iPhone 5S nagle wyłącza się przy 30-40% żywotności baterii


13

Mam iPhone'a 5S z systemem iOS 10.1.1. Miałem kilka sytuacji, w których mój czas pracy baterii wynosił około 30-40%, a iPhone natychmiast się wyłączył. Kiedy próbowałem włączyć, wskazywałem niski poziom naładowania baterii i robiłem to przez około 2 godziny za każdym razem, gdy próbowałem włączyć. A potem nagle się włączył i wrócił z około 30% żywotnością baterii i tymczasem nie użyłem ładowarki (nie miałem go). Potem sytuacja znów mi się przydarzyła, kiedy miałem ze sobą ładowarkę, więc podłączono ją i po włączeniu ładowania iPhone'a, ale już naładowano około 40% baterii. Zdarzyło mi się to 5 razy w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Scenariusz jest zawsze bardzo podobny, żywotność baterii około 30-40% .. (nigdy nie dzieje się, gdy bateria jest większa niż 50%), a następnie kilka godzin bezczynności, aż do powrotu. Czy ktoś ma jakieś sugestie? Wielkie dzięki za pomoc


Czy było w chłodne dni lub podobnie? - Możesz spróbować po prostu ponownie skalibrować akumulator (tzn. Pozostawić akumulator do całkowitego wyczerpania, a następnie naładować go do 100% i pozostawić w ładowarce na dodatkową godzinę ... powtórz ten cykl jeszcze raz - i mam nadzieję, że lepiej będzie znać prawdziwe pojemność baterii)
jksoegaard,

Anegdotycznie niektóre osoby zgłosiły, że jest to problem z oprogramowaniem, a nie ze sprzętem. Aż do iOS 9 był to klasyczny „akumulator” lub „niesprawne układy” wewnętrznie, ale widziałem to na kilku generacjach sprzętu (5 i 6 - zarówno S, jak i nie), aby sądzić, że to wszystko jest związane ze sprzętem. Nadal może to być sprzęt.
bmike

Mam również ten problem na iPhonie 6s, telefon zaczął się wyłączać około 38%, zdarzało się to około 20 razy. Wygląda na to, że wszystko się wyjaśniło. Zgadzam się, że musi to być problem z kalibracją baterii, ponieważ nie miałem problemu z iOS <= 9.x.
demianturner

Myślisz o zamknięciu jako dupe na apple.stackexchange.com/questions/239878/...
bmike

Odpowiedzi:


9

Kiedy byłem geniuszem w sklepie Apple Store około dwa lata temu, ten problem był stosunkowo powszechny. Najprawdopodobniej jest to problem sprzętowy z samą baterią, ale istnieje możliwość, że może to być problem z kalibracją baterii . Najpierw najlepiej rozwiązać problemy z kalibracją.

Problem z kalibracją

Sama bateria śledzi, ile ma żywotności baterii, i zgłasza to z powrotem do telefonu, który następnie wyświetla na ekranie. Czasami bateria może być w pełni naładowana, ale zamiast tego bateria lub telefon zgłasza inny procent naładowania.

Naprawienie problemu z kalibracją jest stosunkowo łatwe:

  1. Używaj telefonu, dopóki nie wyczerpie się bateria i nie wyłączy się.
  2. Podłącz telefon do ładowarki i pozostaw go podłączony do zasilania, aż do pełnego naładowania. Najlepiej zrób to przez noc, aby mieć pewność, że zostanie całkowicie naładowana.

Ten proces poinformuje telefon i baterię, gdzie znajdują się jego najniższe i najwyższe punkty ładowania.

Problem sprzętowy

Jeśli problem nadal występuje, prawie na pewno jest to problem z samą baterią. Jeśli masz w pobliżu sklep Apple Store, umów się na spotkanie w barze Genius Bar i przynieś telefon. Mogą tam wymienić baterię tego samego dnia i zwykle zajmuje to mniej niż godzinę.

Jeśli nie masz w pobliżu sklepu Apple Store, może być w pobliżu autoryzowany dostawca usług Apple, który może ci pomóc. Przejrzyj monity na stronie wsparcia Apple , a one pomogą ci znaleźć dobrą opcję.


