MacBook Pro, 15 ”(początek 2011 r.), Nie uruchamia się


1

Mam model MacBook Pro 15 ”(początek 2011 r.), Który nagle nie uruchamia się poprawnie.

Objawy:

 1. Pojawi się logo Apple i pasek ładowania.
 2. Pasek ładowania ładuje się częściowo, zamarza na chwilę.
 3. Ekran miga chwilowo, a następnie pojawia się szary ekran.
 4. Szary ekran pozostaje na zawsze.

Próba rozwiązania problemu:

Tryb bezpieczeństwa: objawy niezmienione
Tryb jednego użytkownika: objawy niezmienione
Tryb szczegółowy: objawy niezmienione
Wyczyść NVRAM: Pojawia się logo Apple i pasek ładowania, zawiesza się i pozostaje na zawsze. Po kolejnym restarcie powraca do pierwotnego zachowania.
Uruchom z pamięci USB (z instalacją MacOS Sierra): pojawia się menu startowe i pozwala mi wybrać pamięć USB do uruchomienia, po rozpoczęciu procesu rozruchu z pamięci, powraca do oryginalnego zachowania (zwróć uwagę, że użyłem tej samej pamięci do załadowania MacOS Sierra na Maca bez problemów)
Całkowicie usunięto dysk twardy (i próbował uruchomić system z pamięci USB): objawy pozostały niezmienione
Zastąpiona pamięć wewnętrzna: objawy niezmienione
Próba rozruchu z odłączoną ładowarką: objawy niezmienione

Pytanie:

Więc myślę, że jeśli nie jest

 1. Dysk twardy lub
 2. Pamięć lub
 3. Zasilacz

... to musi być płyta główna, która jest zła. Zanim dojdę do tego ostatecznego wniosku, zastanawiam się, czy są jakieś inne pomysły, które mógłbym wypróbować?

P.S.

Na marginesie, że może to być bardziej istotne niż myślę, zauważyłem, że ten model jest jednym z modeli potencjalnie związanych ze skandalem lutowniczym MacBooka (patrz https://www.apple.com/support/macbookpro-videoissues/ który wymienia model 15 "Początek 2011 jako jeden z linii modeli z problemami. Objawy nie odpowiadają dokładnie tym, które są tam wymienione. Nie zauważyłem żadnych problemów z wideo (z wyjątkiem sytuacji, gdy zmieniałem pamięć: I dostałem kilka dziwnych, całkowicie niebieskich ekranów, ale to może być po prostu skutek źle osadzonej pamięci. Czy jednak możliwe, że uszkodzona karta wideo może powodować problemy podczas uruchamiania?


Powiedziałeś, że uruchomiłeś „Tryb gadatliwy”. Gdzie to wisiało? Możesz zrobić zdjęcie? Również próbowałeś uruchomić Apple Hardware Test (AHT) . Przytrzymaj klawisz D podczas rozruchu ze stanu wyłączonego przy podłączonym zasilaczu.
Allan

Cześć @Daniel, mam podobny problem, czy udało ci się to naprawić?
Cristian

Czy możesz uruchomić oryginalny nośnik instalacyjny?
Thorbjørn Ravn Andersen

Odpowiedzi:


0

Spróbuj zresetować SMC (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś i zobacz, czy to zmieni któreś z wymienionych zachowań)

 1. Wyłącz komputer Mac.
 2. Podłącz zasilacz MagSafe lub USB-C do źródła zasilania i do komputera Mac.
 3. Korzystając z wbudowanej klawiatury, naciśnij Shift-Control-Option po lewej stronie klawiatury, a następnie naciśnij jednocześnie przycisk zasilania.
 4. Zwolnij wszystkie klawisze, a następnie ponownie naciśnij przycisk zasilania, aby włączyć komputer Mac.

Kontroler SMC lub System Management Controller może wymagać zresetowania i wykazywać podobne symptomy podczas nieprawidłowego działania. Jeśli to nie pomoże, mogę tylko zasugerować, że mogą się gdzieś pojawić uszkodzenia sprzętu lub mogą wystąpić ukryte skutki uboczne uszkodzenia wody.


0

Może to być problem ze sprzętem, zwłaszcza z dyskiem twardym. Dlatego proponuję tę procedurę:

 1. Odkręć dolną pokrywę
 2. Ostrożnie wyciągnij dysk twardy
 3. Włóż dysk twardy do konwertera SATA na USB
 4. Sprawdź stan dysku twardego dysku twardego z komputera z systemem Windows, używając wersji próbnej HD Sentinel lub HD Tune. Sprawdź, czy istnieją ostrzeżenia, zwłaszcza „Ponowne przydzielenie liczby sektorów”, które byłyby wskaźnikiem uszkodzonych sektorów.

Jeśli nie ma ostrzeżeń w S.M.A.R.T. wartości, możesz wykonać dokładniejsze skanowanie wszystkich sektorów przy użyciu HD Tune.


Jeśli ponownie przydzielono liczniki sektorów / uszkodzone sektory, powiedz to jako komentarz do tego komunikatu i nie nalegaj na dysk, ponieważ może to spowodować, że odzyskiwanie danych będzie znacznie droższe, jeśli sytuacja się pogorszy.
OuzoPower

-1

Mam problem z zapamiętaniem dokładnie, który to komputer, ale mam 99% pewności, że okazała się złą kartą wideo - jednym z przywoływanych modeli.

Co gorsza, lokalni autoryzowani sprzedawcy komputerów Mac (w kraju, w którym nie ma oficjalnych sklepów Apple) odmówili naprawy, nawet w ramach powiadomienia o wycofaniu, aż w końcu upłynął okres wycofania.

Myślę, że lokalny sklep w końcu próbował wypiekać płytę główną za opłatą, która następnie spowodowała większe uszkodzenia.

W każdym razie, jak już słyszałem, Apple wymieniało tylko złe części na podobne części z dokładnie taką samą usterką, która ostatecznie zawiodła. Co za przedstawienie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.