Jakie mogą być wady pozostawania przy starej wersji OSX? [Zamknięte]


2

MacBooka Pro kupiłem parę lat temu i był on dostarczany z systemem OSX 10.9.5 (Mavericks). Ponieważ jestem bardzo zadowolony z tej wersji OSX, od tego czasu zignorowałem wszystkie aktualizacje i nadal używam OSX 10.9.5.

Obawiam się, że aktualizacja OSX pozostawi mnie niezadowoloną, więc zasadniczo trzymam się wersji, którą lubię (a swoją drogą wolę tę wersję również z estetycznego punktu widzenia!).

Zastanawiam się jednak, czy podczas aktualizacji OSX mogą wystąpić problemy. Jakie problemy mogą pojawić się na dłuższą metę, jeśli system operacyjny nie zostanie zaktualizowany?


Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
nohillside

Tak, źle, jeśli chcesz zachować to na zawsze.
John Keates,

Odpowiedzi:


0

tam MOŻE być niewielkie ryzyko wystawienia długoterminowej z pobytu z powrotem na poziomie systemu operacyjnego. Jednak ten problem jest dość minimalny. Należy upewnić się, że wersja 10.9 została zaktualizowana do najnowszej wersji, aby zapobiec poważnym problemom. (Tak się składa, że ​​10.9.5 niczego nie brakuje w 10.10 lub 10.11).

Kompromis polega na tym, że starszy system operacyjny również (OGÓLNIE MÓWI) działa lepiej na maszynie, która nie jest zupełnie nowa.

Osobiście posiadam ponad 100 komputerów Mac i uruchamiam wszystkie moje systemy osobiste na 10.9.5 ... Nienawidzę 10.10 i 10.11 - oba są pełne problemów, oba spowalniają komputery.

Radzę trzymać się starszego systemu operacyjnego tak długo, jak to możliwe, wiedząc, że w końcu napotkasz problemy z dodatkami (Flash, YouTube itp.) ... Podstawowy system operacyjny będzie działał idealnie idealnie na zawsze (I ' mamy kilka wewnętrznych serwerów z systemem 10.5!), ale w końcu będziesz chciał zaktualizować, gdy niektóre z tych pomocniczych produktów będą powodować problemy ...


To ja przegłosowałem - muszę przejść do porządku i dodać nawet małe przeprosiny: / To nie tak, że nie widzę wartości w twojej odpowiedzi, po prostu nie zgadzam się z niektórymi punktami. Osobiście zawsze pozostaję przy ostatniej wersji, może przez 3 miesiące po wydaniu nowej - ale pozostawanie tak daleko w tyle stanie się w końcu problemem, chyba że twoje wymagania same się nigdy nie zmienią [i nie będziesz korzystać z Internetu, ponieważ bardzo stare systemy operacyjne nie otrzymują już aktualizacji zabezpieczeń] Ponadto, subiektywnie, El Cap jest znacznie „szybszy” niż kiedykolwiek Mavericks. [Komputery Mac są tutaj 08 i 09.]
Tetsujin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.