Zewnętrzne klawiatury ISO traktowane jako ANSI od czasu aktualizacji MacBooka Pro do macOS Sierra 10.12


19

Od kiedy uaktualniłem MacBooka Pro do macOS Sierra, wydaje mi się, że podczas używania klawiatury zewnętrznej przełączono dwa klawisze na klawiaturze.

Używam hiszpańskiego układu ISO, a klawisze „º” i „<” zostały zamienione. Klawiatura laptopa działa dobrze. Nie majstrowałem przy konfiguracji klawiatury, oprócz zmiany w układzie regionalnym i zamiany klawiszy modyfikujących (jest to klawiatura systemu Windows).

Działał bezbłędnie 1 przed aktualizacją. Wiem bardzo niewiele o tym, jak rozwiązywać problemy z macOS, co powinienem zrobić?

1 Właśnie sobie przypomniałem, że nie, nie było tak idealnie; od czasu do czasu klawiatura przestaje odpowiadać i musiałbym odłączyć i podłączyć ponownie. Nie myśl, że jest to powiązane, ale ...

PD: Dzieje się tak ze wszystkimi zewnętrznymi klawiaturami. Próbowałem z kilkoma. Wszystkie z nich mają ISO i wydaje się, że problemem jest to, że macOS traktuje moje klawiatury ISO jako ANSI; wewnętrzna klawiatura laptopa ma ISO i nie ma problemu. Zrobiłem czystą instalację Sierra i nadal jest źle.


1
Wygląda na to, że twoja maszyna myśli, że klawiatura to ANSI zamiast ISO. Klawiatury ANSI nie mają żadnego klawisza po lewej stronie Z, więc <jest umieszczony w lewym górnym rogu najbardziej. Być może będziesz musiał użyć Karabinera, aby to naprawić.
Tom Gewecke,

1
Podaj w swoim OQ sposób zamiany klawiszy modyfikatora zewnętrznej klawiatury. Założę się, że zastosowana metoda może nie współpracować przyjaźnie z ukrytą zmianą sposobu zarządzania mapowaniem kluczy w systemie MacOS.
dan

Mają podobny problem z zewnętrzną klawiaturą USB w układzie międzynarodowym PC na macOS Sierra Wersja to 10.12.1 Beta. Klawisze I i G są przełączane, A nie działa niezależnie od wybranego układu lub ANSI / ISO.
mxfh

Czy korzystasz z oprogramowania w wersji beta, takiego jak MXFH?
Tom Gewecke,

@ danielAzuelos Zrobiłem to w Preferencjach systemowych, w oficjalny sposób.
jesusiniesta

Odpowiedzi:


21

Miałem ten sam problem z klawiaturą i niemieckim układem. Mimo że ustawiłem „niemiecki” jako „ Preferencje systemowe / Klawiatura / Źródło wejściowe ”, większość moich klawiszy miała nieprawidłowe odwzorowanie. Np. Klawisz w prawo do lewego klawisza Shift na mojej klawiaturze to „<>” zamiast tego został zamapowany na „^ °” .

Problem polegał na tym, że moja klawiatura była skonfigurowana jako klawiatura typu ANSI ( używana w USA ). Zamiast tego powinien był zostać skonfigurowany jako typ ISO ( stosowany w większości krajów europejskich ).

Istnieje kilka możliwych rozwiązań tego problemu z mapowaniem, opisanych przez Toma Gewecke na jego blogu .

Rozwiązaniem tego problemu jest ponowne uruchomienie programu Keyboard Setup Assistant . Czasami w „ Preferencjach systemowych / klawiaturze ” widoczny jest przycisk „ Zmień typ klawiatury ”.

Jeśli nie, możesz spróbować skasować plik /Library/Preferences/com.apple.keyboardtype.plist i zrestartować komputer.

Inną możliwością może być otwarcie Terminala i wpisanie: sudo open /System/Library/CoreServices/KeyboardSetupAssistant.app/Contents/MacOS/KeyboardSetupAssistant

Gdy ponownie pojawi się Asystent konfiguracji klawiatury po ponownym uruchomieniu, wybierz odpowiedni typ klawiatury - ISO.

Jeśli to nie pomoże, skorzystaj z powyższego linku do posta Toms z dalszymi opcjami.


