Pamięć „System” w systemie macOS Sierra ma pojemność 470 GB!


60

Mój MacBook Pro z połowy 2012 r. 13 ”mówi, że nagle zabrakło mi miejsca na dane.

Mój Mac prawie nie ma danych, a moja aktualizacja do Sierra była czystą instalacją. Nic nie zostało przeniesione z poprzednich kopii zapasowych.

Jeśli widzisz obraz poniżej, sekcja „System” w lewej kolumnie mówi, że zużywa on 466,82 GB. Nie rozumiem, dlaczego mój komputer Mac wymaga tak dużo miejsca? O ile mi wiadomo, nigdy nie powinno to zwiększyć 50 GB miejsca. Każda pomoc jest mile widziana.

obraz tutaj

Odpowiedzi:


36

Pobierz OmniDiskSweeper i przeanalizuj swój dysk twardy.

OmniDiskSweeper wyświetli pliki na dysku, w kolejności malejącej według rozmiaru, i pozwoli ci zdecydować, co z nimi zrobić. Usuń, ale zachowaj ostrożność.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

OmniDiskSweeper wyświetli szczegóły dotyczące wykorzystania miejsca: Wybierz System i rozpocznij czyszczenie.

Może to być plik kopii zapasowej Time Machine, który zajmuje prawie całe wolne miejsce.


1
Na początku byłem bardzo sceptyczny wobec tego programu - ale uwidoczniło to oczywistego winowajcę mojej pamięci. Mac OS liczy pliki Adobe Cache jako pliki „systemowe”, ale ta aplikacja wyróżniła je bez problemu. Kiedy program After Effects został zaktualizowany - zamiast usuwania starych plików pamięci podręcznej - po prostu utworzył nowy folder pamięci podręcznej dla zaktualizowanej wersji. Uwolniłem 50 koncertów bez problemu.
JustinKaz

3
Narzędzie wiersza poleceń @JustinKaz: du wyświetla rozmiar folderu i pliku w bieżącym katalogu, a gdy jest używane rekurencyjnie, analizuje wszystkie foldery i pliki na dysku twardym, po posortowaniu wynik może mieć taki sam wynik jak ten program. Omni to więcej jak wersja GUI du.
FrontENG

Używam Disk Inventory X. Program jest tak stabilny, że używam tej samej wersji od ostatnich 5-6 lat. Jest to również oprogramowanie typu open source . Nowa wersja 1.2 została wydana dopiero, gdy Apple zaczął ostrzegać o starych plikach binarnych.
Jangid

17

Naprawiłem to na moim, miało to związek z plikami kopii zapasowej BELLMIN „Time Machine Queue (tj. Plikami, które miały iść na Wehikuł Czasu, ale nie zostały jeszcze przeniesione z powodu braku dostępu do TM lub z dala od domu itp.).

Wykonaj następujące czynności (nie musisz kupować ani pobierać żadnych dodatkowych narzędzi):

 1. Idź do terminalu

 2. Wyświetl wszystkie obiekty TM, wykonując następujące czynności

  sudo tmutil listlocalsnapshots /
  
 3. Wróci z kilkoma przedmiotami:

  com.apple.TimeMachine.2018-04-01-122047
  com.apple.TimeMachine.2018-04-01-183626
  
 4. Usuń je, wykonując:

  sudo tmutil deletelocalsnapshots 2018-04-01-122047
  sudo tmutil deletelocalsnapshots 2018-04-01-183626
  

Gdzie data pochodzi z danych wyjściowych z kroku 3 powyżej.

Pozostaw na chwilę, aby złapać oddech. Możesz sprawdzić miejsce na dysku, wykonując df -mpolecenie i zauważyć% wolnego miejsca, robienie więcej df -mco kilka sekund pokaże wzrost, po wykonaniu ustabilizuje się.


