Zmienić kraj iTunes Store i zachować bibliotekę Apple Music?


12

Czy istnieje sposób na zmianę kraju w sklepie iTunes Store i utrzymanie biblioteki Apple Music? Najlepiej w sposób zautomatyzowany.

Powodem pytania jest to, że artykuł wsparcia Apple dotyczący zmiany kraju lub regionu iTunes Store mówi, że biblioteka Apple Music zostanie utracona, jeśli zmieni kraj, i nie oferuje żadnych obejść:

Nie zobaczysz elementów z biblioteki muzycznej iCloud, które pasowały, przesyłały lub dodawały ze sklepu z poprzedniego kraju

Spędziłem dużo czasu na budowie mojej biblioteki muzycznej (dodawanie z Apple Music) i nie chciałbym jej utracić tylko dlatego, że przeprowadzam się do innego kraju.

W moim przypadku nie można używać wielu identyfikatorów Apple ID ani nadal korzystać ze starego kraju w sklepie iTunes Store. Wersje urządzeń to iOS 10 i macOS Sierra.


Czy możesz podać więcej kontekstu na temat tego, co próbujesz zrobić i dlaczego? Po prostu mogą istnieć inne sposoby na osiągnięcie tego, czego chcesz. Z drugiej strony, jeśli jest to jednorazowa zmiana, ponieważ musisz zmienić swój kraj i iść naprzód, to odpowiedź tubedogga właściwie podsumowuje.
Monomeeth

1
Monomeeth: Dodałem pytanie, aby spróbować wyjaśnić sytuację. Chodzi przede wszystkim o poświęcenie dużego wysiłku na budowę biblioteki muzycznej (wybieranie artystów, albumów i utworów) i zmuszenie do jej utraty tylko dlatego, że przeprowadzasz się do innego kraju i musisz odpowiednio zmienić swój sklep iTunes Store (ponieważ musisz uzyskać dostęp do aplikacji do nowego kraju).
Markus Hallmann

1
Jeśli przeprowadzasz się do innego kraju, zadzwoniłbym do Apple i wyjaśniłem twoją sytuację. Mogą być w stanie ręcznie coś zrobić. Ponadto, jeśli rozmowa z nimi nie pomoże, warto również zalogować się do nich przez Internet w sklepie iTunes Store. Widziałem, jak ręcznie interweniują w różnych sytuacjach. Inną opcją jest po prostu używanie obecnego identyfikatora Apple ID i kraju w przypadku większości produktów i zmiana na inny identyfikator Apple ID dla innego kraju, tylko jeśli / kiedy to, czego potrzebujesz, nie jest dostępne z istniejącym kontem. Chociaż wolisz tego nie robić, rzadko zdarza się, że musisz go zamienić.
Monomeeth

1
Wow, z zaskoczeniem przeczytałem w artykule pomocy, że stracisz dostęp do wszystkich elementów w bibliotece muzycznej iCloud, nie tylko tych, które nie są dostępne w nowym kraju. Istnieje jednak całkiem nowy post na blogu „Making My Way Through the iTunes Store's Border Control”, który wydaje się to potwierdzać. Autor podkreśla, że ​​nie mógł nawet zmieniać krajów, mając aktywne subskrypcje iTunes Match i Apple Music, i anulowanie tych wymaga skontaktowania się z pomocą techniczną Apple.
Rinzwind

Jakieś lepsze odpowiedzi na 2020 rok?
fumoboy007

Odpowiedzi:


2

iCloud Music Library to, jak sama nazwa wskazuje, usługa w chmurze. W przeciwieństwie do usługi działającej na komputerze lokalnym, która może mieć możliwość zastąpienia, gdy Apple stwierdza, że ​​nie może nic zrobić, nie ma sposobu, aby zmienić to, co dzieje się na ich serwerach. Mówią, że nie jest już dostępny po zmianie kraju i to właśnie oznacza.

Jeśli zmieniasz kraj, w którym możesz korzystać z Apple Music, dowolną muzykę, którą nadal masz, można dopasować / przesłać ponownie po zmianie kraju. To może nie być idealne, ale jest to jedyny sposób na przywrócenie biblioteki po zmianie kraju.


1
Mimo że jest to usługa w chmurze, miałem nadzieję, że może istnieć sposób na eksport biblioteki (listy albumów i utworów, a nie faktycznej muzyki), zmianę kraju w sklepie iTunes Store, a następnie ponowne zaimportowanie biblioteki w celu obejścia tego problemu.
Markus Hallmann

2

Teoretycznie, jeśli masz znajomego, który ma iPhone'a i muzykę Apple i oboje dokonacie aktualizacji do iOS 11, możecie śledzić listy odtwarzania muzyki Apple, a następnie poprosić znajomego o zapisanie i dodanie swoich piosenek i list odtwarzania do swojego urządzenia, a następnie na urządzeniu przełączaj kraje App Store, subskrybuj muzykę Apple w nowym kraju, a następnie wykonaj czynności odwrotne i śledź listy odtwarzania znajomych i ponownie dodaj je do biblioteki Apple Music.


1
Ciekawe podejście Czy ktoś tego próbował?
Markus Hallmann


-2

Pewnego dnia próbowałem pobrać muzykę i ciągle otrzymywałem komunikat „Nie mogę zmienić kraju / regionu po anulowaniu członkostwa w Apple Music”, co było denerwujące i po żmudnych próbach, zamiast iść do iTunes i próbować zmienić sklep tam, spróbuj pobrać i zainstalować bezpłatną aplikację, a od razu pojawi się monit o wyskakujące okienko z opcją Zmień. Kliknij go, a gdy tylko aplikacja będzie mogła pobrać, jesteś w domu za darmo.


W jaki sposób pomaga to zachować bibliotekę Apple Music? Ta odpowiedź wydaje się nie mieć związku z pierwotnym pytaniem, chyba że się mylę.
Markus Hallmann,

-3

najlepszą radą, jaką mogę udzielić, jest to, aby ktoś, kto jest w kraju, w którym pierwotnie byłeś, wyśle ​​Ci aplikację ze sklepu z aplikacjami za pośrednictwem funkcji udostępniania. gdy klikniesz „Get”, pojawi się monit „Zmień sklep z aplikacjami na kraj, w którym pierwotnie byłeś. Zamiast przejść przez ten długi proces. Właśnie zrobiłem to dla siebie, aby móc GWARANTOWAĆ TO DZIAŁA!


1
Pytanie dotyczyło biblioteki Apple Music, a nie aplikacji. Jaki wpływ ma ta odpowiedź na utrzymanie biblioteki Apple Music podczas zmiany kraju?
Markus Hallmann
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.