iPhone ładuje się długo podczas ładowania


2

Gdy mój iPhone 5s umiera, zwykle włącza się po 5-7 minutach ładowania. Teraz włączanie jest czasem włączone od 45 minut do ponad godziny.

Bardzo łatwo umiera. Może być na 100% baterii, a następnie w ciągu 10 minut na 60%. Czasami mój telefon wyłącza się nawet na 100 lub 50%.

Czy ktoś może wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje lub co powinienem zrobić? Czy moja bateria jest zepsuta?


Nikt nie będzie w stanie powiedzieć dokładnie, co się dzieje. Do telefonu iPhone muszą być podłączone narzędzia diagnostyczne, aby określić, co się dzieje. Jeśli twój iPhone jest objęty gwarancją, najlepszą rzeczą jest zabranie go do Apple. Jeśli bateria się psuje, co jest możliwe, mogą to naprawić.
fsb

Zależy to od okoliczności, tzn. Ładowanie może być wolniejsze po podłączeniu do stacji dokującej. Ponadto ładowanie przez komputer może mieć różne wyjścia.
Panda,

Odpowiedzi:


1

Ma to sens, jeśli bateria starzeje się w normalny sposób dla ogniwa litowego. Automatyczne włączanie ma miejsce, gdy poziom napięcia z akumulatora wzrośnie powyżej ustawionego limitu, a gdy akumulator jest nowy, nie rozładuje się tak głęboko ani nie zajmie tak długo odbicia po ponownym przyłożeniu prądu ładowania.

Prosta wymiana baterii zaradziłaby sytuacji, gdybyś chciał temu zaradzić. Świadomość, że jest to normalne i oczekiwane, może pozwolić ci być bardziej cierpliwym i nie rozładowywać baterii powyżej 15%, więc nie musisz czekać, kiedy ją podłączasz.

Wyłączenie to kolejna oznaka starzenia się - która nie poprawi się i nie możesz na nią czekać - więc wymień baterię lub oddaj telefon do serwisu, jeśli potrzebujesz tej części operacji bardziej stabilnej.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.