Przeprowadź migrację Google Authenticator do nowego iPhone'a 7


17

Właśnie dostałem nowego iPhone'a 7, ale po jego przywróceniu straciłem wszystkie moje kody autoryzacji Google dwuskładnikowej. Nadal mam je wszystkie w starym telefonie. Jak mogę je przenieść na nowy iPhone 7?

To jest dość frustrujące.


Czy zrobiłeś zaszyfrowaną kopię zapasową iTunes starego urządzenia? Pomaga zachować wszystkie hasła, być może pomaga również zachować dane Google Authenticator.
Philipp Stauss,

Nie, szyfrowane kopie zapasowe iTunes nie zawierają tokenów 2FA w Google Authenticator. Kopie zapasowe iTunes nie są dobrym rozwiązaniem tego problemu.
jefe2000

Zauważ, że to pytanie jest podobne do: apple.stackexchange.com/q/308131/46154
jefe2000

Odpowiedzi:


7

Po pierwsze dwie rzeczy.

  1. Zachowaj kody zapasowe
  2. Zachowaj swój stary telefon

Z tego, co znalazłem, będziesz musiał użyć opcji „zmień” w każdej z aplikacji / witryn z weryfikacją dwuetapową. Najprawdopodobniej będzie to wymagać zalogowania się na każde konto przy użyciu bieżącego 2-etapowego procesu weryfikacji (stąd użycie kodów zapasowych lub starego telefonu).

Jeśli masz problemy z przesłaniem aplikacji uwierzytelniającej, wypróbuj następujący samouczek. https://www.brianckeegan.com/2016/09/how-to-transfer-googles-2-factor-authentication-to-a-new-iphone/


3

Niestety nie możesz przenieść swoich tokenów z jednego urządzenia na drugie. Tylko Google oferuje opcję przeniesienia tajnego klucza na inny smartfon: powinieneś przejść do strony weryfikacji dwuetapowej i kliknąć „Zmień telefon” i zeskanować kod QR za pomocą nowego urządzenia. Pamiętaj, że ta opcja działa tylko z kontem Google. W przypadku wszystkich innych kont należy wyłączyć, a następnie ponownie włączyć 2FA: przejdź do ustawień konta i wyłącz 2FA (zostaniesz poproszony o podanie OTP wygenerowanego przez twój stary telefon). Jak tylko wyłączysz 2FA, możesz wydać nowy token na swoim nowym iPhonie.


2
Dzięki za wkład. Wyłączenie 2FA, a następnie ponowne włączenie ich w różnych witrynach zajmie mi kilka dni, ponieważ na niektórych stronach jest pewien czas, zanim będę mógł odblokować 2FA. To takie złe, niewiarygodne!
Christophe Keller

1

Powyższe wydaje się być dwoma różnymi zagadnieniami:

  1. Google Authenticator - niezależna aplikacja do przechowywania i generowania kodów tokenów w oparciu o protokół One Time Password (TOTP). Z Google Auth mogą korzystać różne niezależne i niepowiązane usługi i aplikacje.

  2. Google G-Suite (e-mail, kalendarz, dysk itp.), Które mogą korzystać z wielu różnych protokołów i aplikacji dwuskładnikowych (w tym Google Auth powyżej lub SMS) do uwierzytelniania logowania.

W przypadku powyższego numeru 1 nie ma „prostego” sposobu tworzenia kopii zapasowych i przywracania tokenów, który jest z założenia. Istnieją jednak ataki hack i obejścia, w tym aplikacje takie jak authy i kody kreskowe do robienia zrzutów ekranu (yeech nie spełnia celu).

W przypadku numeru 2 G-Suite zapewnia zapasowe lub statyczne kody alarmowe, do których odwołuje się norcal powyżej, umożliwiając logowanie, gdy urządzenie uwierzytelniające / generator tokenów zostanie utracone lub niedostępne.


Właśnie to odkrywam. Google Authenticator jest tak bezpieczny, że jeśli mój iPhone zostanie skradziony, nigdy więcej nie będę mógł zalogować się do bezpiecznych witryn 2FA. Zawsze. To jest niesamowicie głupie. Dlaczego ponownie używam 2FA?
Christophe Keller

-1

Byłem w takiej samej sytuacji, kiedy uaktualniałem iPhone'a 6 do iPhone'a 6s. Niestety nie mogę powiązać wszystkich z moim kontem Google i zalogować się na nowym urządzeniu. Nawet jeśli podłączysz iPhone'a za pomocą iTunes i wykonasz kopię zapasową, a następnie przywrócisz kopię zapasową, dane nie zostaną przeniesione na nowe urządzenie.

Musisz ręcznie dodać je ponownie do nowego urządzenia.

Od tego czasu przestałem używać Google Authenticator i wypróbowałem Authy. Lubię każdy jego aspekt.


3
Chociaż jest to stary (e) komentarz, warto zauważyć, że Authy został przejęty i nie jest już uważany za bezpieczny, a przynajmniej nie tak bezpieczny dla Google Authenticator.
Madbreaks

-1

Uhm, chyba że czegoś mi brakuje, Google ma najłatwiejsze metody odzyskiwania kodów. Był to właściwie jedyny łatwy proces, który miałem, gdy straciłem wszystkie dane ze starego telefonu.

W rzeczywistości oferują stronę internetową, która pozwala na wiele sposobów na odzyskanie kodów. https://www.google.com/landing/2step/help.html

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.