Jak mogę zapobiec zasypianiu w trybie odzyskiwania OSX?


15

Robię kopię zapasową dysku w trybie odzyskiwania OSX i to śpi. W trybie uśpienia kopia zapasowa przestaje działać. Ostre rogi nic nie robią. Wygląda na to, że uśpienie zaczyna się po 30 sekundach - nie jest możliwe w przypadku tworzenia kopii zapasowej 850 GB przez USB 2.0 (westchnienie).

Znalazłem artykuły na temat polecenia „kofeinowego” OSX, ale jest już za późno - wykonuję kopię zapasową w 1/3.

Czy nie mogę utrzymać mojego komputera Mac podczas wykonywania tej rzeczywiście zamierzonej ważnej pracy w trybie odzyskiwania?

Odpowiedzi:


21

Jeśli jesteś już w trybie odzyskiwania i wykonujesz operacje, których nie chcesz przerywać, możesz wypróbować tę sztuczkę caffeinate.

Przejdź do ikony Wi-Fi na pasku menu i pociągnij w dół. Wybierz „Dołącz do innej sieci ...”

Pojawi się okno dialogowe „Znajdź i dołącz do sieci Wi-Fi”, ale spójrz na tytuł aplikacji. To „Narzędzia macOS”. Przejdź do menu Narzędzia i wybierz „Terminal”.

W terminalu wydaj polecenie caffeinate. Kiedy twoja operacja jest skończona, kontroluj C z niej.

Jeśli przeszkadza ci to, że wyświetlacz śpi i naprawdę nie ufasz, że operacja nadal trwa, możesz wydać silniejszą wersję:

caffeinate -dismut 65500

Jest to coś w rodzaju „bezsenności z uprzedzeniami”. Z flagą -u otrzymujesz domyślną wartość -t 5, która zatrzymuje kofeinę po pięciu sekundach. Przesłoniłem to, dodając „-t 65500”, co sprawia, że ​​polecenie kofeinowe trwa około 18 godzin.

Wreszcie, ponieważ jestem naprawdę, NAPRAWDĘ paranoikiem, tak naprawdę umieszczam kofeinę w tle i uruchamiam pętlę powłoki z uruchomieniem ps -ef co 75 sekund.


6
Wow, ten hack „Dołącz do innej sieci”, aby otworzyć wiele jednoczesnych aplikacji, jest naprawdę sprytny. Cholera. Rekwizyty
ELLIOTTCABLE

1
Jak „szokujące” jest to, że Apple nie pozwoliłby na to wprost, ale wciąż jest exploit :-)
mpowered

1
@ELLIOTTCABLE mam go gdzieś indziej - Przepraszam, kto pisał rozwiązanie znalazłem tak wiele miesięcy temu na co strona to było ...
Andrew Wolfe

1
Możesz otworzyć terminal, a żeby otworzyć nowy, po prostu użyjCMD+N
CROSP
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.