Jak podłączyć dwa monitory Dell P2415Q 4k do MacBooka Pro 2016


8

Jaki jest najlepszy sposób podłączenia dwóch monitorów Dell P2415Q 4k do MacBooka Pro 2016 za pomocą TouchBar i TouchID?

Monitory mam podłączone do starszego MacBooka Pro za pomocą dwóch kabli mini-DisplayPort. Czy mogę w jakiś sposób ponownie użyć tych kabli lub czy potrzebuję nowych?

Strona wsparcia Apple 1 informuje mnie, że:

„Należy pamiętać, że chociaż wykorzystuje złącze Mini DisplayPort, adapter Thunderbolt 3 (USB-C) na Thunderbolt 2 nie obsługuje połączeń z wyświetlaczami Mini DisplayPort.”

Więc myślę, że ponowne użycie kabli nie jest dobrym rozwiązaniem?

Odpowiedzi:


4

Używam markowego kabla USB Type-C firmy Google do DisplayPort z innym modelem monitora 4K. Korzystając z niego, mój MacBook Pro z końca 2016 r. Napędza monitor w pełnej rozdzielczości 3840 x 2160 przy częstotliwości 60 Hz. Bez problemów. Jeśli możesz dostać ten adapter, to po prostu działa. Zakładam, że każdy inny adapter USB Type-C na DisplayPort 1.2, przystosowany do obsługi monitorów 4K przy 60 Hz, również powinien działać. Adapter marki Apple w ogóle nie będzie działał, ponieważ nie jest to adapter DisplayPort. Jest to tylko przejściówka Thunderbolt 3 na Thunderbolt 2, jeśli chcesz podłączyć starsze urządzenie (takie jak RAID box).

Jeśli chcesz podłączyć dwa monitory 4K, prawdopodobnie potrzebujesz dwóch z tych adapterów. Łączenie dwóch monitorów 4K za pomocą DisplayPort (podłączanie pierwszego monitora za pomocą adaptera, a następnie podłączanie monitorów za pomocą kabla DisplayPort) nie będzie ogólnie działało dobrze i nie będzie działać na komputerach Mac. AFAICT, DisplayPort 1.2 nie ma wystarczającej przepustowości, aby napędzać dwa monitory 4K przy 60 Hz z jednego portu, więc konfiguracja typu łańcuchowego działałaby przy częstotliwości odświeżania 30 Hz, gdyby w ogóle działała. Znajdziesz to udokumentowane w instrukcji dla P2415Q. Ponadto Apple obsługuje tylko monitory Thunderbolt z łańcuchem łańcuchowym, ale nie monitory DisplayPort (jeśli przeszukujesz fora wsparcia Apple, znajdziesz te informacje). Łączenie łańcuchowe Monitory DisplayPort działają tylko w systemie Windows (i prawdopodobnie Linux?). Ale ze względu na niską częstotliwość odświeżania (tylko 30 Hz) nie powinieneś tego robić z monitorami 4K, nawet jeśli działał z komputerami Mac. Aby prowadzić oba monitory w 4K przy 60 Hz, musisz podłączyć każdy monitor bezpośrednio do komputera (PC lub Mac) za pomocą kabla lub adaptera. Nie testowałem tego na nowym (pod koniec 2016 r.) MacBooku Pro, ale teoretycznie podłączenie każdego monitora do osobnego wyjścia na MacBooku Pro powinno działać.

W tym temacie DisplayPort 1.2 nie ma wystarczającej przepustowości, aby napędzać pojedynczy monitor 5K przy częstotliwości 60 Hz. Wszystkie monitory 5K (wszystkie 3 lub 4), takie jak HP Z27q, używają dwóch kabli DisplayPort do połączenia z komputerem (Mac Pro obsługuje to podwójne okablowanie pojedynczego monitora, nie jestem pewien co do MacBooka Pro). Nie mam pojęcia, czy możesz prowadzić jeden z tych monitorów 5K, które wymagają podwójnego okablowania, używając dwóch adapterów USB Type-C do DisplayPort.

Jedynym znanym mi monitorem 5K, który można obecnie podłączyć do dowolnego urządzenia za pomocą jednego kabla, jest wadliwy monitor LG UltraFine 5K, ponieważ wykorzystuje Thunderbolt 3 (nie DisplayPort). Ale nie chcesz też tego monitora. Ma więcej wad, niż można potrząsnąć kijem; jeśli czytasz recenzje na stronie Apple, są one mniej niż gwiezdne. Szkoda, bo teoretycznie można prowadzić monitor, ładować laptopa i uzyskać dostęp do koncentratora USB w monitorze, wszystko przez pojedynczy port USB Type-C (no, naprawdę Thunderbolt 3) na laptopie.

24-calowy monitor P2415Q (i inne monitory 4K 21 ”do 24”) powinien być prawdopodobnie dobrym wyborem dla monitorów 4K. Spodziewałbym się obrazu w jakości siatkówki. Na pewno byłbym zainteresowany, gdybyś otrzymał ten monitor. Upewnij się aby ustawić go na 2x skalowanie w Preferencjach wyświetlania (po kliknięciu „skalowane”, wybierz ustawienie, w którym mówi „wygląda jak 1920x1080”, to połowa naturalnej rozdzielczości poziomej i pionowej 4K, tj. skalowana 2x). Możesz to zobaczyć w tym filmiena Youtube. Daje to rozmiar tekstu (czcionki) i wszystko inne, czego można oczekiwać na wyświetlaczu 24 "(ogólnie wszystkie to 1920x1080, zaskoczenie, niespodzianka). Tyle że nie powinno być widocznych pikseli, powinno być idealnie gładkie, jak na wyświetlaczach Apple marki jako „siatkówka”. Na filmie zobaczysz również ostrzeżenie o wydajności, gdy najedziesz myszką na inne opcje skalowania, które nie są równoważne skalowaniu 2x lub 1x (wymienione poniżej dla monitorów 27 ”i 32” 4K).

