Problemy z pękiem kluczy po Sierra


21

Zaktualizowałem system MacOS Sierra kilka dni temu i był on naprawdę niestabilny (dużo zawiesza się i zawiesza, szczególnie w XCode).

Zauważyłem, że w Konsoli powtarzają się następujące dwa wiersze dla różnych aplikacji i usług:

switching to keychain-db: /Users/user/Library/Keychains/login.keychain-db from /Users/user/Library/Keychains/login.keychain (0 1 1 1)
not switching as we're not in ~/Library/Keychains/: /Library/Keychains/System.keychain (0)

Czy jest jakiś problem z pękiem kluczy? Czy to może powodować zawieszanie się?


2
Mam dokładnie ten sam problem. Wydaje się głównie dla aplikacji Twitter, ale nadal.
deitch

Nie miałbyś karty inteligentnej, YubiKey lub podobnego urządzenia zabezpieczającego, prawda? Jest scdaemonuruchomiony?
Zenexer,

Odpowiedzi:


3

tldr: Nie, nie masz problemu z pękiem kluczy. Tak, może to być teraz wkład w zawieszanie się i bardzo wolne systemy.

Doświadczyłem również POWAŻNYCH zawieszeń we wszystkim. Mam te same komunikaty dziennika dla niemal każdej aktualnie uruchomionej aplikacji / zadania rozsyłanej spamem do konsoli w absurdalnym tempie. Uruchamianie poleceń terminala zajmuje ponad 10 sekund pomiędzy wprowadzaniem danych i zapomina git statuso tym.

Apple zawsze miał nieuzasadnioną szybkość pobierania książek adresowych, kalendarza i innych aplikacji, które zawsze powodują te problemy z logowaniem od czasu El Capitan.

Obecnie Safari i WebKit są dodawane do tej mieszanki, ponieważ jest ona dość niestabilna i od czasu, gdy beta Sierra wprowadziła te błędy dziennika.

<compose failure [shared UUID]>

Szybkość rejestrowania jest dość znaczna i jest więcej niż prawdopodobnym powodem lub przynajmniej znaczną częścią naszych bardzo wolnych systemów w tej chwili.

Połowa 2012 Macbook Pro Retina 2,6 GHz Intel czterordzeniowy tutaj i nigdy nie miałem tak źle.


aby konsola była jakoś czytelna, albo zmień tryb logowania na system, użyj konsoli + filtry (nie wiem, bo nie lubię nowej konsoli) lub użyj terminalu z log stream --level=debug --predicate 'eventMessage contains "keyword"'lub / i użyj, subsystem contains com.apple.xxxaby odfiltrować główny problem
PJJ

według człowieka możesz ustawić poziom logowania na poziomie systemowym, sudo log config --mode "level:default"ale nie widzę żadnych zmian w ilości bezużytecznych informacji w konsoli pomimo ustawienia różnych ustawień (chociaż może być konieczne ponowne uruchomienie / ponowne zalogowanie), nie wiem, które zadanie przeładowuje logd (zakładam, że jest odpowiedzialny za zadanie syslog)
PJJ

2

Nie, nie sądzę, że może to powodować zawieszanie się, coś innego może powodować zawieszanie się. Loguj się w konsoli tylko wtedy, gdy masz problemy z aplikacją poczty, kontaktów lub kalendarzy (związaną z synchronizowaniem lub odzyskiwaniem danych z serwera).


Zgadzam się - nie sądzę, że te wiadomości są związane z zawieszaniem / zamrażaniem.
MacManager,

0

Wypróbuj to (tymczasowe) możliwe rozwiązanie:

ln -s ~/Library/Keychains/login.keychain-db ~/Library/Keychains/login.keychain


Mam już pliki login.keychain-db i login.keychain.
amfcosta
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.