Jak zapobiec wyświetlaniu monitów o aktualizację do iOS 10


14

Mam iPhone'a 6, który chciałbym nadal uruchamiać iOS9 w celu testowania aplikacji na iOS. Czy jest jakiś sposób, aby zapobiec wyświetlaniu monitów o zainstalowanie iOS10?

Odpowiedzi:


10

Krótka odpowiedź: Nie.
Apple naprawdę, naprawdę, naprawdę chce, żebyś dokonał aktualizacji.

Dłuższa odpowiedź ...
Musisz mieć możliwość blokowania domen

appldnld.apple.com
mesu.apple.com

w każdym punkcie dostępu WiFi, który spotkasz.


5

Z tego artykułu :

iPhone sprawdza, czy aktualizacja jest dostępna za pośrednictwem specjalnego dokumentu XML na stronie mesu.apple.com. Ten profil konfiguracji przekierowuje czek, aby szukać tylko aktualizacji beta dostępnych dla Apple TV. Ponieważ twój iPhone nie jest urządzeniem Apple TV, przekierowane sprawdzenie katalogu sprawi, że Twoje urządzenie „uwierzy”, że iOS jest aktualny.

Profil konfiguracji jest podpisany kryptograficznie przez Apple (w rzeczywistości profil konfiguracji, który przekierowuje katalog aktualizacji OTA za pomocą „Ustawień wewnętrznych”, nie zostanie zainstalowany, jeśli nie jest), dlatego można mu zaufać. Oprócz dodania ikony „Informacja zwrotna”, którą można w dowolnym momencie zrzucić do dowolnego folderu, ten profil konfiguracji nie wpływa negatywnie na wydajność telefonu iPhone ani żywotność baterii. Nie martw się Telefon nie może nagle zainstalować tvOS.

Możesz również zablokować „mesu.apple.com” za pomocą ustawień routera. Gdy jednak podłączysz urządzenia do hotspotów Wi-Fi, nad którymi nie masz kontroli, byłoby to nieskuteczne.

Profil jest dostępny tutaj.

Powinieneś dokładnie rozważyć wpływ na bezpieczeństwo pobierania i instalowania profilu z Internetu, ale powinieneś także móc otworzyć ten profil i sprawdzić jego zawartość przed kontynuowaniem.


Wow, to działa! Profil wygląda to ma datę wygaśnięcia 2018-01-31i nie mogą być modyfikowane w ogóle , inaczej nie zostanie zainstalowany. Nic wielkiego, jak przypuszczam, że Apple będzie je nadal wypuszczać w przyszłości.
CrazyTim,

1

jeśli używasz pliku proxy.pac do połączenia internetowego, możesz łatwo zablokować appldnld.apple.com i mesu.apple.com. Możesz użyć czegoś takiego:

function FindProxyForURL(url, host) {

if (host =="mesu.apple.com") return "PROXY 127.0.0.1:8080";
if (host =="appldnld.apple.com") return "PROXY 127.0.0.1:8080";
else return "DIRECT"; }

Oznacza to również, że potrzebujesz publicznie dostępnego serwera WWW do hostowania pliku .pac


0

Prostym sposobem jest użycie istniejących aplikacji blokujących reklamy, aby zablokować iPhone'a sprawdzanie serwera Apple - szczególnie mesu.apple.comi applednld.apple.com. Te aplikacje filtrują ruch przychodzący do iPhone'a przez fałszywy VPN lub plik automatycznej konfiguracji proxy.

Osobiście korzystałem z Weblocka na iPadzie . Są inne aplikacje, takie jak Adblock lub Adguard Pro, które powinny załatwić sprawę. Pamiętaj, że programy blokujące zawartość Safari nie będą działać.

Ogólny pomysł jest podobny do innych odpowiedzi tutaj, ale ponieważ nie jest stosowany na routerze, dotyczy to tylko iPhone'a.


-1

Tak, istnieje sposób na całkowite wyłączenie tych automatycznych pobrań (które, jak wiadomo, zużywają cenną lokalną przestrzeń dyskową i przepustowość, wielokrotnie i bez pozwolenia). Będzie to jednak niestety obejmować usługi renomowanego adwokata zbiorowego.


Skorzystaj z tej sekcji, aby odpowiedzieć na zadane pytanie.
killswitch

-2

W zależności od posiadanej wersji systemu iOS 9 możesz jailbreakować telefon, co uniemożliwi ponowne pojawienie się powiadomień o aktualizacji.


1
Tylko uwaga: samo jailbreak nie zatrzyma powiadomień o aktualizacji, ale pozwoli ci zainstalować poprawkę, która je zatrzyma.
PseudoSu

1
Jailbreaking w pewnym sensie pokonałby sens utrzymywania urządzenia z systemem iOS 9 w celu testowania aplikacji.
samh

Uczciwa kwestia: testowanie.
kharisma

-2

Szewcy

Aby zatrzymać dokuczliwe żądania instalacji aktualizacji, wykonaj następujące czynności. Przejdź do aplikacji Ustawienia. Przejdź do Ogólne> Pamięć masowa i użycie iCloud. Przejdź do Zarządzaj pamięcią (w „Pamięć”, a nie „iCloud”) Wybierz pobraną aktualizację iOS (tj. IOS 10) z listy. Wybierz Usuń aktualizację.


... to po prostu pobierze go ponownie ... spłucz i powtórz.
Tetsujin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.