Czy mogę odinstalować standardowe aplikacje Apple (np. Stickies)


12

Czy mogę bezpiecznie odinstalować podstawowe aplikacje OS X, których nie używam? Naprawdę po prostu zajmują miejsce na mojej liście aplikacji (i moim dysku SSD). Aplikacje, które chcę usunąć, to:

 • Front Row
 • iDVD
 • Przechwytywania obrazu
 • iMovie
 • Poczta
 • Budka fotograficzna
 • Stickies
 • Textedit

Czy OS X działa nieprawidłowo, jeśli te standardowe aplikacje są odinstalowane?


Świetne pytanie, ale Image Capture i TextEdit mogą być bardziej przydatne niż im się wydaje. Jednocześnie, jeśli potrzebujesz więcej miejsca na dysku i szukasz tych aplikacji, aby zrobić miejsce, to powiedziałbym, że istnieje więcej niż prawdopodobne, że stworzyłeś pliki, których już nie potrzebujesz, które byłyby równie dobrze obsługiwane na dysk zewnętrzny (jeśli w ogóle ich potrzebujesz).
Philip Regan,

W systemie Windows dostępna jest aplikacja open source WindirStat, która skanuje dysk twardy i daje DUŻO informacji o plikach przechowywanych w woluminach. Założę się, że jest podobny wniosek w ekosystemie Apple - które można wykorzystać w celu określenia rzeczywistego zjadacze kosmicznych przestrzeni HD ...
Fabricio Araujo

Odpowiedzi:


20

Tak, technicznie możesz, ale nie powinieneś.

Powody, dla których nie powinieneś:

 1. Apple czasami aktualizuje aplikacje w mniejszych aktualizacjach systemu operacyjnego. Ponieważ reszty aplikacji nie ma, kończysz się tylko tymi plikami, które zostały zmienione.
 2. Co jeśli zdecydujesz, że będziesz ich potrzebować w przyszłości? Będziesz musiał ponownie zainstalować system operacyjny.
 3. W systemie Snow Leopard i nowszych aplikacje, o których wspominasz, nie zajmują prawie wcale miejsca - poczta to marne 77 megabajtów.

Jeśli nie zdecydujesz się je usunąć, to proste: przeciągnij je do kosza lub uderzyć Command usuwać tak jak każdy inny plik. Wykonaj kopię zapasową przed usunięciem rzeczy, a także przetestuj usuwane lub przycinane aplikacje. Chcesz, aby komputer Mac miał teraz awarię, gdy pamiętasz, co zostało usunięte.

Wahaj się, czy usunąć Image Capture lub TextEdit. Pierwsza kontroluje skanowanie i importowanie zdjęć z dowolnego urządzenia, a druga jest wymagana w niektórych przypadkach, jeśli trzeba edytować plik systemowy. Powiedziałbym też, żeby zostawić Maila w pobliżu - zwłaszcza jeśli kiedykolwiek skonfigurujesz konto gościa i pozwolisz komuś używać twojego Maca przez krótki czas.

Prawdopodobnie nie będziesz zbyt mocno podłączać się do reszty. Powinienem jeszcze raz wspomnieć, że jest to bardzo odradzane, ponieważ psuje system, który śledzi, jakie oprogramowanie zostało zainstalowane. Oprogramowanie zainstalowane przez Apple jest rejestrowane w bazie danych potwierdzeń, a potwierdzenia te nie przewidują częściowej dezinstalacji, a ty grasz hazardowo, że nie ma połączenia między tymi aplikacjami a innymi, których możesz potrzebować później.

Dlaczego nie szukać gdzie indziej, aby zaoszczędzić trochę miejsca? Możesz i powinieneś przeglądać /Library/Application Supporti usuwać niektóre pętle iDVD i pętle audio dla GarageBand. Porównaj także rozmiar wszystkich aplikacji, które chcesz wyczyścić, i porównaj je z jednym teledyskiem lub kilkoma utworami w iTunes. Prawdopodobnie możesz znaleźć znacznie lepsze cele, aby zwolnić znaczną przestrzeń zamiast pozbyć się niektórych niezbędnych narzędzi systemowych, które w rzeczywistości zajmują niewiele miejsca lub nie zajmują go wcale.


1
Dziękuję za szczegółową odpowiedź! W pewnym sensie potwierdziłeś, o czym myślałem - że usunięcie ich było możliwe, ale odradzane. Postąpię zgodnie z twoją radą.
Thaliant,

@Thaliant - z pewnością możesz usunąć większe, ale ostrzegam, proces aktualizacji Apple jest głupi i i tak umieści aktualizacje dla usuniętych aplikacji w twoim /Applicationsfolderze. Nie jest to nic wielkiego (wystarczy usunąć nowe, załatane pliki), ale jest denerwujące.
Fałszywe imię


0

Jeśli próbujesz zaoszczędzić miejsce, usuwając je; nie. Prawie nie ma miejsca i kto wie, jakie mogą być ewentualne komplikacje. Kilka nieszkodliwych sposobów na zmniejszenie wielkości aplikacji na dysku rozruchowym.

Monolingual to darmowa aplikacja, która pozwala usunąć nieużywane wsparcie językowe i architektury. Ponieważ większość aplikacji jest nadal „uniwersalna”, przekonasz się, że usuwając wersję kodu powerPC kodu, zaoszczędzisz od 1 do 4 GB plus około 500 Mb z pakietów językowych.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.