Czy muszę uaktualnić do Sierra


12

Wybacz mi to prawdopodobnie głupie pytanie, ale właśnie dostałem swojego pierwszego Maca. Kiedyś korzystałem z komputerów z Ubuntu, ponieważ moi znajomi kazali mi go używać, ponieważ nie lubiłem Windows 8.

Nie jestem silny z komputerami, nie lubiłem Ubuntu i wszystkich problemów, z którymi potrzebowałem pomocy eksperta, więc poszedłem do Apple.

Teraz niektórzy z moich znajomych mówią mi, że muszę przejść na sierrę, podczas gdy inni mówią, że trzeba czekać. Lubię El Capitan, ponieważ działa dobrze.

Czy muszę aktualizować? Czy to jest wymagane


3
Nie. Nie. Tworzenie kopii zapasowych jest znacznie ważniejszym zadaniem, aby pozostać w dobrych relacjach z komputerem. Moja osobista recepta brzmi: kiedy masz cały rok systemu operacyjnego bez złej pułapki i jeden rok użytecznej kopii zapasowej, możesz rozważyć przejście do następnej wersji systemu operacyjnego. Właśnie aktualizuję do El Capitan w mojej sieci. Z drugiej strony testuję Sierra, ale na systemie plików scratch, a nie na produkcyjnych komputerach Mac.
dan

Odpowiedzi:


27

Nie, nie musisz uaktualniać systemu do macOS 10.12, Sierra. Chociaż aktualizacja jest bezpłatna, nie jest obowiązkowa.

Wielu, w tym ja, zaleca czekanie przed aktualizacją . Ten dodatkowy czas po dużej premierze systemu macOS daje czas na wykrycie problemów i regresji.


4
Powtarzam to uczucie. Chociaż uwielbiam wypróbowywać najnowsze i najlepsze, na komputerach, na których wykonuję swoją pracę, czekam na aktualizację. Jeśli tego używasz na co dzień, trzymaj się El El na razie i aktualizuj później.
Allan

8
+1, ale chciałbym dodać do tego, że sensowne jest, aby w końcu zaktualizować i nie pozwolić sobie pozostać w tyle, ponieważ może to również prowadzić do problemów ze zgodnością.
Tetsujin,

6
Co powiedział @Tetsujin. Natychmiastowa aktualizacja może być ryzykowna, ale brak aktualizacji w czasie jest prawdopodobnie gorszy.
Williham Totland,

1
Moje osobiste doświadczenia od ponad 16 wersji MacOS sprawiają, że uważam, że odpowiedź Grahama jest najlepsza. Wszyscy redaktorzy publikują nowe wersje tylko dla nowych użytkowników. Inni, a zwłaszcza profesjonalni użytkownicy, uważają, że ta przepustowość nowych wersji (główna wersja rocznie) jest tylko formą reklamy (takiej jak ta, którą widzisz w zbyt długich filmach, aby upewnić się, że nie zasnąłeś :) ).
dan

1
To dobrze wiedzieć. Za każdym razem, gdy miałem problem z Ubuntu, odpowiedzią było uaktualnienie lub wypróbowanie innej wersji. Mam teraz wszystko, co działa na komputerze Mac i nie chcę uaktualniać, gdy nic się nie dzieje.
Buck Naked

6

W rzeczywistości nie jest wymagane uaktualnienie do Sierra i możesz obsługiwać El Capitan przez lata. Jednak aktualizacja jest lepsza, ponieważ nowa wersja może zawierać nową funkcjonalność , poprawki błędów, ulepszone zabezpieczenia itp.

Mam złe doświadczenia z aktualizacją z Maverick do Yosemite (uaktualniłem tak szybko, jak to możliwe), kiedy system był nagle wolniejszy niż wcześniej. Lepiej było po kilku tygodniach, kiedy wydano niektóre aktualizacje. Tak więc moją obecną strategią jest odczekanie 2-3 miesięcy po wydaniu nowego systemu Mac OS, aż główne problemy zostaną wykryte i naprawione, a następnie aktualizacja.


2
MI; Capitan będzie miał poprawki bezpieczeństwa przez kilka lat
użytkownik151019


0

Jeśli nie potrzebujesz nowych funkcji najnowszego systemu macOS i nie niepokoją Cię żadne błędy w bieżącej wersji, które zostały naprawione w nowej wersji, nie musisz aktualizować.

Należy jednak pamiętać, że Apple ogólnie obsługuje tylko najnowsze 2–3 wersje systemu macOS (dawniej OS X) z aktualizacjami zabezpieczeń, więc za 1-2 lata może się okazać, że obecny system operacyjny nie jest już aktualizowany w celu rozwiązania problemów z bezpieczeństwem które mogą się pojawić. Dlatego warto rozważyć aktualizację, zanim to nastąpi.

MacOS App Store oferuje tylko aktualizację do najnowszej wersji systemu operacyjnego, ale możesz pobrać i zachować instalator aktualizacji bez instalowania aktualizacji - po prostu wyjdź z instalatora, a nie kontynuuj, i będzie on znajdować się w folderze aplikacji, dopóki wybierz go uruchomić. W ten sposób możesz pozostawić otwartą opcję uaktualnienia do Sierra po wydaniu kolejnej wersji, jeśli zdecydujesz, że z jakiegoś powodu wolisz nie przejść do najnowszej. Alternatywnie uważam, że Apple Store może zainstalować dla ciebie nieaktualną wersję, jeśli zabierzesz do nich Maca.

Jeśli masz pełną rozruchową kopię zapasową komputera Mac na dysku zewnętrznym, korzystając z programu takiego jak SuperDuper lub Carbon Copy Cloner, od razu przywróć system dokładnie tak, jak przed aktualizacją, aby wypróbować nowy system operacyjny i przywrócić go jeśli napotkasz problem. Alternatywnie możesz zainstalować nową wersję na dysku zewnętrznym i uruchomić z niej, chociaż przy ocenie nowego systemu operacyjnego należy pamiętać, że uruchamianie z dysku zewnętrznego będzie zwykle wolniejsze niż z wbudowanej pamięci - upewnij się również, że masz osobny kopie zapasowe, na wypadek gdyby nowsze wersje aplikacji, takie jak iTunes lub Zdjęcia, zmodyfikowały dane na wbudowanym dysku, tak aby starsza wersja nie mogła ich odczytać.

Próbowałem znaleźć definitywne oświadczenie dotyczące cyklu obsługi wersji 2-3, ale nie wydaje się, aby była to opublikowana polityka Apple, a jedynie typowy trend w ostatnich kilku wersjach.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.