Dodać przycisk w górę do Wyszukiwacza Lew?


19

Czy można dodać przycisk do wyszukiwarki Lion, który przechodzi do katalogu? Spojrzałem na przyciski dostępne w ramach dostosowywania i nie widziałem żadnego, ale pomyślałem, że może tam być hack.


1
Czy mówisz, że chcesz przycisku o jeden krok w górę, zamiast konieczności dwukrotnego kliknięcia tej ikony (raz, aby ją otworzyć, raz, aby wybrać rodzica), aby przejść do jednego katalogu?
Jason Salaz,

1
@VxJasonxV tak, dokładnie. Wiem, jestem leniwy i nie jestem wielkim fanem skrótów klawiaturowych.
swrobel

1
@SWrobel Jeśli jesteś leniwy, najlepiej naucz się używać myszy mniej, a więcej skrótów klawiaturowych. +1 odpowiedź
VxJasonxV

2
@macaco Rozumiem, że niektórzy uwielbiają skróty klawiaturowe, ale kiedy już nawiguję za pomocą myszy, co preferuję do przeglądania folderów, łatwiej jest nie wracać do klawiatury.
swrobel

Odpowiedzi:


19

Czy wolałbyś zamiast tego użyć skrótu klawiaturowego?

⌘ Command↑ Up

Voilà.


1
Czy to jest lew? Czy mogę to zrobić w SL?
daviesgeek 24.09.11

Uważam, że tak było w wielu wielu wersjach systemu OS X, nie mam instalacji Snow Leopard do przetestowania.
Jason Salaz,

4
Ten skrót Strzałka w górę istnieje już od wieków.
Wydaje

15

Wybierz Widok> Pokaż pasek ścieżki, aby pokazać pasek ścieżki u dołu okien Findera.

Następnie, aby przejść o jeden poziom wyżej, wystarczy dwukrotnie kliknąć element od ostatniego do ostatniego w hierarchii. Na przykład kliknij dwukrotnie na mdouma46poniższym obrazku, aby przejść o jeden poziom wyżej.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


7

Inną opcją byłoby zapisanie takiego skryptu jako aplikacji w AppleScript Editor i przeciągnięcie go na pasek narzędzi.

try
    tell app "Finder" to tell window 1 to set target to container of target
end try

Tylko dla tych, którzy nie wiedzą, jak zapisać AppleScript jako .app . Zauważ też, że przydało się to bardzo przy tworzeniu „przycisku” do otwierania nowych kart iTerm2 w bieżącym katalogu z poziomu Findera, w oparciu o to . Inne rozwiązanie korzystające z usług jest tutaj .
Ioannis Filippidis,

7

Znalazłem tę aplikację, która robi to, czego szukałem. Po rozpakowaniu do folderu aplikacji lub w dowolnym miejscu, które chcesz zachować, przeciągnij go do Findera obok przycisków Wstecz / Dalej. Jest trochę mniejszy od nich w Lionie, ale stylizacja pasuje.

Kliknij tutaj, aby pobrać

Podziękowania dla Simona Slangena za stworzenie aplikacji

Obraz przycisku w górę


1
działało to we wcześniejszej wersji OSX, ale niestety nie działa w 10.12. Chciałbym znaleźć takie alternatywy. To niewiarygodne, jak straszna jest nawigacja w OSX. Prosty przycisk w górę nie jest nauką o rakietach.
Kalamalka Kid

5

Kiedy klikniesz z wciśniętym klawiszem Command ikonę folderu na elemencie na pasku tytułowym okna Findera, pojawi się menu kontekstowe pokazujące hierarchię folderów w katalogu głównym dysku. Następnie możesz użyć myszy, aby wybrać wyższy poziom hierarchii i przejść tam w oknie Findera. Jest to wygodne i atrakcyjne, ponieważ widzisz całą hierarchię.

przed kliknięciem polecenia

po kliknięciu polecenia


3
Ta funkcja jest identyczna z przyciskiem wymienionym w pytaniu dotyczącym PO, ale trudniej ją wywołać.
Jason Salaz,

Ważny punkt Dało mi to jednak możliwość dodania zrzutów ekranu.

1
Ponadto „Command-Click” na ikonie działa również z oknami dokumentów w wielu aplikacjach Mac OS X. Jeśli więc masz dokument otwarty w podglądzie i chcesz zobaczyć jego ścieżkę do folderu, możesz użyć tej samej metody z poziomu podglądu.

Więcej bonusu: Działa to również z adresem URL w Safari. Zapewnia dostęp do każdej ścieżki prowadzącej do serwera.
ughoavgfhw

5

Możesz zrobić prostą aplikację Automator, aby to zrobić i umieścić jego ikonę na pasku narzędzi. Może być nieco wolniejszy niż aplikacja AppleScript, ale aplikacja Automator nie zmieni ostrości okna po uruchomieniu (bieżące okno Findera pozostaje aktywne przez cały czas), więc jest bardziej zintegrowane.

Jednak najszybszym sposobem jest zdecydowanie użycie Cmd+ Up Arrow.

W Automatorze dodaj akcję „Uruchom Applescript” i zastąp cały domyślny skrypt tym:

tell application "Finder"
    tell application "System Events" to key code 126 using command down
end tell

Ten skrypt po prostu wysyła Cmd+ Up Arrowdo Findera.

Zapisz aplikację Automator, a następnie przeciągnij jej ikonę na pasek narzędzi Findera. Możesz najpierw utworzyć nową ikonę, aby wskazać jego funkcję.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2

Obecne rozwiązanie, którego używam, to XtraFinder, który pozwala dodawać przycisk „w górę”, a także robić wiele rzeczy, na które pozwala PathFinder lub TotalFinder (np. Sortowanie folderów do góry), ale za darmo.

Przycisk XtraFinder w górę


Wygląda świetnie, ale jak mogę dodać przycisk up za pomocą XtraFinder? (Jestem nowy na Macu i używam OS X 10.9.5). Dzięki
lvv

@lcv zainstaluj XtraFinder, przejdź do menu Finder> XtraFinder> Preferencje, przejdź do zakładki Funkcje i poszukaj „Pokaż przycisk Przejdź do góry na pasku narzędzi” (około 4 od dołu)
swrobel

awww to nie działa w 10.12 = (szkoda.
Kalamalka Kid

0

Zrobiłem aplikację dla przycisku up.

http://autometa.ro/apps/up_button.html

To jest darmowe.

dzięki.


Hm, dzięki, ale to nie działa na mojej maszynie (układ klawiszy w USA, 10.8.3). Czasami, kiedy klikam przycisk, przesuwa zaznaczenie w górę o jedno miejsce (tak samo jak naciśnięcie strzałki w górę na klawiaturze), ale nigdy nie przechodzi do katalogu. To tak, jakby wysyła w górę, ale nie Command + w górę.
swrobel

„Nie można dotrzeć do tej strony”
Kalamalka Kid
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.