Jak usunąć wydarzenie z kalendarza bez powiadomienia nadawcy


19

Dzisiaj otrzymałem prośbę o wydarzenie od oszusta / sprzedawcy „fałszywego ray ban” dla mojego kalendarza iCloud. Kalendarz jest udostępniany / synchronizowany z moim iPhonem przez iCloud.

Niestety, kiedy nacisnąłem Usuń, wyskakujące okienko kalendarza powiedziało mi, że usunięcie wydarzenia oznacza również, że go odrzucę, a nadawca zostanie o tym powiadomiony.

Chcę usunąć wydarzenie bez powiadamiania nadawcy, ponieważ jest ono wysyłane na wiele innych wygenerowanych adresów e-mail i nie chcę potwierdzać mojego adresu przez odrzucenie zdarzenia.

Jest to bardzo poważny problem z prywatnością Kalendarza. Jeśli nie ma prostego rozwiązania, to wystarczający powód, dla którego przestałem używać kalendarza Apple.

Jak więc usunąć wydarzenie z kalendarza mojego notebooka, kalendarza iPhone'a zsynchronizowanego z iCloud, bez powiadamiania nadawcy?


Odpowiedzi:


8

Znalazłem to bezpłatne obejście w Superuser .

Zasadniczo wyłączasz sieć, usuwasz zdarzenie, a następnie usuwasz powiadomienie z e-maila:

  1. Wyłącz sieć na komputerze Mac
  2. Usuń zdarzenie z iCal
  3. Poczekaj, aż powiadomienie pojawi się w skrzynce nadawczej
  4. Usuń wiadomość e-mail ze skrzynki nadawczej
  5. Włącz ponownie sieć

Po ponownym włączeniu sieci synchronizacja usunie inne zdarzenia z usługi iCloud i telefonu.

Nawiązując do komentarza Jaime Santa Cruz poniżej , zdecydowanie powinieneś zablokować nadawcę. Potwierdziłeś już swój e-mail, ponieważ (prawdopodobnie) wysłał już powiadomienie, które zaakceptowałeś; najlepiej być bezpiecznym i nie przepraszam.

Co do twojego drugiego pytania: „... to wystarczający powód, dla którego przestałem korzystać z niepewnego kalendarza Apple?” wygenerowałoby to zbyt wiele opinii, by się w to zagłębić.

To powiedziawszy, osobiście korzystam z Office365 Exchange Online (48 USD za rok), Outlook.com, OneDrive i Azure do moich usług w chmurze z moim komputerem iMac, MacBook Pro, XServe i (wkrótce) odnowionym Mac Pro. Nie wiem czy to coś mówi ...


2
Poszukaj zaproszenia na swój e-mail i zablokuj nadawcę.
Jaime Santa Cruz,

Wydaje się, że powinno to być możliwe bez obejścia tego problemu. Ale przypuszczam, że biorąc pod uwagę, że przesłałeś już akceptację, to ograniczenie (w pewnym sensie) ma sens. W pokrewnej notatce - po prostu ciekawa - czy możesz w pierwszej kolejności przyjąć zaproszenie z kalendarza bez wysyłania powiadomienia?
Wildcard

2
Cóż za śmieszne obejście dla czegoś, co jest domyślną opcją w Gmailu i Microsoft Exchange
ecnepsnai

Akceptuję jedyną i najbardziej pozytywną odpowiedź, ale nie mogę jej przetestować, ponieważ wyłączyłem mój Kalendarz.
jm666

5

Miałem podobny problem, ale z powtarzającym się wydarzeniem wysłanym chińskim skryptem. Wydarzenie powtarzane codziennie w nieskończoność i nie było możliwości usunięcia bez wysłania potwierdzenia nadawcy do Nadawcy.

Trochę kopania ujawniło, że prawdopodobnie jest to zaproszenie wysłane bezpośrednio do kalendarza iCloud.

Aby spróbować to zatrzymać, ustawiłem ten kalendarz w zaproszeniu na „E-mail” (musisz to zrobić w opcjach kalendarza internetowego icloud Ustawienie> Preferencje> Zaawansowane> Zaproszenia> E-mail). Mam nadzieję, że nic nie zostanie teraz wstawione do mojego kalendarza bez mojej zgody.

Aby usunąć niepoprawne wydarzenie, utworzyłem kalendarz spamu w Kalendarzu iCloud w Internecie, przeniosłem wydarzenie do Kalendarza spamu (na moim komputerze Mac), a następnie usunąłem kalendarz spamu (ponownie na komputerze Mac).

Wszystko wydaje się być w porządku.


2
@Brick - jego odpowiedź ma odpowiedzieć na pytanie OP - stworzyć „kalendarz spam i przenieść tam” - wydarzenie, które przypuszczalnie nie powiadamia nadawcę. Być może prośba o wyjaśnienie zamiast głosowania negatywnego?
Allan,

Przeformułowanie: Czy istnieje sposób na usunięcie tego wydarzenia z kalendarza bez powiadamiania nadawcy? @Allan: Ok. Po prostu czuję, że była już lepsza odpowiedź, która odpowiada temu, czego chce PO, a ta odpowiedź nie jest tak dobra. Dzięki.
Cegła

„... przeniosłem wydarzenie do Kalendarza spamu (na moim komputerze Mac) ..” Czy mógłbyś wyjaśnić, jak to zrobiłeś? Nie mogę przenieść spotkania za pomocą Kalendarza na komputerze Mac. Kiedy klikam kolorowy kwadrat przedstawiający kalendarz, w szczegółach spotkania nie widzę możliwości wyboru innych kalendarzy. Jeśli przeciągnę go na listę kalendarza po lewej stronie, skopiuje spotkanie, ale go nie przeniesie.
Dave Munger,

Ponadto, jeśli kliknę prawym przyciskiem myszy podsumowanie spotkania, a następnie najedziesz myszką na „Kalendarz” z menu podręcznego, wszystkie inne opcje kalendarza zostaną wyświetlone, ale wyłączone i nie można ich wybrać.
Dave Munger,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.