Jak otwierać pliki .plist w macOS Sierra bez użycia Xcode? [duplikować]


13

Problem

Właśnie poszedłem użyć Edytora list właściwości, aby wyświetlić plik .plist i nie działa on już w Sierra

Błąd

 

Moja konfiguracja

Połowa 2010 r. 15 "MBP macOS Sierra 10.12

 

Kluczowy komentarz

I nie chcą korzystać z Xcode do otwierania plików .plist, to zbyt dużo dla tak prostego zadania. Edytor listy właściwości był doskonały.

 

Co znalazłem

Stan na dzień 13.09.2016 r. Witryna Apple Developer opisuje Xcode jako jedyną opcję edycji plików .plist (szukaj: Informacje o plikach listy właściwości informacji)

Apple wspomina o używaniu Xcode do generowania plików .plist i pracy z nimi, ale musi być inny sposób.

 

  1. Czy aplikacja Edytor list właściwości jest wykonywana w systemie macOS Sierra?

  2. Jeśli tak, poza Xcode, czy są jakieś proste programy, takie jak Edytor list właściwości, które ludzie polecają?

 

Dziękujemy za odpowiedzi!

 

AKTUALIZACJA

  1. To nie jest pytanie „duplikowane”. To pytanie jest przeznaczone szczególnie dla tych, którzy są przyzwyczajeni do korzystania z Edytora list właściwości i stracili go jako opcję podczas aktualizacji do macOS Sierra. Zachowanie tego wątku pytania pomoże innym rozwiązać konkretny problem, szczególnie jeśli nie są fanami używania Xcode do pracy z plikami plist i / lub nie wiedzą, jak pracować z plikami plist za pośrednictwem terminala.

  2. Rozwiązanie połączone w „zastrzeżonym” duplikacie wątku może być przydatne dla osób zaznajomionych z terminalem.

  3. Obeznanych z terminala, można również użyć rlwrap i PlistBuddy, który JEST Obecnie pracuję w MacOS Sierra. Zobacz: fgimian.github.io/blog/2015/06/27/a-simple-plistbuddy-tutorial/

  4. Ci, którzy nie są zaznajomieni z terminalem, którzy chcą uniknąć Xcode: przepraszam, nie znalazłem dla ciebie rozwiązania, ale będę go szukał dalej. Jeśli ktoś ma jakieś sugestie, dodaj je. Jeśli są inne * posty wymiany z zaleceniami dotyczącymi oprogramowania, możesz je w przyszłości połączyć z innymi użytkownikami.

Odpowiedzi:


9

W przeszłości używałem Pref Settera do graficznej edycji plików .plist.

brew cask install pref-setter

Każdy edytor tekstu (w tym edycja tekstu) będzie działał, jeśli plik nie jest binarny. Jeśli klikniesz prawym przyciskiem myszy dowolny plik .plist i klikniesz „Uzyskaj informacje”, w obszarze „Otwórz za pomocą” powinna istnieć opcja zmiany domyślnego edytora, który następnie zmienisz na Pref Setter. Jeśli klikniesz „Zmień wszystko”, zmieni to dla każdego pliku .plist w twoim systemie.


10
Nie każdy plik list
user151019

To prawda, że ​​niektóre pliki Plist są binarne, ale należy pamiętać, że niektóre pliki, które otwierają się jako nieczytelne pliki binarne w (powiedzmy) Sublime, będą otwierane jako uszkodzone, ale nadal w pewnym stopniu czytelne w TextEdit.
Jess Riedel
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.