Ponownie pojawiający się folder w OS X Lion


1

W pewnym momencie miałem na pulpicie folder, w którym umieszczałem tymczasowe pliki muzyczne z iPoda mojej ciotki. Zaimportowałem pliki ze starego iPoda, aby dodać do biblioteki iTunes i zaimportować do iPhone'a.

Ta konkretna ścieżka do folderu była ~/Desktop/Jean.

Usunąłem ten folder i opróżniłem kosz, ale 9 razy na 10, po zalogowaniu się po ponownym uruchomieniu komputera, folder o nazwie Jean pojawił się ponownie na moim pulpicie. Nie mam pojęcia, dlaczego tak miałoby być, co by to spowodowało, ani jak sprawić, by przestało się pojawiać.

Ktoś wie?

info: Używam OSX 10.7.1.

Odpowiedzi:


3

Czy korzystałeś z aplikacji, aby usunąć te pliki z iPoda? Jeśli tak, czy ta aplikacja utworzyła folder do eksportu plików?


Nie. Obejmuję zawartość iPoda i przeciągnąłem muzykę do folderu. Mogłem też uratować coś z jej iPhone'a, ale nie pamiętam. Gdybym to zrobił, byłby to iPhone Explorer macroplant.com/iphoneexplorer
finiteloop

oops ... literówka: bride = dragged *
finiteloop

3

Bądź bardzo ostrożny, postępując zgodnie z poniższymi instrukcjami. Istnieje możliwość poważnego spieprzenia systemu, jeśli coś zostanie źle wpisane. Oznacza to, że: kopia zapasowa przed wykonaniem którejkolwiek z tych czynności!

Opróżnij kosz, a następnie otwórz sesję terminala (/Applications/Utilities/Terminal.app) i bardzo ostrożnie wpisz:

sudo rm -rf ~/Desktop/Jean

Następnie:

cd ~/.Trash/
ls -al

(Jeśli otrzymasz jakieś wyjście, są to rzeczy, które znajdują się w twoim koszu).

sudo rm -rf ~/.Trash/*

I uruchom ponownie. Daj nam znać, jeśli folder wróci. Polecenie rm usuwa rzeczy, flagi -rf wskazują wymuszone usunięcie (f) i rekurencyjne, aby usunąć foldery (r).


1

Odkryłem przyczynę mojego problemu. Mam aplikację PhotoSync, która została skonfigurowana do synchronizacji z danym folderem. Podczas uruchamiania sprawdzał, czy folder istnieje, a kiedy nie, to go tworzy. Zmieniono domyślną lokalizację i teraz wszystko jest w porządku. Dzięki za pomoc, I + 1 odpowiedziałem każdemu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.