Niektórych elementów w Koszu nie można usunąć z powodu Ochrony integralności systemu


8

Taką wiadomość otrzymuję, gdy próbuję opróżnić kosz. Według mojej wiedzy, prawie wszystko to tylko stare kopie zapasowe z dysku zewnętrznego, nawet jeśli komunikat sugeruje, że rootowałem (nie zamierzam używać słów) w plikach systemu operacyjnego.

Komunikat o błędzie

Masz jakieś pojęcie, co oznacza ta wiadomość?


1
Pokaż nam wynikixattr ~/.Trash/* ~/.Trash/.* | grep rootless
bot47

1
Wow - dobra robota, jeśli udało ci się wykonać tę akcję. Na powierzchni oznacza to, że twoja ochrona jest popsuta, ponieważ nie powinieneś być w stanie uzyskać niczego chronionego SIP w koszu. Czego szukasz -instrukcji wyłączania SIP? Jak szukać w kosza rozszerzonych atrybutów? Coś innego, jak potwierdzenie, że to tylko błąd?
bmike

Muszę się poprawić i poprosić o wynik xattr -r ~/.Trash/* ~/.Trash/.* | grep rootless.
bot47,

użyj „sudo rmdir [ścieżka do katalogu w koszu]” w terminalu, jeśli jest to katalog lub użyj „sudo rmdir [ścieżka do pliku w koszu]”, jeśli jest to plik
Harcker

Stare kopie zapasowe są chronione przez SIP. Są to wspomniane pliki.
NoahL,

Odpowiedzi:


2
sudo rm -rf /Volumes/ExternalDrive/.Trashes/

Zamień „ExternalDrive” na rzeczywistą nazwę dysku zewnętrznego. Zachowaj ostrożność przy użyciu polecenia rm i upewnij się, że ścieżka do napędu zewnętrznego jest poprawna.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.