ekwiwalent okien + L w lampartie śnieżnym OSX [duplikat]


8

Możliwa duplikat:
Czy istnieje szybki sposób na zablokowanie mojego komputera Mac?

za każdym razem, gdy opuszczałem system, po prostu naciskałem WINDOWS+ Lw systemie Windows. Teraz mam MacBooka Pro z systemem operacyjnym Snow Leopard i szukam odpowiednika systemu Windows + L.

Więc moje pytanie brzmi: jaki jest skrót klawiaturowy do zablokowania Macbooka Pro?

znam skrót COMMAND+ SHIFT+ Q. Ale ten skrót służy do wylogowania, aby nie blokować systemu.


1
Odpowiedź na to pytanie została udzielona w Superuser SE. Fast User Switching / Apple Menu
sorens

@sorens: dzięki dobrze wiedzieć. Właściwie bardziej podoba mi się moja opcja, ponieważ przesyła ona również mój ekran i nie wymaga dużej konfiguracji. Zależy, czy Vivart chce dokładnie to samo, co WINDOWS + L, czy po prostu chce zablokować komputer Mac przed odejściem (tak jak ja)
Matteo

<kbd> nie działa niestety w komentarzach.
Jason Salaz,

Osobiście zostawiłbym to jako duplikat. Nie wiedziałem, że Windows + L to skrót klawiaturowy do blokowania komputera. Tak - to ta sama odpowiedź, ale szukane do niej słowa wydają mi się zupełnie inne ...
bmike

@bike jest też słowo kluczowe „windows + L” w drugim pytaniu.
Loïc Wolff

Odpowiedzi:


9

control+ shift+ ejectustawia wyświetlacz w tryb uśpienia. Jeśli masz opcję „Wymagaj hasła natychmiast po uśpieniu lub uruchomieniu wygaszacza ekranu” ustawioną w „Bezpieczeństwo i prywatność”, urządzenie zablokuje się.

Spowoduje to tylko uśpienie wyświetlacza, a nie systemu: niezupełnie to, o co prosiłeś, ale dodatkowy sen na ekranie nie jest zły (mniejsze zużycie energii :-)

Istnieją tutaj inne odpowiedzi, które wskazują sposoby ustanowienia automatyzacji w celu zablokowania ekranu za pomocą wybranego przez użytkownika polecenia z klawiatury. Widzieć

Dwa ostatnie pokazują kilka metod, aby to zrobić. Następnie możesz użyć paska LaunchBar lub FastScripts lub innego narzędzia do uruchomienia preferowanej akcji.


Myślę, że miałeś na myśli kontrolę, a nie dowodzenie. :-)
Harv

3

W systemie Mac OS X tak naprawdę nie ma funkcji „blokady”. Najlepszą opcją jest włączenie opcji „Wymagaj hasła po uśpieniu lub uruchomieniu wygaszacza ekranu” w Preferencjach systemowych> Bezpieczeństwo i prywatność> Ogólne. Następnie uśpij ekran lub cały komputer. Aby tylko uśpić ekran z klawiatury, wpisz Shift+ Control+ Eject. Spowoduje to, że ekran zgaśnie, ale komputer będzie nadal działał. Aby uśpić cały komputer, wpisz Command+ Option+ Eject. Spowoduje to zatrzymanie wszystkich uruchomionych procesów do momentu obudzenia komputera.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.