„Zapisz jako…” w pakiecie Microsoft Office zawsze wyświetla folder „Dokumenty” w Finderze


0

„Zapisz jako ...” ignoruje lokalizację bieżącego pliku i ignoruje lokalizację ostatniego zapisu. Oznacza to, że muszę wracać do oryginalnego folderu źródłowego plików za każdym razem, gdy chcę zapisać inną wersję pliku w programie Excel.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Dokumenty domyślnie przechodzą do katalogu Dokumenty. Używaj liczb, nie będziesz mieć tego problemu, mS nie są zorientowane na łatwość użytkowania tak bardzo jak Apple.
OzzieSpin

Co rozumiesz przez użycie liczb?
Abram

Przepraszamy, spróbuj w aplikacji Numbers firmy Apple.
OzzieSpin

Odpowiedzi:


1

Wiele aplikacji to robi. Wiele lat temu wydano narzędzie o nazwie DefaultFolderX . Pozwala rozwiązać ten problem dla wszystkich aplikacji, a nawet może przechowywać dwie różne lokalizacje - jedną do otwierania plików, drugą do zapisywania plików. Jest to doskonałe, gdy otwierasz pliki z jednego katalogu, pracujesz nad nimi i zapisujesz je w innym katalogu.

Jest mało prawdopodobne, aby Microsoft zrobił coś z tą funkcją, ponieważ uznaliby ją za odpowiedzialność systemu operacyjnego.


0

To brzmi bardziej jak skarga niż pytanie. Lub żądanie funkcji. Możesz rejestrować żądania funkcji Office 365 na Uservoice. https://office365.uservoice.com/

Istnieją również osobne witryny z fakturami użytkowników dla poszczególnych aplikacji pakietu Office.

Złóż wniosek o funkcję. Ludzie głosują na to. Microsoft korzysta z tych głosów, aby ustalić, które funkcje wdrożyć w pierwszej kolejności.


To tylko skarga, jeśli funkcja nie istnieje ... Coś, o czym nie wiedziałem, zadając pytanie.
Abram

0

Microsoft pozwala ustawić domyślną lokalizację dokumentów:

Preferencje -> Lokalizacja pliku

Wybierz, który chcesz zmienić, i wskaż odpowiedni folder


Niestety nie odpowiada to mojej woli dostosowania lokalizacji zapisywania plików do pierwotnej lokalizacji plików lub poprzedniej lokalizacji zapisywania
Abram,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.