Aktualizacje Ghost na Macu


27

Moja stacja dokująca mówi mi, że mam 8 dostępnych aktualizacji:

sklep z aplikacjami

Otrzymałem również powiadomienie z prośbą o zainstalowanie aktualizacji. Jednak po otwarciu App Store widzę tylko ostatnio zainstalowane aktualizacje (bez widocznych aktualizacji aplikacji lub oprogramowania):

aktualizacje zainstalowane

Jeśli aktualizacje są prawdziwe, jak mogę je zaktualizować, a jeśli nie, jak pozbyć się bańki?

Edytuj (więcej informacji):

$ defaults read com.apple.appstore
{
  "NSWindow Frame Preferences" = "0 116 1277 661 0 0 1280 777 ";
  "NSWindow Frame window_prefs" = "20 51 1240 726 0 0 1280 777 ";
  SeenOSUpdates =   (
  );
  Storefront = "143441-1,13 ab:WJ6jMoo1";
  appStoreBadgeCount = 7;
  "com.apple.appstore.WebKit2DeveloperExtrasEnabled" = 1;
  "com.apple.appstore.WebKit2ShowsToolTipOverTruncatedText" = 1;
  "com.apple.appstore.WebKit2SuppressesIncrementalRendering" = 1;
  "com.apple.appstore.WebKit2UserInterfaceDirectionPolicy" = 1;
  "primary.WebKit2DeveloperExtrasEnabled" = 1;
  "primary.WebKit2ShowsToolTipOverTruncatedText" = 1;
  "primary.WebKit2SuppressesIncrementalRendering" = 1;
}
$

To dziwne. Moje wyjście ma `availableUpdates = (); `blok. W tej chwili mogę tylko pomyśleć o utworzeniu nowego użytkownika i sprawdzeniu, czy nadal wyświetla aktualizacje? Poza tym, zainstaluj ponownie Sierra, jeśli wypróbowałeś wszystko, co dostarczyłem. Ale najpierw usunę aplikacje i przeinstaluję.
Jahhein,

Utworzono fikcyjnego użytkownika i przełączyłem się na to konto, nadal pokazywałem 7 aktualizacji, mimo że nie zalogowałem się do iCloud.
OldBunny2800

Wydaje mi się, że dzieje się tak, ponieważ same aplikacje są połączone z identyfikatorem iCloud i nie trzeba się z tego powodu logować. Ma to na celu sprawdzenie, czy aplikacje są zgodne z prawem, z jakiego konta iCloud zostało pobrane itp. Ma to związek z plikami potwierdzeń w systemie.
Jahhein,

Więc co mam zrobić?
OldBunny2800

1
Przyjęta odpowiedź na to pytanie (które zostało zamknięte jako duplikat tego) jest rozwiązaniem i znacznie prostszym: apple.stackexchange.com/questions/258979/...
Paul Butcher,

Odpowiedzi:


7

App Store miał problemy od wczorajszego popołudnia.
To nie była twoja wina, problem był po ich stronie.
Ale teraz wrócił.


Uważam również, że jest to problem z przeciążeniem serwera, w którym katalog aktualizacji obsługiwany przez klientów Mac powoduje nieprawidłowe obliczenia. Nic się nie zmieniło na dziesiątkach zarządzanych przez nas komputerów Mac, które miały ten problem poza upływem czasu, a problem ten został teraz wyjaśniony.
bmike

24

Wypróbuję następujące polecenie w terminalu, aby pobrać i zainstalować aktualizacje dostępne dla twojego komputera Mac. Wszystkie poniższe polecenia wymagają uprawnień administratora i monitują o podanie hasła, które NIE jest przekazywane na ekran. Nie będzie widać ruchu kursora podczas wpisywania go lub zastępowania go znakiem „*” na znak hasła. To normalne.

sudo softwareupdate -ia

Spowoduje to pobranie i zainstalowanie wszystkich dostępnych aktualizacji.

Jeśli być może skonfigurowałeś inny katalog App Store (zwykle w firmach), możesz najpierw uruchomić następujące polecenie, a następnie powyższe polecenie. Możesz go uruchomić mimo to, aby przywrócić katalog do wartości domyślnych, jeśli nie masz pewności.

Zresetuj domyślny katalog dla App Store:

sudo softwareupdate --clear-catalog

W przypadku biznesowych komputerów Mac, które muszą przywrócić katalog z powrotem do firmy, możesz to zrobić za pomocą następującego polecenia:

sudo softwareupdate --set-catalog <URL GOES HERE WITHOUT BRACKETS>

Pierwsze polecenie, które podałem, powinno pobrać i zainstalować wszystkie aktualizacje, ale czasem zdarzają się błędy i rzeczy nie działają. Inną próbą rozwiązania problemu może być najpierw następujące polecenie.

Zresetuj wszystkie ignorowane aktualizacje:

sudo softwareupdate --reset-ignored -ai

Więcej zmian! Zobaczmy, co zdaniem sklepu z aplikacjami wymaga aktualizacji za pomocą tego polecenia:

defaults read com.apple.appstore 

Ostatnią możliwą opcją, o której mogę pomyśleć, jest napisanie, że żadne aktualizacje nie są dostępne. Jeśli są dostępne aktualizacje, to nie naprawi tego, ale zmieni liczbę dostępnych aktualizacji.

defaults write com.apple.appstore appStoreBadgeCount 0 

Może to zmienić liczbę odznak.

