Losowe wyłączanie iMaca


2

Ostatnio miałem do czynienia z krytycznym problemem z moim komputerem iMac (od czerwca 2016 r.). Problem pojawił się po zainstalowaniu OSX El Capitan. Wyłącza się losowo i nagle. To tak, jakby przewód zasilający został odłączony. I nie uruchamia się ponownie po naciśnięciu przycisku zasilania. Muszę wyłączyć gniazdo zasilania, zaczekać kilka minut, a następnie można je ponownie włączyć.

Po 3 wizytach w Apple Store, aby to naprawić, przeprowadzili ten sam test, aby sprawdzić, czy jest to problem sprzętowy lub programowy (negatywny), moduł pamięci RAM został wymieniony, wykonali czystą instalację i nadal występuje ten sam problem.

Czy jest ktoś, kto ma rozwiązanie tego problemu?

ciąg dalszy nastąpi...


1
Jeśli sklep Apple nie może rozwiązać problemu po 3 wizytach, powinieneś powiedzieć mu, aby dokonał wymiany gwarancyjnej na iMacu.
fsb

mój komputer Mac nie jest objęty gwarancją ...
Gunther de Kegel,

Firma Apple przeprowadzała naprawy / wymiany sprzętu poza okresem gwarancji. Oczywiście każdy przypadek jest inny. W każdym razie, czy możesz edytować swoje pytanie, aby podać szczegółowe informacje o swoim komputerze iMac? Podaj swój konkretny model, pamięć RAM, dysk SSD / HDD, procesor itp. Jaką dokładnie wersję El Capitan używasz? I z jakiej wersji MacOS korzystałeś przed instalacją El Capitan?
Monomeeth

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to dowiedzieć się, co to jest „przyczyna wyłączenia”. Możesz go znaleźć w syslog. Wydaj to polecenie: syslog | grep shutdowni opublikuj swoje wyniki.
Allan,

Odpowiedzi:


1

Nie mogę sobie wyobrazić, że Apple Store jeszcze tego nie zrobił - ale czy próbowaliście zresetować SMC?

W przypadku komputerów iMac należy wykonać następujące czynności:

  1. Zamknij komputer
  2. Odłącz go od gniazdka elektrycznego
  3. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania przez 5 sekund
  4. Podłącz go ponownie i włącz.

Jednak zakładając, że już tego próbowali, są inne rzeczy, które mogą zrobić, na przykład zamiana płyty logicznej.

Rozwiązywanie problemów to proces eliminacji i wiesz, że ponowna instalacja systemu macOS nie rozwiązuje problemu i nie zastępuje pamięci RAM. Gdybym to był ja, tablica logiczna byłaby następna.

Daj nam znać, jak idziesz.


1
Widocznie są inni użytkownicy komputerów Mac, którzy mają ten sam problem. Według nich nie jest to problem, wymienili go, a problem pozostaje ten sam ...
gunther de kegel,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.