W przypadku każdego większego monitora (27 ”lub 32”) 4K jest mniej niż idealne (obecnie używam jednego z nich). Aby uzyskać prawidłowe skalowanie, musisz ustawić skalowanie na 1,5x („wydaje się, że 2560x1600” lub „2560x1440”). Coś mniej, a tekst będzie za mały, wszystko więcej, a tekst będzie o wiele za duży. Obraz na ekranie będzie wyglądał znacznie lepiej niż „normalny” (inny niż 4K) monitor tego samego rozmiaru. Jednak przy 1,5-krotnym skalowaniu wydajność może ulec pogorszeniu, ponieważ sprzęt graficzny będzie musiał ciężko pracować (w ustawieniach wyświetlania pojawi się ostrzeżenie, gdy wybierzesz to ustawienie). Idealnie chcesz wybrać 5K z monitorami 27 ”i 32”, aby ustawić skalowanie na 2x. Dlatego wszystkie wyświetlacze „Retina” 27 ”mają wielkość 5 K. Niestety, jedyne wyświetlacze 5K mają wadliwe 27” LG UltraFine 5K (łączy za pomocą pojedynczego kabla Thunderbolt 3) oraz modele 2 lub 3 od kilku innych producentów, którzy wymagają połączenia za pomocą dwóch kabli DisplayPort. Tak sobie życzyłem, żeby na CES ogłoszono więcej modeli 5K. Rozczarowany. Ponadto Dell wycofał z oferty jedyny monitor 5K, jaki mieli.

Krótko mówiąc, 4K na monitorach 27 ”i 32” nie ma ani tu, ani tam. To kompromis. Dzięki 1,5-krotnemu skalowaniu tekst i grafika są ładniejsze niż zwykłe monitory. Ale ze względu na 1,5-krotne skalowanie wydajność może się pogorszyć. W zależności od tego, do czego ostatecznie używasz monitora, może to być dobry kompromis lub nie.


Pytanie, na które odpowiedziałeś, ma ponad 4 miesiące, więc tak, kupiłem już monitory i podłączyłem system. Działa zgodnie z oczekiwaniami i ma jakość „Retina”. Jakość wykonania jest typowa dla Dell - nie idealna, ale wystarczająca dla większości. Nie miałem z nimi żadnych problemów. Nie potrzebowałem twoich wyjaśnień dotyczących DisplayPort, Retina, 5k itp., Ponieważ nie jest to dla mnie nowość - jedynym problemem było to, że kiedy zadano pytanie, naprawdę trudno było znaleźć dostawcę, który faktycznie sprzedawałby potrzebny kabel lub adapter. Dziś jest o wiele łatwiej znaleźć.
jksoegaard

4

Nie jestem pewien, dlaczego miałbyś przejść z połączenia Thunderbolt 3 na Thunderbolt 2 do DisplayPort, zamiast przejść bezpośrednio z Thunderbolt 3 do DisplayPort.

Ogólną zasadą techniczną (i dla wielu dziedzin życia codziennego) jest zmniejszenie złożoności w celu zwiększenia niezawodności. Najlepszym rozwiązaniem (IMO) byłoby przejście z natywnego DisplayPort na DisplayPort.

Porty Thunderbolt w MacBooku Pro mają DisplayPort jako natywny sygnał (na złączu typu C), więc ten kabel ma znaczenie USB-C do DisplayPort 4K powinien pasować do rachunku.

USBC na DisplayPort 4K


1
To nie tak, że chciałem to zrobić - po prostu nie byłem w stanie znaleźć takiego kabla. Znalazłem jeden z Google, ale nie był dostępny na zamówienie. Znaleziony kabel wygląda świetnie - ale mówi, że obsługa 4k wynosi tylko 30 Hz na MacBooku - czy wiesz, czy istnieje podobne ograniczenie w MacBooku Pro 2016 z tym konkretnym kablem, czy też będzie działało dobrze przy 60 Hz?
jksoegaard

Ponadto - czy wiesz, czy ten kabel pozwoli na połączenie łańcuchowe, żebym mógł użyć tylko jednego z tych kabli do podłączenia MBP do pierwszego monitora i osobnego kabla DisplayPort do połączenia łańcuchowego drugiego monitora?
jksoegaard

I wreszcie, czy wiesz, czy podobny kabel jest sprzedawany przez Apple? Nie mieszkam w USA (jestem w Danii, Europa), więc kupowanie na Amazon.com jest możliwe, ale trochę niewygodne.
jksoegaard

Łączenie łańcuchowe jest teraz w powietrzu - patrz Dwa monitory w nowym MacBooku Pro . Jestem pewien, że Apple będzie je miał, ale jak dotąd nie wydali jeszcze niczego.
Allan

1
Nigdzie nie ma kabli. Nawet strona internetowa firmy Pluggable nie pozwala na ich zakup. Amazon podaje je jako niedostępne w każdym regionie. Jakieś sugestie?
jksoegaard
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.