Jak aplikacja Apple Watch Activity radzi sobie ze zmianami strefy czasowej?


17

Zauważyłem bardzo dziwne zachowanie pierścieni i Activity.app podczas podróży. Zatem pytanie:

Jak aplikacja radzi sobie ze zmianami stref czasowych i jak powinna sobie radzić ze zmianami stref czasowych?

Niektóre komentarze

  • Mieszkam w Niemczech, a obecnie jestem w Japonii, która ma 8 godzin do przodu.
  • Baza danych kondycji, do której można uzyskać dostęp za pośrednictwem aplikacji kondycji, uwzględnia strefy czasowe. Te dane są wyświetlane w dolnej części aplikacji aktywności i zmieniają się, jeśli zmienisz strefę czasową (np. Brak aktywności w nocy w Niemczech jest teraz wyświetlany w środku japońskiego dnia).
  • Pierścienie nie są przeliczane: teraz, kiedy jestem w Japonii, pierścienie na jeden dzień w Niemczech nie zgadzają się z danymi, które są wyświetlane poniżej.
  • W dniu podróży rozpętało się piekło. Istnieje kilka błędów, w tym przesunięcie pierścieni o jeden dzień i losowe rejestrowanie aktywności dla dnia, który wciąż trwa w Niemczech, lub nowego dnia, który już zaczął się w Japonii, i wyświetlane na zegarku i w Activity.app nie zgadzają się znacząco.
  • Moje nagrody się popsuły. Zrobiłem idealny lipiec (i otrzymałem nagrodę 7/2016), ale teraz, gdy jestem Japonią, nagroda zmieniła się na doskonały sierpień:

idealny lipiec niedoskonały sierpień sierpień nagrody

  • Dostałem idealny październik (co naprawdę zrobiłem), ale nie dostałem idealnego tygodnia na tydzień podróży (który był w październiku):

Brak idealnego tygodnia w październiku

Aktualizacja : Po kilku dniach w Japonii wydarzyło się coś dziwnego, ale pouczającego: dostałem nagrodę za lipiec, ale nie straciłem nagrody za sierpień. Mam teraz oba (chociaż zwlekałem w sierpniu):

Więcej nagród

W tym samym czasie otrzymałem również brakującą nagrodę „tygodnia idealnego ruchu”, przyznaną w niedzielę 31 października. Równolegle otrzymałem wiele nowych nagród doskonałego tygodnia: Przez cały czas spędzony z zegarkiem Apple Watch dostałem doskonała nagroda tygodnia w niedzielę i kolejna w poniedziałek. Wygląda na to, że ponownie obliczył wszystkie nagrody w nowej strefie czasowej, a teraz zostały one zapisane w poniedziałek rano, ponieważ europejska niedziela wieczorem przypada na japoński poniedziałek rano. Nie usunęło to jednak Nagród przyznanych w niedziele, co doprowadziło do ogromnego wzrostu nagród. Posiadam zegarek Apple Watch od marca, czyli około 35 tygodni. W tym czasie nie zebrałem w sumie 24 tygodni idealnego ruchu, 30 idealnych tygodni ćwiczeń, 57 (!) Idealnych tygodni na stojąco i 30 (tak, więcej niż 24) „idealnych” tygodni.

Aktualizacja 2 : Zasypują mnie niezasłużone nagrody. Dzisiaj dostałem „najdłuższą passę przez 38 dni, chociaż 34 dni temu nie ukończyłem pierścienia ruchu.

Aktualizacja 3 : Powrót do Niemiec już od kilku dni. Niezasłużona sierpniowa nagroda zniknęła, a liczby cotygodniowych nagród również uległy normalizacji do prawidłowych wartości. Aktualnie trwająca seria jest o 3 dni za długa.


1
Aplikacja zostanie zaktualizowana na podstawie bieżącej strefy czasowej. W zeszłym roku widziałem podobne problemy. Myślę, że jest to skomplikowane, ponieważ dość często podróżujesz przez strefę czasową. Nie powinno to zmieniać wcześniejszej aktywności, ale wygląda na to, że tak.
fsb

Odpowiedzi:


2

Uwielbiam podróżować, ale mam te same problemy z moim AppleWatch.

Skontaktowałem się z pomocą techniczną. Jest to znany problem od czasu uruchomienia zegarka. „Błąd” nie został jeszcze naprawiony.

Geniusz powiedział mi, że jedynym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem jest wyłączenie automatycznej regulacji czasu iPhone'a i zegarka.

Cóż, to nie jest satysfakcjonujące rozwiązanie, ale działa. Jedynym problemem jest to, że musisz obliczyć aktualny czas, ponieważ nie wyświetli on prawidłowego czasu lokalnego.


Jest to obejście, które pozwala uniknąć jednego dnia na zegarku, obejmującego 36 godzin bramek stojących po przekroczeniu międzynarodowej linii dat i zdobyciu jeszcze większej liczby godzin przejścia w nowej strefie czasowej. Świetne pragmatyczne rozwiązanie, nawet jeśli problem czasu jest nieelegancki. Nie mogę uwierzyć, że poprawka kodu jest niedostępna. Być może jednak naprawienie tego ma duży minus.
bmike

2
Nie ma nic do zrobienia w automatycznych strefach czasowych. Unikniesz problemu tylko wtedy, gdy nigdy nie zmienisz stref czasowych. Dla mnie to nie jest rozwiązanie. Nie mogę sprawić, aby zegarek wyświetlał domową strefę czasową przez całą podróż.
Thomas

@Tomasza to prawda, to nie jest rozwiązanie. Ale uzbrój jedyny sposób, aby pozbyć się problemów z aktywnością
Fabian Gr

Dzisiaj mój zegarek otrzymał aktualizację z oznaczeniem definicji stref czasowych. Mam nadzieję, że to rozwiązuje problem.
ScottCate
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.