Czy Apple zmienia system operacyjny X na MacOS z mocą wsteczną?


9

Widziałem pewne miejsca, w których twierdzi się, że firma Apple reaktywuje Mac OS X / OS X z mocą wsteczną na MacOS, ponieważ Sierra została uruchomiona. Niektórzy ludzie nie zgadzają się, że dzieje się tak, ponieważ na razie nie wszystko (nawet większość materiałów) odzwierciedla zmianę.

Czy istnieją solidne dowody na to przejście?


Oczywiście mam swój pogląd, ale opublikowałem to, aby uzyskać również inne widoki. Wstrzymuję się od zaakceptowania jakichkolwiek odpowiedzi, aby zobaczyć, czy są jakieś przeciwne punkty widzenia, które „pokazują swoją pracę”.
tubedogg

Odpowiedzi:


9

Tak, istnieje dowód tej zmiany w kilku miejscach.

Przede wszystkim należy wyjaśnić, że zmiana ta nie jest stosowana do starych wersji systemu operacyjnego w tym sensie, że po uruchomieniu systemu operacyjnego wcześniejszego niż 10.12 Sierra i przejściu do menu Apple & gt; O tym Macu nie zobaczysz, że nagle mówi „macOS” zamiast „Mac OS X” lub „OS X”. Zmiana dotyczy dokumentacji i odniesień w zaktualizowanym oprogramowaniu, takich jak ekran wyboru dysku startowego w Sierra.

Oto zrzut ekranu ilustrujący:

enter image description here

Na stronie internetowej Apple znajdują się miejsca, w których można zobaczyć zmianę (chociaż, znowu, nie wszędzie).

Ta strona programisty o stanach Xcode:

Kod X 8 wymaga komputera Mac z systemem MacOS El Capitan w wersji 10.11.4 lub nowszej.

w opis filmu z sesji na WWDC 2016 jest ten język:

Wprowadzony w zeszłym roku z iOS 9 i macOS El Capitan, nowa funkcja Transit ...

Znalezione na ta strona marketingowa , w przypisie opisującym wymagania systemowe jest ten tekst:

Niektóre funkcje wymagają iOS 9 i macOS El Capitan.

Istnieje kilka artykułów pomocy technicznej Apple, wymienionych poniżej, które odnoszą się do wielu wersji systemu operacyjnego pod rząd za MacOS.

Jeśli Twoja przeglądarka internetowa twierdzi, że brakuje wtyczki Quicktime :

Ta wtyczka nie jest już włączona w macOS Sierra, El Capitan, Yosemite i Mavericks.

Oprogramowanie do drukarek i skanerów dla macOS Sierra, El Capitan, Yosemite i Mavericks . (Ten jest tutaj w tytule.)

Inne firmy / projekty również to dostrzegają, takie jak PostgreSQL :

Apple zdecydował się zmienić nazwę systemu Mac OS X na „macOS” i wygląda na to, że w ten sposób również odnosi się wstecz do starych wersji.


1
Czy to oznacza, że ​​mam stary komputer z systemem MacOS 9.2? :RE
Williham Totland

@WillihamTotland Nie, chyba że 9.2 było pierwotnie nazywane OS X: P
tubedogg

1
Więc jest teraz macOS 9 i Mac OS 9? To wcale nie będzie mylące. (Brzmi sarkastycznie, ale tak naprawdę nie jest. W dzisiejszych czasach niewiele osób używa Mac OS 9;)
Williham Totland

1
@WillihamTotland Gdzie otrzymujesz MacOS 9? Jest iOS 9, ale MacOS zaczyna się od 10.x.
tubedogg


0

To dziwne, ponieważ Apple oficjalnie porzucił Mac OS-X na rzecz OS-X. Widziałem to i słyszałem osobiście w otwierającym przemówieniu jednego z poprzednich WWDC - nie pamiętam, które.

Kiedy to zrobili - pomyślałem, że może to oznaczać ich plany rozszerzenia obsługiwanego sprzętu poza komputery Macintosh na inny sprzęt.

Jeśli masz rację, a Apple celowo przywraca swoją starą markę dla systemu Mac OS (właściwie marki używanej w Mac OS Classic), to może takie plany były puste?


Z wyjątkiem linii iPoda pre-iPod touch, OS X zawsze był podstawą urządzeń mobilnych Apple, choć rozpoczął się w 2007 r., Który poprzedza Mac OS X upuszczając „Mac” w 2012 roku. każdy zamiar rozszerzenia wsparcia dla innego sprzętu. Już raz próbowali. Zauważ również, że Mac OS i macOS nie są takie same. Nie twierdzę, że nie zauważyli podobieństwa, ale nie wierzę, że zamierzali tak bardzo przypominać Mac OS o nowej nazwie, jak tylko starali się dopasować nazwy swoich systemów operacyjnych do różnych platform.
tubedogg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.