Jak dodać słowa do słownika użytkownika OS X?


17

Jeśli ktoś ma słowo, którego często używa, ale OS X Lion „poprawia” coś w swoim słowniku, w jaki sposób użytkownik dodaje to słowo do słownika Lion?

Odpowiedzi:


15

Kliknij słowo prawym przyciskiem myszy i wybierz z listy opcję Pisownia i gramatyka. Następnie wybierz Pokaż pisownię i gramatykę.

Zobaczysz opcję „nauki” słowa (patrz zdjęcie).

Wyuczone słowa są przechowywane w ~/Library/Spelling/. ~/Library/Spelling/LocalDictionarydotyczy wszystkich języków i na przykład ~/Library/Spelling/endotyczy tylko angielskiego w USA. Po naciśnięciu przycisku uczenia się słowo jest dodawane, ~/Library/Spelling/LocalDictionaryjeśli język pisowni jest ustawiony na automatyczny lub ~/Library/Spelling/enjeśli język pisowni jest ustawiony na angielski amerykański.

Jeśli edytujesz pliki ~/Library/Spelling/bezpośrednio, możesz zastosować zmiany, kończąc AppleSpellproces. Tylko zamknięcie i ponowne otwarcie aplikacji nie powoduje zastosowania zmian.


Czy te dane są przechowywane w pliku, który mógłbym zsynchronizować między komputerami? Gdzie jest ten plik?
Bill Nace,

@BillNace Zmodyfikowałem swoją odpowiedź, aby odpowiedzieć na twoje pytanie.

1

Działa nie tylko w przypadku słów, ale także zdań; w moim przypadku długie, stałe pozdrowienia używane na początku i na końcu wiadomości w języku japońskim, które PITA wpisuje na iPhonie. :-)


Czy powinien to być komentarz do odpowiedzi czy pytania?
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.