Dlaczego moja pamięć RAM jest prawie w pełni wykorzystana?


8

Kupiłem Macbooka Pro 15 cali 3 miesiące temu. Działa na systemie Mac OS X Snow Leopard i ma 4 GB pamięci RAM.

Rozważam uczciwe korzystanie z tego komputera:
- surfowanie (Chrome)
- rozwijanie (Fraise)
- gry

Ale po kilku godzinach użytkowania, oto co się dzieje:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jest w języku francuskim, ale łatwo zauważyć, że tylko kilkadziesiąt MB (Mo) jest nadal dostępnych, podczas gdy suma wszystkich uruchomionych procesów jest daleko do osiągnięcia 4 GB ...

Gdzie do diabła poszła moja pamięć RAM?


4
Musisz także pokazać procesy innych użytkowników
Mark

5
Dostępnych jest więcej pamięci, niż myślisz, ponieważ 1 GB „nieaktywnej” pamięci jest dostępne do użycia - przechowuje stare informacje, które nie są już potrzebne, ale są przechowywane w pamięci tak długo, jak jest wolna pamięć, aby można ją było używane ponownie, jeśli będzie potrzebne.
Mike Scott,

Ok, dziękuję za informację. Mark, powinieneś opublikować swój komentarz jako odpowiedź!
Pierre Espenan,

Ale to niekoniecznie odpowiedź - pokaż, co pokazują wszystkie procesy, a następnie możemy dostarczyć więcej informacji o tym, co się dzieje
Mark,

Odpowiedzi:


7

Dostępnych jest więcej pamięci niż myślisz. Pamięć „nieaktywna” jest pamięcią, która została wykorzystana i zasadniczo zachowuje swoje stare dane, aby w razie potrzeby można je szybko odzyskać. Jeśli jednak komputer potrzebuje pamięci na jakiś nowy proces, pamięć ta może zostać wykorzystana - stare dane zostaną usunięte, a nowe zostaną wprowadzone.

Jak powiedzieli inni, musisz także pokazać wszystkie procesy, aby uzyskać pełny obraz tego, co dzieje się z twoją pamięcią. Ale nie jesteś tak wyczerpany, jak się wydaje.


5

Wyświetlane są tylko procesy „Mes opérations”. Możesz przełączyć na „Wszystkie procesy”, aby zobaczyć, co zajmuje pozostałą część pamięci.


0

Jądra uniksowe automatycznie zajmują prawie całą dostępną pamięć na pamięć podręczną stron . Pamięć podręczna strony jest zasadniczo kopią części dysku twardego obecnych w pamięci DRAM. To znacznie poprawia wydajność. Ponieważ aplikacje wymagają więcej pamięci, jądro szybko zmniejszy rozmiar pamięci podręcznej strony, aby zapewnić aplikacjom więcej miejsca.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.