Uaktualnić pamięć maszyny czasu?


11

Zamierzam kupić zewnętrzny dysk twardy 2T, aby zastąpić mój już pełny zewnętrzny dysk twardy 1T. Chcę zachować kopię zapasową maszyny czasu. Czy w takim przypadku wystarczy skopiować wszystkie dane z kopii zapasowej wehikułu czasu na dysk twardy 1T na dysk twardy 2T?

Odpowiedzi:


5

Poszukałem trochę i znalazłem to (z zastrzeżeniem, że dotyczy to 10.5):

Korzystając z funkcji Przywracania w Narzędziu dyskowym, można „przywrócić” dysk Time Machine na inny dysk i zachować historię zmian. Może to być przydatne, jeśli przerosłeś dysk kopii zapasowej Time Machine i chcesz przenieść istniejące kopie zapasowe na nowy, większy dysk. Oczywiście powinieneś wyłączyć Time Machine przed rozpoczęciem tego procesu.

Pamiętaj, że dyski będą miały tę samą nazwę i tę samą informację, co może mylić Time Machine. Na przykład po aktywowaniu programu Time Machine na nowo utworzonym dysku podłączyłem stary dysk, który pojawił się jako dysk Time Machine, ale tworzenie kopii zapasowej nie powiodło się. Prawdopodobnie najlepiej jest unikać podłączania obu urządzeń. Przynajmniej zmień nazwę jednego z nich.

Być może, co ważniejsze, Carbon Copy Cloner 2.3 nie działa poprawnie do klonowania dysku Time Machine (nie wiem o 3.x), ponieważ nie kopiuje twardych linków, ale raczej kopiuje to, na co wskazują linki. Powoduje to powstanie wielu kopii twojego systemu, gdy baza danych Time Machine istnieje już od jakiegoś czasu.

Powszechną sugestią tego wątku jest to, że CCC polega na blokowej kopii starego dysku na nowy dysk.


Dzięki za to. Nigdy bym nie zgadł, jak to zrobić. OSX ma ukryte naprawdę fajne narzędzia. Kopiowanie z dysku Firewire na USB zajęło dużo czasu, kilka godzin. To nie jest coś, co chcesz robić w pośpiechu, to zadanie w sobotę rano, a nie w niedzielę wieczorem.
Stuart Woodward,

9

Wiem, że to może być stare, ale oto właściwe kroki, aby wykonać wymianę dysku twardego Time Machine zachowując stare kopie zapasowe, bez konieczności korzystania z CCC lub SuperDuper! (które kocham, ale nie są potrzebne).

Mam komputer Mac Pro, więc aby skomplikować sprawę, dodałem dwa dyski i stworzyłem RAID-1 (Mirror); gdy lustro działało, przystąpiłem do tych kroków (bez „wtyczki napędu”);)

Powyższy komentarz ma na celu wykazanie, że skład głośności nie ma na to wpływu.

Podobnie jak w przypadku każdej innej operacji na dysku twardym, zawsze upewnij się, że masz kopię zapasową lub sposób na przywrócenie informacji na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Przeczytaj zanim klikniesz „ok”. Zachowaj zdrowy rozsądek i bądź ostrożny.

Musisz być zaznajomiony z Disk Utility (znajduje się w / Applications / Utilities / Disk Utility.app). Jest to bardzo prosta i bezpośrednia aplikacja, ale również bardzo niebezpieczna, jeśli pójdziesz coo coo i zaczniesz klikać rzeczy bez czytania.

