Co to jest CalNCService i dlaczego działa gorąco w systemie macOS Sierra?


34

Od czasu uaktualnienia do systemu macOS Sierra od czasu do czasu widzę usługę CalNCService działającą na gorąco (tj. Na 100% CPU). Wychodząc od nazwy, wygląda to na usługę kalendarza. Próbowałem wyłączyć Kalendarze w Preferencjach kont internetowych, ale to nie pomogło. Można zabić usługę lub ponownie uruchomić komputer, ale problem nadal występuje. Zwykle po kilku godzinach wraca do normy.

Co robi ten demon? Jak mogę debugować ten problem?

Aktualizacja: w konsoli dziennika znajduję to po uruchomieniu calNCService:

warning: dynamic accessors failed to find @property implementation for 'serialNumber' for entity ABCDAddressBookSource while resolving selector 'serialNumber' on class 'ABCDAddressBookSource'. Did you remember to declare it @dynamic or @synthesized in the @implementation ?

Aktualizacja 2: Usługa jest połączona z synchronizacją przypomnień. Wyłączenie synchronizacji przypomnień w kontach internetowych powoduje, że usługa powraca do normy, a włączenie jej ponownie powoduje powrót do 100%. Wydaje się to niezależne od serwera. Mam kilka powtarzających się przypomnień i najpierw miałem ten problem z moim kontem na fruux.com. Następnie migrowałem wszystko do iCloud, a teraz jest tam to samo.

Aktualizacja 3: Nadal bardzo obecna w 10.12.1. i brak odpowiedzi w Społecznościach wsparcia Apple .

Update4: Kolejny poranek, kolejny calNCService. Sprawdziłem także ręcznie wyeksportowany plik .ics listy niepoprawnych przypomnień. Wygląda zupełnie nieszkodliwie. Około 40 przypomnień, w których nie ma nic specjalnego.calNCService po pewnym czasie przestoju

Aktualizacja 5: Wciąż tak samo w 10.12.2

Aktualizacja 6: potwierdzona w 10.12.4. Iteracja: Wydaje się, że jest to zadanie polegające na utrzymaniu porządku. Kiedy aktywowałem przypomnienia po aktualizacji, problem nie pojawił się dłużej niż 24 godziny. Ale teraz wrócił. Tak jak poprzednio, można go po prostu zatrzymać, wyłączając synchronizację przypomnień w „Kontach internetowych”

Aktualizacja 7: Wydaje się, że błąd nadal występuje w MacOS 10.13 High Sierra, ale jest mniej poważny. Zezwalam na aktywację odpowiedniego konta przypomnień. Podczas 13 dni nieprzerwanej pracy CalNCService taktował czas procesora 1:07:01 (31h), o wiele za dużo, ale mniej niż np. „Zadanie jądra” (7:16:16).

Aktualizacja 8: Nadal obecna w 10.13.4. Mam dwie maszyny z MacOS i zdarza się to na obu z nich. Wygląda na to, że jest połączony z przypomnieniami dodanymi za pomocą interfejsu API, np. Gdy dodajesz przypomnienia za pomocą paska uruchamiania. Czas procesora calNCService wydaje się być skorelowany z tym, jak często używam Launchbar lub Siri do wprowadzania przypomnień.


1
Proces działa obecnie na gorąco, a ja wyłączyłem oba (w tym zamykanie aplikacji) -> Bez zmian, wciąż działa na gorąco.
Thomas

7
Ilekroć w nazwie usługi widnieje „NC”, odnosi się to do części Centrum powiadomień . Czy ten problem zniknie, jeśli usuniesz Kalendarz i / lub Przypomnienia z Centrum powiadomień ? W przeszłości wszelkie problemy z przypomnieniami w Centrum powiadomień były rozwiązywane przez usunięcie wszystkich moich ukończonych przypomnień (kilka tysięcy).