Jeśli problem dotyczy iOS w pobliżu dolnej granicy ładowania baterii, powiedzmy, że iOS oblicza poziom 0%, gdy poziom naładowania baterii wynosi 33%, to użytkownik nigdy nie będzie w stanie osiągnąć najniższego poziomu naładowania. ↵ W takim przypadku nie można dokonać prawidłowej kalibracji baterii.
dan

Rozumiem, co mówisz, ale z mojego doświadczenia wynika, że ​​tak nie jest. Jeśli poziom naładowania baterii telefonu wynosi 33%, ale informuje telefon, że poziom naładowania baterii wynosi 0% (i to widać na ekranie telefonu), telefon nadal się nie wyłącza, dopóki ciasto nie wyczerpie się. Widziałem telefony siedzące na 0% przez wiele godzin przed faktycznym wyłączeniem. Ale masz rację, że czasami kalibracja baterii nie jest możliwa. W takim przypadku rozwiązaniem jest wymiana baterii.
hisaac

2

Procent baterii jest zwykle wartością szacunkową, ponieważ ustalenie rzeczywistej wartości procentowej może być dość trudne.

Świetnym sposobem na sprawdzenie stanu baterii jest użycie takiego narzędzia, jak CoconutBattery (Mac, bezpłatny), który pozwoli ci zobaczyć liczbę cykli, aktualną pojemność i ile może pomieścić oryginalną pojemność projektową.

Pamiętaj, że baterie są uważane za materiały eksploatacyjne, a gdy zostaną poddane cyklom zbyt wiele razy, będą musiały zostać wymienione.

Może to być również problem z oprogramowaniem, o którym wspominali niektórzy inni użytkownicy, dlatego najlepiej jest wykonać kopię zapasową urządzenia, a następnie przywrócić go za pomocą iTunes, ustawiając go jako nowy do przetestowania.


2

Mam ten sam problem na moim iPhonie 6s. Winię to za samą baterię i nowy system. W przypadku systemu iOS 9.3.5 żywotność baterii nigdy nie spadła tak szybko.

Wypróbuj następujące wskazówki (ze strony pomocy iPhone / iPad / iOS ), które mogą być pomocne w oszczędzaniu baterii.

• Włącz tryb niskiego zużycia energii i wyłącz coś niepotrzebnego, na przykład Usługa lokalizacji i powiadomienia dla nieistotnych aplikacji, Odświeżanie aplikacji w tle.
• Zmniejsz jasność lub włącz Auto-Brightness dla iPhone'a.
• Upewnij się, że aplikacje zostały całkowicie zamknięte, gdy przestaniesz ich używać.
• Utrzymuj swoje urządzenia w niskiej temperaturze. Wysoka temperatura spowoduje uszkodzenie pojemności akumulatora.


1

Mam ten sam problem i uważam, że przyczyną jest oprogramowanie iOS 10, a nie sprzęt.

Jeśli iOS 10 nie rejestruje prawidłowej mocy baterii. Czasami zanim mój iPhone 6S pójdzie spać, rejestruje przyzwoitą moc, aby obudzić się ze snu (nawet 50%). Telefon nie budzi się ze snu i jest faktycznie bezużyteczny. Jednak po podłączeniu do źródła zasilania lub komputera problem z zasilaniem zostanie zresetowany, a telefon obudzi się, zgłaszając ponad 30% mocy i więcej. Wygląda na to, że zresetował flagę informującą telefon o wyczerpaniu baterii. To zdarzyło się zbyt wiele razy, aby być zbiegiem okoliczności. iOS nie rejestruje prawidłowego poziomu baterii, błędnie uważa, że ​​nie ma wystarczającej mocy i dlatego nie włącza się. Po podłączeniu do źródła zasilania przez kilka sekund telefon uruchomi się ponownie normalnie i prawidłowo pokaże poziomy mocy. Stało się tak przez wszystkie wersje iOS 10, w tym najnowsze wersje beta.


To nie otrzymywało flag odpowiedzi, ponieważ części postu były powiązane z Ask Different Meta, a części dotyczyły spekulacji. Skoncentrujmy się na uzyskaniu referencji lub szczegółów na temat tego, jaki konkretny proces mógł się zmienić - apple.stackexchange.com/questions/261082/…
bmike

0

Problem rozwiązany, mam wymienioną baterię i problem nie wystąpił (do tej pory przez 2 tygodnie). Najpierw próbowałem tej kalibracji wspomnianej powyżej, ale to nie pomogło. Potem całkowicie przywróciłem iPhone'a, nie pomogłem też. Nie spodziewałem się, że problem będzie dotyczył baterii, ponieważ minęły zaledwie 2 lata, odkąd kupiłem nowe urządzenie, a wcześniej miałem iPhone4 przez 4 lata i nie było problemu z baterią, ale najwyraźniej nie jest to samo, sama bateria wydawała się być kwestia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.