Nie można uruchomić po włączeniu FileVault macOS Sierra


1

Niedawno próbowałem włączyć FileVault na macOS Sierra. Kliknąłem przycisk restartowania, ale podczas restartowania zamiast szyfrowania dysku wyświetlałem po prostu zabroniony znak. Teraz nie mogę również uruchomić mojego dysku Sierra w trybie pojedynczego użytkownika.

Moje paragrafy odzyskiwania (jedna dla Sierra i jedna ze starszej instalacji El Capitan, której główna partycja już nie istnieje) zarówno wyświetlają ten sam problem, nie uruchamiają się do odzyskiwania w ogóle lub w trybie awaryjnym. Potrzebuję pomocy, miałem dużo magazynu kodu na partycji Sierra, ale nigdy nie zrobiłem kopii zapasowych niektórych z nich, a kopie zapasowe, które mam, mają kilka tygodni. Nie mam klucza odzyskiwania, jest w pliku na dyskietce z dysfunkcją, więc muszę wiedzieć, czy jest jakiś sposób na odzyskanie instalacji z systemu MacOS?

Jeśli tak, to czy Mavericks jest na tyle nową wersją, aby to zrobić? Czy mogę po prostu odszyfrować moją partycję Sierra od wewnątrz lub czy potrzebowałbym do tego przynajmniej instalatora Sierra, a jeśli nie mogę odszyfrować jej z instalatora, czy byłoby bezpiecznie zainstalować Mavericks nad Sierra lub innym dysk, wyodrębnij z niego moje osobiste / firmowe projekty i po prostu przeprowadź ponowną aktualizację po tym, jak w ogóle znów działam. Znowu potrzebuję pomocy i wolałbym nie wycierać i nie tracić wszystkich tych danych.

AKTUALIZACJA: Wygląda na to, że instalator Mavericks nie może załadować sterowników podczas rozruchu i nie znam innego sposobu uzyskania dostępu do systemu plików. Gdyby okazało się, że dysk nie został zaszyfrowany, czy można uruchomić żywą kopię Linuksa, zamontować dysk i stamtąd wyłączyć FileVault? Jeśli tak, to jak mogę wyłączyć FileVault?


1
Uruchom komputer w trybie przywracania Internetu (lub pendrive z instalatorem / pełny kciuk / dysk) lub dołącz do dysku Mac w trybie docelowym, otwórz Terminal.app, wprowadź diskutil list, diskutil cs list i sudo gpt -r show disk0 (lub może dysk1, dysk2 - zależy od tego, jak uruchomisz / załączysz komputer Mac) i dodaj wynik do swojego pytania. Wolę tekst, ale możesz także robić zdjęcia i publikować zdjęcia. Jeśli masz więcej niż 2 fotki, dodaj dodatkowe zdjęcia, linki do komentarzy i dodam je. W jednym punkcie możesz publikować tylko dwa linki (1 zdjęcie liczone jako 1 link) w treści pytania.
klanomath

Dowiedziałem się, że bootloader nie może znaleźć jądra. Dość dużym problemem jest także to, że używam koniczyny UEFI (I dual booted windows i było to po prostu łatwiejsze niż boot-camp). Jednak oznacza to, że nie mogę używać kombinacji klawiszy podczas uruchamiania, muszę używać argumentów rozruchowych. Czy istnieje argument startowy, którego mogę użyć, aby przejść do trybu odzyskiwania Internetu? Wszystko, co mogę znaleźć, to odniesienia do kombinacji klawiszy.
Alison E.E.

Czy masz bootowalny dysk instalacyjny OS X lub drugi Mac? Hmm Clover oznacza, że ​​to Hackintosh?
klanomath

Rozruch do IRM powinien być kodem przed Clover-EFI. Możesz uruchomić IRM z całkowicie pustym niesformatowanym dyskiem. Konieczne może być zresetowanie pamięci SMC / NVRAM.
klanomath

Nie, nie Hackintosh, Customac, nie miał miejsca na cały monitor iMaca, więc zabrałem części zamienne z kilku kompatybilnych komputerów iMac i frankensteined w obudowie typu tower. Mam drugi Intel Mac, ale jest to 32-bitowy MacBook Pro, więc wątpię, by był zgodny z trybem dysku docelowego na moim głównym komputerze. Mam też Mavericks install-usb, który zrobiłem jakiś czas temu, oraz Snow Leopard 10.6.3 DVD, ale nic nowego. Również nie zdawałem sobie sprawy, że IRM jest częścią UEFI, spróbuję teraz.
Alison E.E.

Odpowiedzi:


1

Po pierwsze, jeśli wszystko, dzięki @klanomath lub prawdopodobnie nadal przyjmowałbym niewłaściwy problem. Miał rację, że dane nigdy nie zostały zaszyfrowane z powodu niezgodności FileVault z CloverUEFI. Użyłem instalacji USB Mavericks i użyłem Terminalu wewnątrz, aby potwierdzić, że dane nie zostały zaszyfrowane, a następnie użyć opcji „Wyłącz szyfrowanie ...” dla narzędzia dyskowego w dysku i natychmiast ponownie uruchomić komputer po podwójnym sprawdzeniu, dysk faktycznie nie deszyfrował aktywnie.

Mam teraz dostęp do mojej instalacji Sierra i wkrótce przetestuję partycje odzyskiwania Sierra i El Capitan, aby sprawdzić, czy działają.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.