3
@Phong Oh. To bardzo pomocna informacja. Próbuję tego. Chociaż wyczyszczenie około 3600 wykonanych przypomnień nie pomogło w tym problemie. Próbowałem tego.
Thomas,

1
@Phong Niestety, to nie pomaga. Opróżniłem całe moje centrum powiadomień (miało „Przypomnienia”), ale bez zmian.
Thomas,

2
Niespodziewanie moja własna usługa CalNCService zaczęła stemplować, a po wypróbowaniu wszystkiego, co znalazłam w Internecie (tj. Wyłączeniu / ponownym włączeniu kalendarzy i przypomnień, usunięciu dostępu przez aplikacje, ponownym uruchomieniu itp., Więcej tutaj: support.itsolver.net/hc/en- GB / artykuły /… ), ostatnią rzeczą, którą zrobiłem zanim CalNCService wrócił do normy, było usunięcie WSZYSTKICH widżetów z zakładki Dzisiaj w Centrum powiadomień (tzn. nadal pozostawienie powiadomień na miejscu). Kilka minut później, kiedy robiłem spindump w procesie CalNCService, zdałem sobie sprawę, że już wróciło do normy.
user1559834

Odpowiedzi:


10

Miałem ten sam problem (wentylatory przy pełnym otwarciu przepustnicy, CalNCService na poziomie 122% procesora) i zrobiłem 2 wizyty w sklepie Apple, a trzecią wizytę sprawdziłem na komputerze Mac pod kątem naprawy gwarancyjnej (wymieniłem oba wentylatory) ... Jednak problem nadal występuje.

Poszedłem do powiadomień> edytuję i wyłączyłem wszystkie powiadomienia, odznaki, dźwięki itp., Z wyjątkiem iMessage, Slack i Outlook.

Około 3 minut później zauważyłem ... ciszę. Fani są normalni. Obejrzę to przez chwilę, ale wygląda na to, że ten problem jest zdecydowanie związany z czymś w powiadomieniach. Nie będę tęsknił za pingowaniem przez cały dzień.


2
Wymiana wentylatora jest niedorzeczna. Co to był za sklep Apple? To wyraźnie problem z oprogramowaniem. Jest to widoczne na monitorze aktywności.
Thomas

7

Zdecydowanie działa, nawet przed ponownym uruchomieniem:

Na własne ryzyko! Najpierw wykonaj kopię zapasową Time Machine.

 1. Otwórz Preferencje systemowe, konta internetowe i odznacz Kalendarz dla każdego konta.
 2. Otwórz Monitor aktywności, wyszukaj calendari zamknij procesy kalendarza.
 3. Otwórz Finder> Idź do folderu (⇧⌘G) /Library/Cachesi przeciągnij zawartość do kosza.
 4. Otwórz Finder> Idź do folderu ~/Library/Cachesi przeciągnij zawartość do kosza.
 5. Ponownie otwórz Finder> Idź do folderu ~/Library/Cachesi przeciągnij zawartość do kosza.
 6. Otwórz Finder> Przejdź do folderu ~/Library/Containerswybierz com.apple.CalendarAgent, com.apple.CalendarAgent.CalNCService, com.apple.CalendarFileHandlera com.apple.CalendarNotification.CalNCServicei przeciągnij do kosza.
 7. Otwórz Finder> Idź do folderu ~/Library/Calendarsi przeciągnij zawartość folderu do kosza.
 8. Zrestartuj swój komputer.
 9. Opróżnić kosz.
 10. Otwórz Preferencje systemowe, konta internetowe i zaznacz Kalendarz dla każdego konta.
 11. Otwórz Kalendarz i poczekaj na synchronizację Kalendarzy.

Dotyczy systemu operacyjnego: macOS Sierra 10.12
Niepotwierdzony system operacyjny: Mac OS Yosemite 10.10 i El Capitan 10.11

Od: https://support.itsolver.net/hc/en-au/articles/214098206-macOS-Sierra-CalNCService-high-CPU-usage


Jeśli ktoś się zastanawia, ten rodzaj działa. Myślę jednak, że łatwiej jest po prostu otworzyć aplikację kalendarza, przejść do preferencji> kont i wyłączyć je wszystkie, a następnie włączyć ponownie. To powinno to naprawić. UWAGA: krok usuwania ~ / Library / Calendars wydaje się wymagany. Sądzę, że pliki uległy uszkodzeniu lub coś takiego
Cristiano Coelho

4

Miałem podobny problem. CalNCServicezużywał ogromną ilość procesora. Oto jak odtworzyć po mojej stronie:

Korzystam z iPhone SE z iOS 11.1.2 i MacBook z macOS High Sierra na tym samym Wi-Fi. Otrzymałem telefon na mój telefon, ale po prostu go nie odebrałem przez Przypomnij później. Po około 50 minutach zauważyłem, że mój MacBook oszalał.

