Mój cykl baterii przekroczył 1000 (MacBook Pro Retina pod koniec 2012 r.)


11

Minęło już 1000 cykli i nie mówi się jeszcze o zamianie. Kiedy sprawdzam warunek, pojawia się komunikat „Normalny”.

Już zamówiłem nową baterię, ponieważ miałem wrażenie, że po osiągnięciu limitu liczby cykli musiałbym wymienić baterię. Zrestartowałem komputer Mac, aby zobaczyć, czy zmieni to warunki, ale tak się nie stało. Nadal pokazuje „Normalny”.

Czy mimo to mam wymienić baterię na nową lub poczekać, aż pojawi się komunikat „Stan: wymień”


Możesz zainstalować Battery Health z fiplab.com . To wyjaśnia tego rodzaju rzeczy. Licz sobie szczęście, że bateria wytrzymała tak dobrze.
GreenAsJade

1
Szczęściarz! Mam ten sam model / rok i 907 cykli. Moja bateria jest taka zła: Macbook wyłącza się, gdy wykonuje „ciężkie” obliczenia, a bateria jest naładowana w około 30%. W pełni naładowany akumulator wystarcza na około 2 godziny przy średnim obciążeniu roboczym. Nie wymieniaj go, dopóki bateria nie będzie taka jak moja ..;)
mklb

Odpowiedzi:


23

Baterie litowe tracą z czasem pojemność w miarę ich ładowania. Twój MacBook może wytrzymać 1000 cykli ładowania i nadal zachować 80% pierwotnej pojemności (mniej więcej).

Oznacza to, że jeśli twoja bateria pierwotnie posiadała 10000 mAh, to w obecnym stanie zużycia ma teraz 8000 mAh (80% oryginału). Po naładowaniu do 100% ładujesz teraz tylko do 8000 mAh. Bateria skurczyła się, że tak powiem, o 20%.

Oznacza to, że bateria rozładowuje się nieco szybciej niż wcześniej. Ale chyba, że ​​obniżona pojemność naprawdę Ci przeszkadza, wciąż masz trochę czasu, zanim będziesz musiał ją wymienić. Jeśli nie masz nic przeciwko 81% pierwotnej pojemności, wątpię, czy zauważysz różnicę 79% lub 75% pierwotnej pojemności.

Wymień baterię, gdy Twój laptop nie może dłużej działać wystarczająco długo, aby zaspokoić Twoje potrzeby bez konieczności podłączania lub gdy Informacje o systemie zalecają jego wymianę. Jeśli zawsze korzystasz z MacBooka po podłączeniu do sieci, prawdopodobnie nie będziesz musiał wymieniać baterii, zanim całkowicie kupisz nowego laptopa.

1000 cykli nie jest „ograniczeniem”, tylko odniesieniem. Możesz przejść o wiele więcej cykli niż to.


Do tej pory nie zauważyłem obniżenia wydajności. Chociaż liczba moich cykli przekroczyła limit, nadal ładuje się do 100 procent.
Pierre

2
Tak, to o 100% mniejsza pojemność w porównaniu do zupełnie nowej baterii. Gdy bateria jest w 100%, ma tylko około 80% mocy, którą trzymała, gdy była zupełnie nowa.

3
1000 cykli ładowania nie jest „limitem”. Jest to wartość referencyjna. W tym momencie bateria ma tylko 80% swojej początkowej pojemności.

4

Nie martw się, mój MacBook z końca 2009 roku przekroczył 2000 cykli pracy baterii i nadal ma 75% zdrowia. :)


2
Witamy, aby zapytać inaczej! Powstrzymaj się od dodawania komentarzy w sekcji Odpowiedź, dotyczy to odpowiedzi na pytania. Po uzyskaniu wystarczającej reputacji będziesz mógł dodawać komentarze i zadawać dalsze pytania. Aby zyskać reputację, odpowiedz na pytania, które są jasne i zwięzłe .
fsb
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.