2
Warto zauważyć, że podczas gdy lokalne migawki zajmują fizyczne miejsce na dysku, a High Sierra włącza je do Systemu, są one oznaczone jako „możliwe do wyczyszczenia” i nigdy nie należy wykonywać tego ręcznie, ponieważ macOS zajmuje się tym automatycznie na podstawie dostępnego dysku przestrzeń.
grg

więc „sudo purge” zrobić to samo, aby zwolnić przestrzeń?
gpanda,

Aby dodać dodatkowy punkt danych, moim problemem były również migawki, ale utworzone przez Carbon Copy Cloner, a nie Time Machine. Podejrzewam, że nie-maszyna Wehikułu Czasu spowodowała, że ​​mój Dysk Daisy nie rozpoznał możliwości jego czyszczenia. Więcej informacji z CCC tutaj: bombich.com/kb/ccc5/leveraging-snapshots-on-apfs-volumes
Lanny Bose

Jeśli używasz dokera, sprawdź rozmiar ~ / Library / Containers / Solved my problem.
devssh

1
@gpanda Nie sądzę, że to purgenarzędzie ma coś wspólnego z czyszczoną przestrzenią MacOS. man purgema rok praw autorskich 2005, który
wyprzedza funkcję makr

5

Twój system może potrzebować ponownie zindeksować system plików, aby poprawnie wyświetlać ilość miejsca na dysku. Indeksowanie jest obsługiwane przez Spotlight. Korzystając z preferencji systemowych> wyróżnienia, dodaj dysk do listy folderów, aby nie indeksować ze względów prywatności. Uruchom ponownie, a następnie usuń ten wpis. Twój komputer będzie działał wolno podczas procesu ponownego indeksowania, ale po tym powinien wyświetlić odpowiednie kwoty.

Jeśli chodzi o ustalenie, gdzie dysk jest obciążany, lubię korzystać z Grand Perspective. http://grandperspectiv.sourceforge.net/ Daje wizualny wykres posiadanych plików i ich wielkości.


W ogóle mi nie pomogło.
herve

Po ponownym uruchomieniu zwiększono 11 GB.
Hoseyn Heydari,

Z mojej strony nie pomogło. Ponownie zorientowałem się w centrum uwagi, wyczyściłem kopie zapasowe starych maszyn TM, sformatowałem i przywróciłem komputer, wyłączyłem TM, uruchomiłem OmniDiskSweeper i nadal nie mogę zrozumieć, jak system zajmuje 55 GB (powoli odkuwałem 0,5 GB na raz )
James

3

Miałem podobny problem z pamięcią „systemową”. Wsparcie Apple pomogło mi odkryć, że mój FireVault został włączony, a proces szyfrowania poszedł nie tak. Aby to sprawdzić, kliknij ikonę Apple -> Preferencje systemowe -> FileVault. Jeśli wyszarzone pole mówi „Wyłącz FileVault ...”, oznacza to, że FileVault jest włączony. Aby go wyłączyć i odszyfrować dysk, musisz kliknąć kłódkę w lewym dolnym rogu i wprowadzić hasło.


0
 1. Przestań używać Time Machine. Użyj czegoś innego ...

 2. Usuń lokalne kopie zapasowe TM - to samo pozwoli ci zaoszczędzić wiele gigabajtów miejsca.

 3. Przestań używać Spotlight. Użyj czegoś innego. Polecam „EasyFInd” i „Find Any File”.

 4. rozważ przerwanie korzystania z trybu hibernacji, jeśli jest włączony.

4a. Usuń obraz uśpienia (z trybu hibernacji), jeśli istnieje.

więcej porad na temat Macrumours


Czy możesz wyjaśnić, dlaczego sprzeciwiacie się tak długim narzędziom? Czy promujesz CarbonCopyCloner itp.?
ankii

To wszystko bardzo zła rada. W najlepszym wypadku oznacza to oszczędność miejsca przy znacznych kosztach funkcjonalności.
benwiggy

Nie znam CarbonCopyCloner.
Poszukałem go i wkleiłem
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.