Rozwiązaniem było usunięcie tego przypomnienia z mojego telefonu, a następnie MacBook natychmiast się ochłodził.


Witamy w Ask Different i dziękujemy za pomoc! Pamiętaj, że pole odpowiedzi służy tylko do odpowiedzi na rzeczywiste pytanie. Chociaż uważam, że Twój wkład wnosi wartość dodaną do dyskusji, a także w pewnym stopniu odnosi się do pytania, nie odpowiada na nie. Najlepszym rozwiązaniem dla takich wpisów w przyszłości byłoby opublikowanie ich jako komentarza do pytania, a nie odpowiedzi. Aby uzyskać uprawnienia do komentowania, sprawdź, jak zdobywać punkty reputacji . Dzięki i baw się dobrze!
Synoli,

@Synoli, jak brzmi teraz odpowiedź? Przynajmniej w porównaniu do dwóch pozostałych odpowiedzi, które zaczynają się odI had same problem...
guness

Żadnego biggie. Jedną rzeczą, na którą chciałem zwrócić uwagę, jest to, że OP dokładnie zapytał o to, czym jest demon, co robi i jak rozpocząć debugowanie. W rzeczywistości nie pytali, jak to naprawić. Ale z drugiej strony wydaje się, że inni respondenci interpretowali to w ten sam sposób, co ty. Więc może być tak, że twoja odpowiedź jest w porządku i że się myliłem!
Synoli,

Miałem dokładnie ten sam scenariusz. Nie zaakceptowałem tego przez przypomnienie później, a po przypomnieniu, że głupie usługi CalNCservices oszalały. Wystarczy usunąć przypomnienie, aby to naprawić.
user982438,

Dzięki! Pomógł mi 10.14.5
Nek

1

Musiałem też porzucić preferencje i powiązane pliki. Przeszedł mnie przez ten artykuł, a mój komputer jest cichy i chłodny w dotyku po raz pierwszy od tygodni. Wygląda na datę bloga taką jak ta sprzed Sierra: https://robert.accettura.com/blog/2012/08/19/how-to-stop-calendaragent-from-eating-cpu/


Chociaż ten link może odpowiedzieć na pytanie, lepiej jest dołączyć tutaj istotne części odpowiedzi i podać link w celach informacyjnych. Odpowiedzi zawierające tylko łącze mogą stać się nieprawidłowe, jeśli połączona strona ulegnie zmianie.
grg

1

Po raz pierwszy zauważyłem ten problem natychmiast po pierwszym utworzeniu przypomnienia za pomocą Siri na moim komputerze Mac (z systemem High Sierra). Usunięcie tego przypomnienia CalNCServicezachowuje się od razu.

Następnie odtworzyłem to samo przypomnienie bez Siri i CalNCServicenie zacząłem działać. Więc w moim przypadku wydaje się, że jest to powiązane z tworzeniem przypomnienia za pomocą Siri na komputerze Mac.


Usunięcie przypomnienia utworzonego przez Siri również rozwiązało problem.
Tomas Dermisek

1

W mojej aplikacji kalendarza wypisałem się z niemieckiego kalendarza świąt. To zadziałało natychmiast, a fani znów odeszli w ciszy. Podejrzewam, że problemem była subskrypcja w tej aplikacji kalendarza. Mam nadzieję, że komuś to pomoże.


0

Też miałem ten problem. Próbowałem powyższych sugestii bez powodzenia. Oto, co w końcu dla mnie zadziałało:

 1. Otwórz Preferencje systemowe> Konta internetowe
 2. Wybierz konto iCloud i odznacz Kalendarz i przypomnienia
 3. Wybierz posiadane konta Google i usuń je (kliknij przycisk „-” w lewym dolnym rogu)
 4. Zrestartuj komputer
 5. Otwórz Preferencje systemowe> Konta internetowe i ponownie włącz Kalendarz i przypomnienia dla iCloud
 6. Dodaj swoje konta Google

0

Możesz po prostu ponownie uruchomić CalendarAgent w Monitorze aktywności. Jeśli to nie pomogło, spróbuj usunąć pamięci podręczne i ponownie uruchom CalendarAgent. Uruchom w Terminal.app:

rm -rf ~/Library/Caches/* && rm -rf ~/Library/Containers/com.apple.Calendar* && pkill CalendarAgent
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.