukcje poniżej)

Wybór osobisty : „Hot Corners”, aby aktywować wygaszacz ekranu


Jak dodać „Blokadę ekranu” do paska dotykowego „Pasek sterowania”

  1. Ustawienia → Klawiatura
  2. „Rozwiń pasek kontrolny” na pasku dotykowym, klikając strzałkę po lewej stronie czwartej ikony po prawej stronie paska dotykowego.
  3. „Dostosuj pasek kontrolny ...”> Przeciągnij blokadę ekranu gdzieś na pasek dotykowy (w rozszerzonym widoku paska kontrolnego)
  4. Ustawienia → Klawiatura → Naciśnij klawisz Fn, aby → Rozwiń pasek kontrolny (zakładając, że nie używasz klawiszy Fn do innych celów)
  5. Przytrzymaj fni naciśnij ikonę „Blokada ekranu” (w dowolnej aplikacji / widoku), aby zablokować ekran!

WSKAZÓWKA: Umieść „Blokada ekranu” po lewej stronie (po tej samej stronie fn) = ekran blokady jedną ręką.


Haha, jeah, to też robię od jakiegoś czasu :) To jest najlepsze.
toabi

więc jak wyłączyć ekran przy blokadzie, tak jak to zrobiła stara kombinacja klawiszy poleceń?
xref

@xref, co rozumiesz przez „wyłączenie ekranu przy zablokowaniu”. Czy próbowałeś przycisku „uśpienia” na pasku dotykowym?
JBallin,

@JBallin uśpienie to inna funkcja, dyski są zwalniane, sieć jest odłączona, powrót komputera trwa znacznie dłużej, gdy jesteś gotowy do pracy. Stara kombinacja ctrl + shift + pwr nie robiła tych rzeczy i była bardziej podobna do akcji w gorącym kącie High Sierra „uśpienie wyświetlacza”
xref

Chciałbym wykonać polecenie blokady ekranu, a następnie nacisnąć Cancel na dole logowania
JBallin,

7

Poleciłbym do tego użyć BetterTouchTool . Zawiera także wiele innych przydatnych funkcji dla skrótów, gestów, paska dotykowego itp. Po rozpoczęciu korzystania z niego nigdy nie będziesz chciał bez niego żyć.


I przyciąganie okien też! Używam go od lat, jest niesamowity!
Dogoku,

W jaki sposób narzędzie Better Touch Tool pomaga w procesie blokowania? Czy możesz podać przykład, w jaki sposób pomaga w tym konkretnym przypadku? Mam go zainstalowany i używam go głównie do zarządzania oknami, ale chciałbym zrozumieć, w jaki sposób obsługuje proces blokowania ekranu.
nwinkler

1
@nwinkler Przepraszamy za spóźnioną odpowiedź! BetterTouchTool (BTT) pozwala tworzyć własne skróty, więc zamapowałem kombinację „OPT + CMD + L” na akcję „Zablokuj ekran”. To właśnie chciał OP: zablokować swojego MacBooka za pomocą klawiatury.
Algorytm_NL,

4

Korzystam z aplikacji produkcyjnej Alfred (launcher) do spania na komputerze, uruchamiania wygaszacza ekranu lub wyłączania ekranów.Zrzut ekranu z paska poleceń Alfreda


1
To tak, jakby wpisać 5 liter w porównaniu z jednym dotknięciem ikony blokady paska dotykowego. Tylko mówię.
KD.

1
@KD. szybsze jest wpisywanie tych 5 liter niż przesunięcie palca na pasek dotykowy.
Abdo

1
Im częściej używasz polecenia, tym mniej musisz pisać. Na przykład muszę po prostu aktywować Alfreda i wpisać „s”, a to zapewni mi „wygaszacz ekranu” jako pierwszą opcję, ponieważ używam go bardzo często.
Aaaron,

3

Nie znalazłem niczego w High Sierra porównywalnego ze starą kombinacją ctrl + shift + power, która nie uśpiłaby twojego komputera, ale spowodowałaby wyłączenie wyświetlacza. Nowa kombinacja klawiszy ctrl + cmd + q i przycisk „ekran blokady” na pasku dotykowym prowadzą tylko do ekranu logowania, ale pozostawiają włączony ekran.

Najbliższą rzeczą, jaką mogę znaleźć, jest akcja „Przełącz ekran w tryb uśpienia” w gorącym rogu, która również blokuje ekran, ale utrzymuje połączenie z siecią i wydaje się, że najbardziej dokładnie odwzorowuje zachowanie sprzed HS.


2

Działa z terminala za pomocą polecenia „pmset displayleepnow”.

Owinąłem ten wiersz w applecript: „wykonaj skrypt powłoki” pmset displayeepnow ”i zapisałem jako aplikację.

Jeśli używasz dowolnej aplikacji uruchamiającej (używam skrótu ze sklepu z aplikacjami), możesz przypisać dowolny skrót klawiaturowy do tego skryptu jabłkowego.



1

Tylko za opublikowanie własnego rozwiązania. Może nie działać, jeśli nie chcesz instalować dodatkowego oprogramowania.

Celem jest dodanie skrótu, aby wyłączyć ekran i jednocześnie zablokować komputer w przypadku MacBooków z paskiem dotykowym.

Wystarczy zainstalować BetterTouchTool i utworzyć skrót klawiaturowy „Ctrl + Shift + Del”, aby wyłączyć ekran.


Nie widzę opcji wyłączenia ekranu, tylko jego zablokowanie. = (
hryamzik

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.