Czasami nic nie działa, a ponowna instalacja może być najlepszą opcją. Kroki poniżej.

Nie zapomnij wykonać kopii zapasowej danych!

 1. Pobierz MacOS Sierra ze sklepu z aplikacjami.
 2. Zainstaluj ponownie, otwierając go i uruchamiając

LUB CZYSTE WYCIERANIE PRZECZYTAJ

 1. Wyczyść dysk USB lub podziel go na partycje z minimum 6 GB o nazwie Untitled
 2. Uruchom następujące polecenie po pobraniu Sierra, aby utworzyć rozruchowy USB.

  sudo /Applications/Install\ macOS\ Sierra.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/Untitled --applicationpath /Applications/Install\ macOS\ Sierra.app
  

  Kopiowanie na USB może zająć trochę czasu.

 3. Teraz uruchom komputer w trybie odzyskiwania, przytrzymując klawisz Alt / Option bezpośrednio po uruchomieniu komputera Mac.

 4. Tutaj zostanie wyświetlona opcja USB (nie zapomnij podłączyć, nie podłączaj się, bo inaczej się nie pojawi) UWAGA Jeśli zostało ustawione hasło oprogramowania układowego, konieczne będzie włożenie go w celu uruchomienia i wybranie dysk do rozruchu!
 5. Uruchomienie do USB będzie jak tryb odzyskiwania i możesz wyczyścić dysk twardy HD / SSD komputera Mac i ponownie zainstalować świeżą, czystą kopię systemu operacyjnego Sierra.

Nie zapomnij wykonać kopii zapasowej danych!

Ponowna instalacja za pomocą alt / Option + Command + R w trybie odzyskiwania przez Internet (jeśli jest dostępna w modelu Mac) spowoduje przywrócenie i pobranie starego systemu operacyjnego, który został dostarczony z narzędzia Apple, a następnie do Sierra, więc bootowalnym USB jest dobrym rozwiązaniem, a ty może go tam przechowywać do innego użytku.


Znalazłem tylko 1 aktualizację z aktualizacją oprogramowania -l
OldBunny2800

Najprawdopodobniej była to najnowsza aktualizacja iTunes wydana kilka godzin temu. Co w takim przypadku nie rozwiązało twojego problemu. Otrzymuję błąd SSL dla tych zdjęć, który uniemożliwia mi ich zobaczenie. Dzisiaj na certyfikacie była data ważności. Przepraszam za to.
Jahhein

Zauważyłem, że powiedziałeś -l dla listy. Czy możesz zrobić aktualizację oprogramowania sudo - reset-ignorowane, a następnie -ia, która instaluje wszystko.
Jahhein,

1
Nie ma problemu @ OldBunny2800, ale przykro nam, że nie mogliśmy go rozwiązać bez ponownej instalacji. Próbowałem wszystkiego, co mogłem wymyślić. Dziękuję, że nadal akceptujesz odpowiedź. :)
Jahhein

2
Dlaczego nie miałbym? Pomagałeś mi, zupełnie nieznajomemu, bez rekompensaty za ostatnie dwie godziny z rzędu. Dałbym ci nagrodę, gdybym mógł! :)
OldBunny2800,

10

Aktualizacja z zakupionej karty w sklepie z aplikacjami naprawiła problem.


To naprawiło dla mnie problem - obok karty „Zakup” pojawiło się kilka elementów z „aktualizacją”, ale nie pojawiły się w zakładce Aktualizacje.
Paul Butcher

w moim sklepie napisano: nie kupiłeś żadnych aplikacji
David Seek

0

Przejdź do Preferencji systemowych i wyszukaj Aktualizacje, aktywuj Automatyczną aktualizację, a Aktualizacje zostaną pobrane -> automatycznie.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Nadal nie widzę dostępnych aktualizacji, ale zostały one zaktualizowane i zainstalowane w tle. A ponieważ sądzę, że jest to tylko tymczasowy błąd (to nie może być zbieg okoliczności, że tysiące użytkowników mają ten sam problem jednocześnie ...), powinno to działać jako obejście.


0

Najprostszym rozwiązaniem, jakie znalazłem, było przejście do pamięci podręcznej i usunięcie dwóch folderów o nazwie com.apple.appstore

 1. Przejdź do Findera i naciśnij + Shift+ G;
 2. Znajdź ~/Library/Caches/com.apple.appstorei usuń com.apple.appstorepliki pamięci podręcznej;
 3. Następnie ponownie naciśnij te polecenia i przejdź /private/var/folders, otwórz każdy folder i każdy podfolder (prawdopodobnie Cpodfolder), aż znajdziesz com.apple.appstorei usuniesz ten folder;
 4. Uruchom ponownie komputer Mac.

oryginalna odpowiedź znaleziona na stronie: Jak naprawić / zresetować aplikację App Store na Mac OSX - El Capitan


0

Przekonałem się, że kiedy to nastąpi, przejście do zakładki „Zakupy” zwykle ujawnia, że ​​wylogowałeś się ze sklepu i informuje, że musisz się ponownie zalogować. Gdy to zrobisz, będziesz mógł pobierać aktualizacje.


0

Wyloguj się i zaloguj ponownie, a następnie Check for Unfinished Downloadrozwiąż problem

Wyloguj się:

W menu App Store kliknij Store->Sign Out

Zaloguj:

W menu App Store kliknij Store->Sign In

Sprawdź niedokończone pobieranie:

W menu App Store kliknij Store->Check for Unfinished Download

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.