Jak mogę natychmiast przesunąć kursor na koniec długiego dokumentu w iOS?


9

Czasami edytuję dokumenty Markdown na iPhonie 7. Niektóre dokumenty, z którymi chcę pracować, są dość długie - 15 000 słów lub więcej.

Kiedy otwieram dokument, aby nad nim popracować (na przykład w aplikacjach Byword lub Ulysses, a nawet po prostu naprawdę długi e-mail), zwykle chcę dołączyć nowy tekst na końcu dokumentu.

Przewijanie do końca pliku o długości 15 000 słów przez wielokrotne przeciąganie zajmuje naprawdę dużo czasu.

Czy jest jakiś funkcjonalny odpowiednik przycisku „koniec” w iOS?


AKTUALIZACJA

Hm Wygląda na to, że jesteśmy zawieszeni na pomyśle „przycisku zakończenia”. Może nie powinienem był używać tej analogii.

Przez „równoważne z” rozumiem dowolną kontrolkę interfejsu użytkownika, czy to gest, ukrytą kontrolkę, czy cokolwiek, co doprowadzi cię bezpośrednio do końca pliku. To nie musi być przycisk.

Dla jasności pytam, czy jest jakiś sposób, każdy sposób, aby przejść od razu do końca pliku?


Czy masz pytanie na temat przycisku Zakończ w słowie kluczowym / Ulyssesie lub ogólnie w systemie iOS?
fsb

2
Nie znam gestu przewijania do końca, ale wiem, że każda klawiatura Bluetooth z odpowiednikiem klawisza End będzie działać tak samo w systemie iOS, jak w systemie macOS.
CyberSkull,

1
Możesz także używać tych samych standardowych skrótów klawiaturowych macOS w iOS. Polecam zakup klawiatury, jeśli wykonujesz dużo ciężkiego tekstu na urządzeniu z iOS.
CyberSkull,

Ok, jeszcze raz dziękuję. Doceniam tę radę i jestem pewien, że to rozwiązanie zadziałałoby dla wielu osób. W moim przypadku klawiatura pokonałaby cel. To jest telefon. Chcę zrobić trochę niepozorne pisanie, czekając na to lub tamto. Jeśli wrzucisz klawiaturę, nie jest to już tylko telefon, a teraz potrzebuję plecaka i jakiegoś stojaka lub stacji dokującej, aby trzymać telefon pionowo. W tym momencie równie dobrze mogę zabrać ze sobą laptopa. Ale jestem pewien, że ta sugestia jest w 100% wykonalna dla osób, które większość swojej pracy koncentrują na swoich urządzeniach mobilnych.
2016

Odpowiedzi:


3

Na podstawie zaktualizowanego pytania odpowiedź brzmi „nie”; nie ma standardowego, wbudowanego sposobu na iOS, aby przejść do końca pliku.

Poszczególne aplikacje mogą tworzyć niestandardowe gesty lub polecenia menu w celu wykonania tej funkcji, więc może istnieć w określonych aplikacjach, ale nie ma standardowego sposobu, który działałby z każdą aplikacją.


0

Mój długi dokument to zestawienie moich notatek na ten rok, dzięki czemu mogę znaleźć „08-25”, aby przejść do mojego wpisu na przykład 25 sierpnia, ale to oczywiście nie zadziała we wszystkich plikach .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.