Odznaczanie tekstu podczas korzystania z kółka przewijania myszy Logitech w Sierra


9

Używam myszy Logitech Performance MX, a od aktualizacji do Sierra mam trudności z używaniem mojego scroll wheeldo wybierania dużej ilości tekstu. Zwykle przewijam trzymając, left mousea to zawsze działało. Teraz, gdy przewijam, odznacza zaznaczony tekst.

Czy to może być problem ze sterownikiem?


Jest już kilka problemów z myszami Sierra i Logitech. Wykonaj wyszukiwanie i sprawdź, czy któryś z tych problemów rozwiąże problem. Uważam, że najczęściej sprowadzają się one do aktualizacji do najnowszych sterowników Logitech.
fsb

2
Nie mam żadnych problemów z efektem bezwładności lub niepewnym przewijaniem, mam problemy z zaznaczaniem tekstu. Czy nie byłoby to uważane za inny problem? W każdym razie zainstalowałem najnowsze sterowniki i problem jest nadal ten sam. Wypróbowałem zwykłą mysz USB, na której leżałem i nie ma z tym problemu.
Joseph Toronto

Jeśli ogólna mysz USB nie ma problemu, problem nie dotyczy Sierra, ale myszy Logitech i sposobu obsługi zaznaczania tekstu.
fsb

To nie jest duplikat i poprosiłem moderatora o interwencję, aby ponownie go otworzyć. Mam ten sam problem po użyciu sterownika aktualizacji Logitech. Przewijanie kółkiem myszy uległo poprawie, ale nadal występują problemy z przypadkowym uruchamianiem kliknięć myszą, gdy lewy przycisk myszy jest wciśnięty, i jest to bardzo bolesne, gdy przewijanie kółkiem myszy podczas próby zaznaczania tekstu.
Abram

Ten sam problem po mojej stronie. Bardzo frustrujące. Używam LCC v3.9.5.66 z MacOS 10.12.1. Jak zauważono w łączonym poście SE, problem bezwładności nadal stanowi problem. Powiadomiłem Logitech, chociaż początkowo odpowiedzieli najbardziej ogólną odpowiedzią: „Odłącz i ponownie podłącz odbiornik myszy; Wypróbuj inne porty USB komputera; itp.” Sugeruję, aby inni skontaktowali się z pomocą techniczną Logitech.
Dolan Antenucci

Odpowiedzi:


2

Nie do końca ostateczna odpowiedź, po prostu dzielę się swoimi odkryciami, ponieważ denerwuję się również tym problemem: jak skomentował Dolan Antenucci, odinstalowanie LCC normalizuje zachowanie przytrzymania lewego przycisku myszy w połączeniu z przewijaniem, ale kosztem utraty dostosowanie myszy. Dla mnie nie jest to opcja.

Co ciekawe, szukałem i szukałem od wielu godzin i wydaje się, że nikt tu nie narzeka. Najbliżej mogłem znaleźć raport o błędzie w frameworku interfejsu użytkownika napisany w Pythonie, ale tak bliski w zachowaniu, że przez sekundę (lub parę lub więcej ;-)) musiałem zadać sobie pytanie, czy to naprawdę zbieg okoliczności ( Ja teraz ja teraz ..).

Zobacz https://github.com/kivy/kivy/issues/5058

Tam opisują (prawie?) Dokładnie to, co według mnie dzieje się tutaj: przewijanie generuje zdarzenie myszy w górę dla wcześniej naciśniętego przycisku.

Aby to sprawdzić, możesz spróbować: w przeglądarce naciśnij i przytrzymaj prawy przycisk. Następnie przesuń mysz nad opcją menu podręcznego (powiedz „wstecz”), a następnie przewiń kółko. Opcja jest wybrana, jakbyś zwolnił przycisk.

To samo dzieje się z zaznaczaniem tekstu. Zrób to: za pomocą kliknięcia i przytrzymania myszy lewym przyciskiem myszy zaznacz tekst, „zamroź dowolne ruchy myszy” (wyjaśnij później), a następnie przewiń w dół (ale nie za bardzo, zachowaj zaznaczony tekst). Tekst, który pozostaje zaznaczony, jest tylko tym, który został wybrany tuż przed ruchem przewijania (tak jakbyś zwolnił przycisk tuż przed rozpoczęciem przewijania). Następnie przestań przewijać, przytrzymaj klawisz Shift i wykonaj ruchy myszy. W odpowiedzi na najmniejszy ruch, tekst pomiędzy jest automatycznie dodawany do zaznaczenia, a następnie możesz nawet zwolnić przesunięcie, bez względu na to, idź dalej poruszać myszą (pod warunkiem, że nie przesuwasz przewijania), aby kontynuować strojenie wybór. Dokładnie tak powinno się stać, jeśli zwolniłeś przycisk tuż przed rozpoczęciem przewijania (inaczej zdarzenie myszy w górę), przewiń,

Jedynym haczykiem jest to, że jeśli przytrzymując przycisk i po pewnym przewijaniu (który „niesłusznie” wygenerował zdarzenie przycisku myszy), wykonujesz ruch myszy, w odpowiedzi na ten ruch (być może próbę), aby uszanować ten fakt że nadal przytrzymujesz przycisk, system natychmiast generuje zdarzenie naciśnięcia przycisku myszy.

Właśnie dlatego uważasz, że przewijanie usuwa zaznaczenie tekstu: zwykle, gdy ktoś przewija, aby dodać zaznaczenie, nie poruszaj myszką, ale zwykle wykonuje pewne końcowe ruchy myszy po przewinięciu, a następnie dostosuj koniec zaznaczenia. Spróbuj przytrzymać przycisk, dokonaj wyboru poprzez poruszanie się, zatrzymaj ruch myszy, przewiń (kontynuuj zamrażanie), zwolnij przycisk, porusz myszą (uwaga, zaznaczenie nie zniknie), a następnie naciśnij + przytrzymaj / przytrzymaj klawisz Shift, gdy mysz osiągnie punkt docelowy. Ponieważ przycisk został zwolniony tuż przed ponownym uruchomieniem ruchów myszy, podczas wykonywania nowych ruchów system nie wygeneruje zdarzenia naciśnięcia przycisku myszy, gdy nie będzie potrzeby „honorowania” tego stanu (w końcu przycisk jest już podniesiony) .

To nie przewijanie usuwa zaznaczenie tekstu: to ruch myszy po przewinięciu i przytrzymanie przycisku myszy.

Myślę, że jest to próba utrzymania / odzyskania spójności systemu, ponieważ ostatnia przekazana informacja była zasadniczo błędna: zdarzenie podskakiwania myszy, w wyniku ruchu przewijania, nigdy nie powinno nastąpić.

Zamierzam zgłosić to logitechowi, być może, jeśli zostaną przedstawione jakieś wyjaśnienia techniczne, naprawią problem. (Boże, korzystanie z witryny jest tak bolesne, że strona wysyła prostą wiadomość, czy ktoś zna prostszy sposób?)

Tymczasem jako obejście problemu, aby wybrać długie teksty, możesz zrobić, jak powiedziałem powyżej: dokonaj wstępnego wyboru, zwolnij przycisk, przewiń do miejsca docelowego i ponownie kliknij / przytrzymaj klawisz Shift, aby zakończyć wybór.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.