Rozszerzenie Mail.app, aby uniknąć wysyłania wiadomości e-mail z niewłaściwego konta?


12

Niedawno zacząłem używać Mail.app z dwoma kontami e-mail (do pracy i do domu). Co jakiś czas wysyłam wiadomość e-mail, wybierając niewłaściwy folder, a domyślne konto „z” nie będzie zgodne z oczekiwaniami. Czy są jakieś rozszerzenia lub wskazówki, które sprawią, że aktualnie wybrany „z” wyskoczy na mnie w oknie tworzenia, jeśli nie jest to „domyślny” adres? Innymi słowy, w 99% przypadków korzystam z mojego konta głównego, ale jeśli przypadkowo otworzę okno tworzenia z kontem alternatywnym, chciałbym mieć inny kolor tła w oknie tworzenia lub jakąś dużą migającą ikonę lub coś takiego. Przypadek problemu występuje, ponieważ przeglądałem folder na koncie innym niż domyślny. Jakieś pomysły?


Robiłem to wiele razy. Mam teraz w zwyczaju recenzowanie mojego „From” - ale spodobałoby mi się to pytanie, na wypadek gdyby ktoś miał lepsze rozwiązanie! Świetne pytanie.
Harv,

Odpowiedzi:


7

Mail> Preferencje> Tworzenie

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Och, ja też to lubię. nie sądzę, że widziałem te dwa upadki. Czy są nowe w Lionie? Będę musiał spojrzeć.
TheWellington,

Tak, to zdecydowanie dobry sposób na uniknięcie wysyłania z niewłaściwego konta. Ustawienia nie są nowe w Lionie, są one również w Snow Leopard.
l'L'l

Człowieku ... jak tęskniłem za nimi przez te wszystkie lata?
TheWellington,

Przez pewien czas ustawiłem je na „konto wybranej skrzynki pocztowej”, ale nadal wysyłałem z niewłaściwego konta.
Chris Quenelle

5

Mail.app ma możliwość oznaczenia na czerwono dowolnego adresu e-mail (w polach Do, CC, BCC lub z menu rozwijanego Od), który nie pasuje do określonego zakończenia domeny.

Jeśli przejdziesz do Poczta -> preferencje -> Tworzenie i wpisz swoją domenę podstawową.com w polu „Oznacz adresy nie kończące się na:”.

Cały czas używam tego do tego, o co prosisz.

jeśli w domenie jest domena głównaadomena.com, to po wybraniu adresu e-mailowego domena wtórnadomena.com z menu będzie wyświetlana na czerwono. Zwraca na to moją uwagę i mogę podjąć decyzję o zmianie lub przesłaniu.

Wadą jest to, że wszelkie kontakty, które nie są w tej samej domenie, co Ty, będą wyświetlane na czerwono w polach Do, DW i UDW. Przyzwyczaiłem się do tego i nie uważam, żeby to już rozpraszało. możesz także umieścić tutaj wiele domen „@ example1.com, @ example2.com itp.”

Cel tego ustawienia? Jeśli pracowałeś w example.com, w tym polu umieścisz example.com. Następnie za każdym razem, gdy wysyłasz wiadomość e-mail do osoby spoza organizacji, jej adres jest wyświetlany na czerwono, zwracając uwagę na fakt, że ten adres e-mail jest adresowany do osób spoza organizacji.

Mam nadzieję, że to pomaga. Nie jestem dokładnie tym, czego chciałeś.


To pomaga! Pracuję w firmie takiej jak example.com :-), więc zrobienie tego dla mojej służbowej konfiguracji e-maila jest właściwe.
Chris Quenelle

2

Możesz łatwo przełączać konta z wyskakującego okienka w nowej wiadomości e-mail, tuż poniżej pola DW lub UDW i tuż nad treścią wiadomości:

Lista nadawców

Mam wiele adresów nie tylko z wielu domen, ale także z jednej domeny, więc sprytna odpowiedź z wyróżnieniem różnych domen kolorem nie działa dla mnie. Aby uniknąć problemów z wysyłaniem z niewłaściwego konta z wieloma kontami pocztowymi, jedyny zadowalający sposób, jaki znalazłem, jest następujący:

  • Utwórz prawdziwe konto e-mail, które istnieje, na przykład null@twojadomena.com i skonfiguruj je, aby działało.

  • Po skonfigurowaniu skonfiguruj po pracy, aby pojawił się na dostępnej liście domyślnych kont pocztowych, z których należy wysyłać, ustaw je jako konto domyślne. Następnie otwórz Preferencje poczty, edytuj to konto i wybierz „Brak” z listy serwerów SMTP dla tego konta, aby nie można było wysłać z niego wiadomości e-mail przez pomyłkę lub w inny sposób. Zapisz i voila, nie możesz wysłać wiadomości e-mail z niewłaściwego konta.

Oznacza to, że za każdym razem musisz wybrać konto, na które chcesz wysłać, ale ponieważ zawstydzenie związane z używaniem niewłaściwego konta przeważa nad kłopotami, dla mnie warto. Jeśli naciśniesz przycisk wysyłania bez wykrycia go, otrzymasz listę serwerów SMTP lub opcję edycji wiadomości, a więc wybierz odpowiednie konto Od po kliknięciu opcji Edytuj wiadomość.

Chciałbym, aby Apple miał puste pole, lub Null, dla domyślnego konta wysyłania, które rozwiązałoby ten problem bardziej elegancko.


Bardzo dobrze! Dobry pomysł! Ale 99,9% moich e-maili w pracy korzysta z roboczego serwera SMTP, więc wybranie go przy każdym wysyłaniu to przesada.
Chris Quenelle

1

Możesz ustawić charakterystyczne podpisy i połączyć różne z każdym kontem [w Mail / Preferencje / Podpisy].

W pewnym momencie miałem konto, które zostało mi przekazane, ale nie miałem możliwości wysyłania wychodzących wiadomości e-mail. Występowały błędy, gdy nieumyślnie próbowałem odpowiedzieć z tego konta. Zrobiłem więc podpis, który miał 36 pkt jasnoczerwony i powiedziałem: „Błędne konto!” Zazwyczaj jednak różnice są na tyle duże, że przyciągają moją uwagę, nie patrząc zbyt „głośno” na odbiorcę. Być może po prostu twoja przynależność do pracy / tytuł dla firmy i ulubiony cytat lub po prostu przyjazny podpis („Toodle-oo!”) Na osobisty. Ponieważ podpis jest wstawiany automatycznie na końcu wiadomości e-mail, łatwo zauważyć, że nie pasuje do twoich zamiarów.


Dodanie krótkich podpisów zarówno do mojego konta domowego, jak i służbowego może być wystarczającą dawką, aby przypomnieć mi, gdy wysyłam do niewłaściwego. Nie jestem wyszkolony do sprawdzania nagłówka From, ale sprawdzam obszar ciała. Dobra wskazówka!
Chris Quenelle,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.