AirDrop: Jak uzyskać dostęp do AirDrop z wiersza poleceń?


10

Szukałem opcji użycia Airdrop do synchronizacji zestawu katalogów między dwoma komputerami.

Chcę to osiągnąć bezprzewodowo (dlatego wybrałem Airdrop bez podłączania komputerów do sieci lub za pomocą kabli krzyżowych).

Czy istnieje polecenie wysyłania plików na inny komputer Mac? Czy istnieje również sposób, aby komputer Mac mógł automatycznie odbierać żądania?


Brzmi jak niewłaściwe narzędzie do rozwiązania problemu. Czy przeglądałeś rsync?
Gerry,

tak, nie wymaga połączenia sieciowego. Po prostu chcę wykorzystać moc zrzut do wykonywania zadań z synchronizacją niektórych plików / katalogów okresowo
Sairam

A dlaczego nie skonfigurujesz połączenia sieciowego na obu komputerach?
Gerry

Chciałem tylko wiedzieć, czy mogę zrobić z Airdrop, ponieważ Airdrop jest pojedynczym narzędziem stworzonym do przesyłania plików przez router bezprzewodowy.
Sairam

To świetne pytanie, ale wydaje się, że prawdopodobnie nie można sądzić po odpowiedziach, które unikają pytania.
gak

Odpowiedzi:


3

Jeśli oba komputery mają wbudowaną funkcję Wi-Fi (w przeciwnym razie AirDrop też nie będzie działał), możesz bezpośrednio skonfigurować sieć WLAN między nimi (nie wymaga dodatkowego sprzętu). Procedura jest niezwykle prosta (mniej lub bardziej skopiowana dosłownie z Apple ):

  1. Wybierz opcję Utwórz sieć z ikony stanu AirPort na pasku menu.

    Jeśli ikony nie ma na pasku menu, wybierz Apple> Preferencje systemowe, a następnie kliknij Sieć. Kliknij AirPort i zaznacz pole wyboru „Pokaż status AirPort na pasku menu”.

  2. Nadaj nazwę sieci i wybierz kanał z menu podręcznego (lub po prostu użyj kanału domyślnego).

  3. Zaznacz pole wyboru Wymagaj hasła, aby zabezpieczyć sieć hasłem. Wpisz hasło, które użytkownicy będą musieli wprowadzić, aby dołączyć do sieci. Niestety WPA / WPA2 nie jest obsługiwane, więc wybierz WEP128 i wpisz hasło dokładnie 13 znaków ASCII lub 26 cyfr szesnastkowych

Z drugiego komputera możesz teraz uzyskać dostęp do sieci pod nazwą przypisaną w kroku 2. Aby wymieniać pliki, użyj folderów Public / Drop Box poszczególnych użytkowników lub udostępnij określony folder wszystkim.


0

AirDrop to funkcja jednego celu. Służy do przesyłania plików. To tylko rurociąg, otwarty lub nie. Uważam, że wszelkie manipulacje tymi plikami muszą odbywać się w miejscu początkowym lub docelowym. Wierzę, że tylko przedmiot może przejść przez rurociąg, a nie akcja.

Wygląda na to, że chcesz synchronizacji

Myślę, że taka jest koncepcja AirDrop.


1
Wszystko w informatyce opiera się na innych rzeczach. Każde narzędzie do synchronizacji korzysta z podrzędnego narzędzia, które po prostu kopiuje pliki („potok”, jak go nazwałeś). Nie ma powodu sądzić, że AirDrop służy tylko do kopiowania lub że nigdy nie można go użyć do niczego innego.
Cajunluke

Dlaczego głosowanie negatywne. AirDrop nie jest technologią niskiego poziomu, na której można budować niestandardowe wdrożenia.
Gerry

AirDrop w tym przypadku jest tylko potokiem między 2 komputerami Mac. Wymaga działania na każdym końcu do pracy (wyślij-zaakceptuj). Może w końcu zostać wykorzystany do czegoś innego. Obecnie nie może. To tylko rurociąg.
modelamac,

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.