Mac HDD bardzo wolno działa xcode i iOS Simulator


1

Na dysku iMac mamy dysk twardy o pojemności 500 GB (21,5 cala, połowa 2014 r.):

  • Intel Core i5 1,4 GHz
  • 8 GB pamięci DDR3 1600 MHz
  • Intel HD Graphics 5000 1536 MB
  • Dostępne 224 GB / 498 GB

Rozmawialiśmy z Apple, który powiedział, że nie możemy uaktualnić go do napędu SSD, ponieważ może to uszkodzić płytę główną.

W tej chwili nie stać nas na nowego Maca, dlatego szukam rozwiązania, które przyspieszy działanie tych programów.

Czy ktoś ma wskazówki / porady, dzięki którym będzie działał szybciej? Być może zainstalować je wszystkie na zewnętrznym napędzie Thunderbolt?


1
Dyski twarde są wolne, dyski SSD nie. Przejdź na dysk SSD samodzielnie.
At0mic

Apple powiedział, że nie jest to możliwe
zepsuje

Skąd wiesz, że to twój dysk twardy powoduje, że Xcode i symulator iOS działają wolno? Czy możesz podać więcej szczegółów na temat konfiguracji: (1) dokładny model iMaca; (2) RAM; (3) Wolne miejsce na dysku; (4) wersja systemu macOS; (5) wersja Xcode; (6) Coś jeszcze możesz wymyślić?
Monomeeth

@Monomeeth Wprowadziłem Edycję, aby pokazać pełne specyfikacje powyżej. Powodem, dla którego uważam, że jest to dysk twardy, jest to, że mam MacBooka Air z zasadniczo tymi samymi specyfikacjami, ale używa dysku SSD. Xcode i symulator ładują się w około 5 sekund w porównaniu do tego iMaca, co może potrwać do 15 minut ?! Xcode to wersja 8.1 (najnowsza).
smj2393,

5 sekund do 15 minut nie jest SSD na dysk twardy masz jakiś inny problem
Mark

Odpowiedzi:


2

Niestety wybór pamięci wewnętrznej dla twojego modelu iMac był najgorszy z możliwych, ponieważ zainstalowany dysk twardy o pojemności 500 GB był modelem 5400 obr./min. Te iMaki były również wyposażone w opcję napędu 1 TB Fusion (lub Hybrid), a także opcję SSD 256 GB, z których oba są znacznie szybsze (zwłaszcza SSD).

Przechowywanie

Tak więc, aby odpowiedzieć na zadane pytanie, w rzeczywistości możesz wymienić dysk twardy w swoim modelu iMac, jeśli chcesz, chociaż Apple nie „oficjalnie” rozważa miejsca (tj. HDD / SSD) w żadnym z aluminiowych komputerów iMac Tapered Edge, aby być aktualizowanym. Jednak, aby być uczciwym wobec Apple'a, aktualizacja tego jest niezwykle trudna i nie poleciłbym nikomu, kto by to zrobił, chyba że ma doświadczenie lub jest bardzo kompetentny technicznie.

W zależności od specyfikacji, iMac ma identyfikator modelu iMac14,4 (możesz to dwukrotnie sprawdzić za pomocą opcji About This Mac w Apple Menu - kliknij przycisk System Report). Instrukcje dotyczące zwiększania pojemności pamięci wraz z filmami są dostępne tutaj .

Pamiętaj jednak, że nie jest to łatwe!

Baran

Twój konkretny model iMac był dostarczany tylko z 8 GB pamięci RAM i został przylutowany do płyty logicznej, więc nie można go usunąć i wymienić. Brak dodatkowych gniazd pamięci. Innymi słowy, nie można tego w żaden sposób ulepszyć.

Dysk zewnętrzny

Jeśli chodzi o pamięć zewnętrzną, najszybszą opcją byłoby użycie dysku SSD w zewnętrznej obudowie podłączonej do jednego z portów Thunderbolt. Oto kilka przykładowych opcji . Jednak musiałbyś wziąć pod uwagę koszt dysku SSD i obudowy i zdecydować, czy te pieniądze będą lepiej przeznaczone na inny komputer Mac? Faktem jest, że Twój model iMac nie nadaje się do ciężkiej pracy, ponieważ jest dławiony przez brak zarówno mocy obliczeniowej, jak i pamięci RAM.

Test porównawczy

Ponadto, jako test, użyłem komputera iMac z połowy 2010 roku z zainstalowanym dyskiem twardym 500 GB i uruchomiłem Xcode oraz skompilowałem kilka wersji do symulatora i we wszystkich przypadkach były one znacznie szybsze niż 15 minut, o których mówisz. Oczywiście bez skompilowania tego samego kodu nie jest to uczciwe porównanie. Jednak na tym komputerze iMac zainstalowano 12 GB pamięci RAM, co stanowi wzrost o 50% w porównaniu z tym, co kiedykolwiek będziesz mieć dla swojego.

Moje rekomendacje

  1. Ugryzłem kulę i zacząłem oszczędzać na innym komputerze Mac.
  2. Modernizacja wewnętrznego dysku twardego jest bardzo trudna i zakładam, że przekraczasz twoje kompetencje (bez zamierzonego przestępstwa)!
  3. Tymczasem zapewniam, że Twój symulator będzie działał po pierwszym uruchomieniu, aby znacznie ograniczyć kolejne kompilacje itp.
  4. Możesz także uruchomić test diagnostyczny Apple, aby sprawdzić sprzęt i upewnić się, że nie ma innego nierozpoznanego problemu. Aby to zrobić, uruchom ponownie komputer iMac i natychmiast przytrzymaj Dklawisz. Po wyświetleniu monitu uruchom testy. Jeśli masz opcję uruchomienia rozszerzonego testu, wybierz to również. Uwaga: uruchomienie może trochę potrwać!

Wszelkie problemy / pytania, daj mi znać.


Dzięki @Monomeeth. Jak powiedziałeś, myślę, że będziemy musieli ugryźć kulę przez kilka miesięcy, a następnie kupić nowego Maca. Pozdrawiam za rozstrzygającą odpowiedź!
smj2393
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.