Wyłączone głośniki MacBooka, czerwone światło wydobywające się z gniazda słuchawkowego


11

Tego ranka korzystałem z mojego MacBooka z końca 2008 roku, kiedy odkryłem, że dźwięk nie działa. Ikona głośności na pasku menu była wyszarzona, a Preferencje systemowe mówiły, że moje wyjście zostało ustawione na dźwięk cyfrowy zamiast głośników wewnętrznych, jak to zwykle jest (a jedyną opcją jest dźwięk cyfrowy).Preferencje dźwięku utknęły na cyfrowym wyjściu optycznym

Co bardziej zaskakujące, gniazdo słuchawkowe ma świecące czerwone światło (nie miałem pojęcia, że ​​może to zrobić!).

Gniazdo słuchawek z czerwonym światłem w MacBooku z końca 2008 roku

Dlaczego to się dzieje? Czy mogę coś zrobić, aby to naprawić?


Czy próbowałeś zresetować SMC i NVRAM? W ten sposób należy pozbyć się problemu, zakładając, że jest to problem z oprogramowaniem
NoahL

Ten sam problem na MacBooku Pro w połowie 2012 roku. Uruchom ponownie → ten sam problem. Zresetuj NVRAM → ten sam problem. Zresetuj SMC → ten sam problem.
dn

Używam Yosemite 10.10.5, bez żadnego śmiesznego oprogramowania dotykającego wyjścia audio. Po wystąpieniu tego problemu zauważyłem, że proces coreaudiodprzebiegał z wydajnością 84% procesora, a mój MBP nagrzewał się jak głupiec i oddychał w ten sam sposób.
dn

Ten sam problem również tutaj - jestem 98% pewien, że mój port słuchawkowy jest uszkodzony tak, że płyta główna na stałe wykrywa kabel optyczny jako znajdujący się tam. Głośniki działają , słyszę dźwięk przy starcie i to mnie frustruje! Nie mogę uwierzyć, że gdzieś nie ma oprogramowania, które mogłoby wyłączyć wyjście optyczne i zwrócić opcję głośników wewnętrznych?
Jonathan R Swift

Odpowiedzi:


5

Stare pytanie, ale ponieważ 5 minut temu miałem ten sam problem, opublikuję moje rozwiązanie:

Wyjście audio jest takie, jak Graham Min opisuje podwójne wyjście, działające dla gniazda słuchawkowego lub adaptera Toslink. W moim przypadku problem pojawił się po odłączeniu słuchawek: OSX nie przełączył się na zintegrowane wyjście, ale pozostał na wyjściu cyfrowym (optycznym)

Ta strona opisuje eleganckie, nieinwazyjne rozwiązanie, aw moim przypadku rozwiązanie było tak proste, jak ponowne podłączenie słuchawek i delikatne ich połączenie.

Oto kroki

  1. Podłącz ponownie słuchawki.

  2. Odtwórz przez nie trochę dźwięku (np. Piosenkę), a następnie zatrzymaj dźwięk.

  3. Upewnij się, że Preferencje zostały zamknięte.

  4. Uruchom Preferencje i otwórz panel Dźwięk.

  5. Gdy panel Dźwięk jest otwarty i ustawiony na Słuchawki, wyciągnij wtyczkę słuchawek z gniazda.

  6. Zresetuje się do „Głośników wewnętrznych” i możesz zacząć.


2

Powinieneś być w stanie przywrócić normalny dźwięk, wybierając Wewnętrzne głośniki lub Wyjście liniowe w Preferencjach systemowych> panelu Dźwięk .

Światło jest, ponieważ gniazdo słuchawkowe jest również portem TOSLINK :

TOSLINK (od Toshiba Link) jest znormalizowanym systemem złączy światłowodowych. Znany również ogólnie jako „optyczny kabel audio” lub po prostu „kabel optyczny”, jego najczęstsze zastosowanie znajduje w konsumenckim sprzęcie audio (przez gniazdo „cyfrowe optyczne”)

Kabel TOSLINK


Głośniki wewnętrzne i wyjście liniowe nie są opcją w Preferencjach systemowych. Tylko dźwięk cyfrowy.
Thunderforge

Przykro mi to słyszeć. Czy masz inne opcje wyjścia w panelu Dźwięk?
Graham Miln

Zainstalowałem Soundflower, więc widzę te wirtualne wyjścia. Ale poza tym nie, po prostu Digital Audio.
Thunderforge


0

Cytuję: https://superuser.com/a/37804

Osobiście odniosłem sukces, używając delikatnie wykałaczki do szturchania zablokowanych szpilek.

Zobacz także: https://www.ifixit.com/Answers/View/59477/My+headphone+jack+glows+with+a+red+light

macRumors ref: Brak dźwięku z głośników MacBook i czerwonej diody LED w gnieździe słuchawkowym . Czerwone światło jest prawdopodobnie dlatego, że jest to port Mini-TOSLINK .

W gnieździe znajduje się metalowy bolec, który czasami może być zgięty , powodując włączenie cyfrowego dźwięku, kiedy nie powinien.

.

Problem polega na tym, że w gnieździe znajduje się przełącznik informujący o tym, czy masz wtyczkę mini słuchawek lub wtyczkę optyczną podłączoną do portu słuchawek . Problem polega na tym, że po wyjęciu wtyczki jack nie wie o tym i świeci na czerwono, aby rozmawiać z optycznym. Spowoduje to wyłączenie głośników wewnętrznych i zobaczysz wyjście cyfrowe zamiast głośników wewnętrznych w panelu sterowania głośników. Podłączanie i odłączanie głośników może sprawić, że będzie działać przez jakiś czas, ale nie będzie trwało wiecznie.

I dla odważnych serc

Wsunąłem spinacz do papieru i wypchnąłem trochę metalu z boku . To zadziałało i znów mam wewnętrzny dźwięk. Cyfrowe czerwone światło jest teraz wyłączone.


0

Długo walczyłem, próbując znaleźć odpowiedź. Próbowałem dmuchać w gniazdo słuchawkowe, ale nie dotykając ustami, usuwając pliki audio, aktualizując system operacyjny, robiąc wykałaczkę ... prawie się poddałem, ale znalazłem tę fajną radę. Każdy, kto ma ten problem, po prostu włóż usta bezpośrednio do portu i dmuchaj tak mocno, jak możesz. Altówka. Problem rozwiązany!


Nie działa ...
JBernardo

0

Wystarczy przejść do /Library/Audio/Plug-Ins/HAL/AppleAVBAudio.driver/Contents/MacOSi uruchomić AppleAVBAudio.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.