MASZYNA CZASOWA MIGRACJA NAPĘDU TWARDEGO DO NOWYCH HISTORII KOPII ZAPISOWYCH

 1. Podłącz nowy (prawdopodobnie większy) dysk. Za pomocą Narzędzia dyskowego utwórz partycję HFS + z kronikowaniem (upewnij się, że korzystasz z GUID, aby uniknąć problemów ). Nadaj mu nazwę: NewTM (możesz to zmienić później). (Może to być oczywiste, ale jeśli masz komputer Mac Pro, wyłącz go przed włożeniem dysków…)
 2. Otwórz konfigurację Time Machine i wyłącz Time Machine.
 3. Odmontuj napęd Time Machine („stary”) i zamontuj go ponownie. To powoduje, że napęd jest montowany jako zwykły napęd i nie ma zielonej ikony „Wehikuł czasu”. (To jest ważne). Możesz to zrobić z Narzędzia dyskowego.
 4. Teraz wróć do narzędzia dyskowego (/ Applications / Utilities / Disk Utility.app) i kliknij kartę przywracania .
 5. Zobaczysz dwa pola do wpisania, ale możesz także przeciągać i upuszczać, więc przeciągnij „TimeMachine” (stary) do pola źródłowego (górnego).
 6. Przeciągnij nową partycję „NewTM” do pola docelowego (dolnego).
 7. WAŻNE: wybierz „ Usuń miejsce docelowe ”, aby uzyskać kopię na poziomie bloku.
 8. Kliknij przywróć i upewnij się, że masz odpowiednie partycje (np. Przeczytaj to, co wyświetla się w wyskakującym okienku, jest to Twoja ostatnia szansa lub możesz usunąć swoje dane.) Gdy jesteś zadowolony, kliknij ok, aby przejść do wyskakującego okienka i gotować . Moje 750 GB zajęło ponad cztery godziny (i był to dysk SATA). Weź pod uwagę, że dyski USB (a nawet Firewire 800) są wolniejsze niż jakikolwiek dysk wewnętrzny SATA. Niektóre osoby zgłaszają, że w przypadku znacznie mniejszych dysków zajmuje to ponad pięć godzin przez USB, więc bądź cierpliwy. Oto jak mój wyglądał:

alternatywny tekst

Jeśli wszystko poszło dobrze, powinieneś zobaczyć dwa identyczne dyski na pulpicie, ponieważ stary dysk został „w pełni zduplikowany” w nowym. Różnicą powinna być wolna przestrzeń, nowa powinna mieć więcej (jeśli oczywiście używasz większego dysku).

Prawie skończyliśmy, ale musimy ponownie aktywować Wehikuł Czasu.

 1. Odmontuj stary dysk Time Machine. Jeśli nie masz pewności, który to jest, sprawdź wolne miejsce i / lub fizycznie je odłącz; nie martw się, wkrótce będziesz mógł z niego ponownie korzystać.
 2. Ponownie otwórz ekran konfiguracji TimeMachine i naciśnij Zmień napęd . Wybierz nowy (powinien być jedyny o nazwie Wehikuł Czasu). Dysk powinien teraz zmienić kolor na zielony z ikoną Wehikułu Czasu. Gratulacje, migrowałeś wehikuł czasu.

Co teraz?

Sprawdź to. Użyj Time Machine, aby sprawdzić, czy pliki tam są, odzyskaj niektóre stare pliki, aby sprawdzić, czy pochodzą, upewnij się, że wszystko jest w porządku, możesz ponownie podłączyć stary dysk i sformatować go, lub użyć go do mebli, jeśli chcesz.

Jeśli wcześniej skonfigurowałeś Spotlight do wykluczania Wehikułu Czasu, możesz chcieć się upewnić, że wszystko jest w porządku. Może będziesz musiał ponownie przeciągnąć dysk wehikułu czasu. Sprawdź to.

I to wszystko. Mam nadzieję, że nie zniszczysz swoich danych. Te kroki wymyśliłem, przeglądając, eksperymentując i stosując zdrowy rozsądek :) Mam nadzieję, że to pomaga.1

Myślę, że jeśli zrobisz 2 poniższe kroki, możesz to zrobić:

 1. Wyłącz Time Machine przed skopiowaniem wszystkich danych z kopii zapasowej Time Machine na nowy dysk twardy.
 2. Nowy dysk powinien mieć taką samą nazwę (informacje) jak stary dysk.

ale ogólnym rozwiązaniem jest użycie Carbon Copy Cloner, ale gdzieś przeczytałem, że to nie działało poprawnie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.