System macOS Sierra Bluetooth przeskakuje


9

Jak tylko kilka dni temu zaktualizowałem system do macOS Sierra, moje odtwarzanie Bluetooth stało się tak niespokojne / buggy, że jest całkowicie bezużyteczne. Odtwarzanie będzie normalne przez 2-10 sekund, a następnie zostanie całkowicie odcięte przez kilka sekund, a następnie ponownie włączone i tak dalej.

Jestem podłączony do głośnika Sony Bluetooth, do którego mogę potwierdzić, że inne urządzenia OS X (El Capitan) i urządzenia Android / iPhone mogą przesyłać strumieniowo dźwięk bez żadnych incydentów.

Nie mam żadnych innych głośników Bluetooth do przetestowania, ale mocno czuję, że to wina komputera macOS Sierra, a nie głośnika.

Nie korzystam wewnętrznie z żadnych zewnętrznych ani niestandardowych tras audio, dosłownie po prostu kieruję wyjście audio do głośnika Bluetooth jak zwykle. Zresetowałem już SMC i PRAM, nic nie pomaga.

Czy ktoś jeszcze tego doświadczył? Jeśli jest to prawdziwy błąd w systemie macOS Sierra, wydaje się, że to ogromny przeoczenie.


1
Mam także głośniki Sony i mam ten sam problem od czasu instalacji systemu OS Sierra

@Caldo Czy masz inne głośniki Bluetooth spoza Sony do przetestowania?
j_d

Właśnie zacząłem doświadczać tego samego problemu z dwoma różnymi zestawami urządzeń audio Bluetooth - słuchawkami Anker i zestawem słuchawkowym Plantronics Focus. Oba łączą się dobrze, ale po około 15-20 sekundach dźwięk znacznie się zacina. Urządzenie Plantronics wykrywa problem z połączeniem i po prostu się rozłącza. Nie miałem dzisiaj żadnego problemu.
angrychimp,

1
Mam podobne problemy ze słuchawkami Bose, również wywołane aktualizacją do Sierra. Próbowałem wielu udokumentowanych sztuczek w celu poprawy jakości dźwięku BT na wcześniejszych wersjach systemu operacyjnego i resetowania modułu bluetooth, wszystko to bezskutecznie.
Patrick Johnmeyer,

Odpowiedzi:


2

Jak podano w innej odpowiedzi i nie jestem do końca pewien, dlaczego została odrzucona, pierwszą rzeczą, której należy szukać, jest „interferencja bluetooth i 2,4 GHz”. Wykonaj prosty test, aby przełączyć się na sieć Wi-Fi 5 GHz i ponownie wypróbuj głośnik Sony Bluetooth.


0

Nie. Dźwięk Bluetooth jest dla mnie dość solidny w Sierra (i teraz w High Sierra).

Pierwsze rzeczy, na które chciałbym spojrzeć to:

  • ogromne użycie procesora w przypadku, gdy procesy audio w tle nie są w stanie uzyskać wystarczającej ilości procesora.
  • upewnij się, że odtwarzanie dźwięku jest lokalne i nie jest przesyłane strumieniowo
  • sprawdź, czy nie ma wadliwego / niesprawnego sprzętu
  • zakłócenia Bluetooth i 2,4 GHz

Korzystam z AirPods do testowania bluetooth - są solidne, nawet gdy inne akcesoria bluetooth wydają się siekać / zwlekać / pomijać / upuszczać.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.