Jedynym problemem jest to, że te środki zaradcze normalnie zmieniłyby również odwzorowanie klawiatury wewnętrznej, co „działa dobrze”. Prawdopodobnie potrzebujesz Karabinera, który może zmienić zewnętrzny bez zepsucia wewnętrznego.
Tom Gewecke

Może nie rozumiem tutaj problemu. Kiedy zaktualizowałem do macosx10.12. Asystent konfiguracji klawiatury uruchomi się raz. Poprosił mnie o naciśnięcie klawisza obok lewego klawisza Shift, a następnie zapytał, czy mam klawiaturę typu ANSI lub ISO. Nie pamiętam wtedy mojego wyboru, ale ustawiłem klawiaturę jako ANSI, gdzie faktycznie jest to klawiatura ISO.
Mica

Zakładam, że twoje doświadczenie dotyczyło tylko jednej klawiatury, prawda? OP ma bardzo dziwny problem polegający na tym, że dwie klawiatury, wewnętrzna i zewnętrzna, są postrzegane przez system operacyjny jako różne typy. Zwykle nie jest to możliwe, niezależnie od tego, jaki typ ustawiony dla systemu operacyjnego ma zastosowanie do wszystkich klawiatur.
Tom Gewecke

Wydaje mi się, że mam ten sam problem z moją włoską klawiaturą zewnętrzną (Apple): od czasu zainstalowania Sierra zamieniono dwa klawisze („<” i „\”). Nie można rozwiązać problemu z żadną z powyższych sugestii. Pamiętaj też, że Karabiner nie obsługuje jeszcze Sierra. Próbowałem z nowymi Karabiner-Elements, w których zakładka „Urządzenia” pozwala również ustawić typ klawiatury - Próbowałem ustawić moją zewnętrzną klawiaturę na „ISO”, ale to niczego nie rozwiązało
Maiaux,

Działa to, ale po ponownym podłączeniu klawiatury należy ponownie uruchomić Asystenta konfiguracji klawiatury i za każdym razem wybierać ISO.
Xotabu4,

4

Musiałem zainstalować Karabiner Elements, a następnie zmienić Typ klawiatury (dostępny na zakładce Klawiatura wirtualna ) na ISO.

Aktualizacja (lipiec 2018 r.) : Po zainstalowaniu aktualizacji systemu MacOS (10.13.6) problem pojawił się ponownie. Jednak najnowsza wersja Karabiner Elements (12.1.0) nie ma już opcji Typ klawiatury . Istnieje kod kraju, który został ustawiony na „1”, kiedy otworzyłem Karabiner. Po pewnym czasie bezskutecznego wprowadzania tej wartości ponownie uruchomiłem komputer Mac , co rozwiązało problem.


1

Miałem podobny problem, jak opisano powyżej, resetowanie klawiszy modyfikatora pomogło w cudowny sposób. Przed przejściem na macOS Sierra 10.12.1 Beta zmieniłem klawisze Ctrl / Options.

Preferencje systemowe> Klawiatura> Klawisze modyfikujące ...> Przywróć domyślne


Moja klawiatura Microsoft Sculpt miała niedziałający klawisz „a” z betami. Przywróć ustawienia domyślne naprawiono to magicznie, dzięki!
Jonathan del Strother

1

W moim przypadku przyczyną problemu jest narzędzie o nazwie Karabiner Elements.

Pomaga mi użyć klawisza Caps Lock jako dodatkowego klawisza Escape. Po odinstalowaniu go usunąłem /Library/Preferences/com.apple.keyboardtype.plisti ponownie uruchomiłem maszynę. Po ponownym uruchomieniu Keyboard Assistant mógł poprawnie zidentyfikować klawiaturę.


1

Używając układu nordic (islandzkiego), wydaje się, że High Sierra nieprawidłowo identyfikuje klawiatury nordic ISO. W moim starym Logitech Cordless Pro prawy klawisz Windows jest niepoprawnie mapowany na AltGr (prawy alt), a na mojej nowej klawiaturze Microsoft Sculpt nie ma klawisza mapowanego na klawisz AltGr.


1

Prześladuje mnie to od dłuższego czasu, ponieważ \ i `regularnie się zmieniają. macOS zaczyna myśleć, że moja klawiatura jest ANSI, a nie ISO, i nie można jej zmienić bez ponownego uruchomienia. To nie jest dobre, gdy jest w trakcie pisania złożonego wyrażenia regularnego.

Rozwiązaniem, które znalazłem, jest użycie Ukelele pakietu do utworzenia pakietu 2 układów klawiatury, z których jeden ma takie samo odwzorowanie jak wydrukowane na fizycznych klawiszach, a drugi z przełącznikiem \ i `.

Po zainstalowaniu mogę przełączać się między układami klawiatury bez konieczności ponownego uruchamiania i mogę przestać walczyć z systemem macOS, aby rozpoznać moją klawiaturę ISO!


0

W SystemPreferences-> Keyboard-> InputSources kliknij znak + po lewej stronie poniżej, przejdź do hiszpańskiego / hiszpańskiego i wybierz go: po prawej stronie sprawdź, czy wybrałeś właściwy (hiszpański lub hiszpański-ISO).


1
Zrobione i jest poprawne. Próbowałem też go usunąć i dodać ponownie.
jesusiniesta
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.