Czy istnieje sposób na poprawę wydajności YouTube na iPadzie?


2

Przesyłam strumieniowo wiele filmów na iPadzie. Vimeo, rzeczy na Apple.com i wiele innych. Miejscem, w którym ciągle mam problem, jest YouTube. W przypadku wideo takiego jak ten osadzony w Devour odtworzy się około 10 sekund zawartości, a następnie odtwarzanie zatrzyma się na 30-60 sekund jako bufory zawartości. Czy jest coś, co mogę zrobić, aby rozwiązać ten problem, lub jeszcze lepiej to naprawić?

Na początek korzystam z serwera DNS mojego usługodawcy internetowego, ponieważ nie spowodowało to problemów z przesyłaniem strumieniowym z Apple i Netflix.


1
Spróbuj wyłączyć funkcję Auto-Brightness w Preferencjach
Samantha Catania,

Odpowiedzi:


3

Dzięki kablowi klasy biznesowej (od 10 do 30 Mb / s) nawet filmy HD są w zasadzie natychmiast dostępne i odtwarzane całkowicie. Chodzi raczej o wybranie mniejszego rozmiaru strumienia przez wybranie swojej strony internetowej lub ustawienie preferencji, jeśli nie możesz uzyskać szerszej rury do Internetu.

Opóźnienie nie stanowi dużego problemu z przesyłaniem strumieniowym wideo - duża przepustowość jest głównym czynnikiem, na który możesz wpływać. Wspomnienie o DNS jest bardzo ważne w przypadku Apple, Netflix, Google (YouTube) i innych, które konfigurują sieci dostarczania treści w celu wysyłania plików z centrum danych najbliższego dostawcy usług internetowych.

Strumieniowanie zajmuje niewiele pamięci RAM, a procesor ledwo bierze udział w wideo, ponieważ GPU obsługuje ogromną większość tego specjalistycznego zadania.

IPad jest zdolny do dużej przepustowości w sieciach 802.11n, więc nie jest to coś, co musisz naprawić lub dostosować na końcu iPada ...

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.