Pobierz El Capitan Installer teraz, gdy Sierra nie ma [duplikat]


28

Ostatnio mam problemy z komputerem Mac i chcę przeprowadzić czystą instalację. Nadal mam Yosemite i pomyślałem, że to dobry czas na aktualizację systemu operacyjnego. Jednak obawiam się skakać bezpośrednio do Sierra, gdy jest tak świeżo.

Moje szczególne okoliczności:

 • Sierra mogłaby działać na moim komputerze (Macbook Pro z początku 2015 r.), Ale wolałbym zainstalować El Capitan
 • Nie pobrałem wcześniej instalatora El Capitan

Zdaję sobie sprawę, że Apple dostarczyło link do instalacji El Capitan z Snow Leopard. Jednak po kliknięciu linków do sklepu z aplikacjami w celu pobrania pliku instalacyjnego pojawia się komunikat:

Tej wersji systemu OS X 10.11 nie można zainstalować na tym komputerze.

Czy istnieje sposób na pobranie instalatora El Capitan teraz, gdy Sierra jest już dostępny, na bardziej nowoczesny komputer? Przeszukiwanie El Capitan w sklepie z aplikacjami nie daje żadnych wyników dla instalatora.


Wskazywanie na wszystkie pytania „gdzie mogę dostać stary system operacyjny” - apple.stackexchange.com/questions/309399/… - nawet jeśli nie są ściśle duplikowane.
Tetsujin

Odpowiedź Pete'a jest tym, czego szukałem i najlepsza odpowiedź, jeśli chcesz zainstalować z komputera Mac, na którym jest już zainstalowany El Capitan, ale nie może przejść wyżej, a ja po prostu chcę ponownie zainstalować.
ZaxLofful

support.apple.com/downloads/macos ma wszystkie oryginalne obrazy CD / DMG MacOS do pobrania za darmo
Prado

Odpowiedzi:


14

To zależy od twoich okoliczności. Znalezienie starych plików do pobrania dla systemu operacyjnego może być trudne.

Jeśli wcześniej go kupiłeś, będzie w App Store pod Purchasedzakładką.

Jeśli komputer Mac został fabrycznie zainstalowany, może być konieczne przejście do trybu odzyskiwania po Internecie lub odzyskiwania HD, ale w celu przeprowadzenia instalacji konieczne będzie wyczyszczenie dysku twardego. Następnie możesz migrować dane użytkownika z kopii zapasowej Time Machine lub podobnej.

Alternatywnie, jeśli masz bootowalną kopię zapasową systemu El Cap (zakładając, że go zainstalowałeś), możesz go ponownie zainstalować.

Bardziej szczegółowe odpowiedzi będą wymagały od Ciebie bardziej szczegółowych informacji (generalnie dobrym pomysłem / pomocne jest podanie większej ilości informacji, aby odpowiedzi mogły być dostosowane do Twojej sytuacji i inne osoby w tej samej sytuacji mogą skorzystać).

Cokolwiek zrobisz, upewnij się, że masz pełną działającą kopię zapasową (którą przetestowałeś), aby móc cofnąć w razie awarii.


Dotyczy to każdego starszego systemu operacyjnego niż El Capitan. Apple zapewnia dostępność, ponieważ jest to odskocznia od Snow Leopard i dla maszyn, które nie mogą uruchomić Sierra
Tetsujin

2
@ Tetsujin: jeśli wiesz, gdzie El Capitan jest dostępny do pobrania (jak wspomina Twój komentarz), odpowiedz na pytanie.
Pwdr 27.09.16

Głosowałem za zamknięciem go jako duplikat, jest to pytanie, które ma już odpowiedź.
Tetsujin

Rozumiem, dobra rozmowa.
Pwdr

1
@Tetsujin Dziękujemy za udostępnienie drugiego postu. Śledziłem linki w tym poście, ale nie działało to dla mnie. Zaktualizowałem pytanie dla moich konkretnych okoliczności, zgodnie z sugestią
Pwdr

9

Poniższy link, otwarty w Safari, powinien uruchomić App Store, aby pokazać pobieranie El Capitan, nawet jeśli nie znajduje się jeszcze na liście zakupów.

https://itunes.apple.com/app/os-x-el-capitan/id1147835434?mt=12

Próbowałem kilka razy link, ale mój App Store nie otworzył się. Być może był to problem z serwerem po stronie Apple, a może pomógł już po otwarciu App Store. W każdym razie dzisiaj link prowadzi mnie poprawnie do pobrania El Capitan w App Store.

Aktualizacja: po tym próbowałem jeszcze kilka razy link, bezpośrednio klikając lub kopiując wklej go do paska adresu URL. Czasami działało, a czasem nie. Wydaje się więc, że należy spróbować ponownie, aż do sukcesu. Ponowne załadowanie strony z Cmd+ Rnie miało takiego samego sukcesu jak kliknięcie w pasek adresu URL i ponowne przesłanie żądania poprzez wciśnięcie Return.

Źródłem linku jest link PO

https://support.apple.com/en-us/HT206886

gdzie jest pod słowami „pobierz El Capitan z App Store”

Update2: Oto, co ktoś mówi o przejściu z Yosemite na El Capitan w wątku dyskusyjnym Apple :

Jeśli Mac jest kompatybilny z Sierra, nie możesz zainstalować El Capitan, chyba że wcześniej go pobrałeś. Wersja, którą próbujesz zainstalować, jest przeznaczona dla komputerów Mac, na których nie można uruchomić Sierra lub nadal ma zainstalowany system Snow Leopard. Ponieważ twój komputer Mac nie może także uruchomić systemu Snow Leopard, nie ma sposobu na zdobycie El Capitan.

... zbyt smutne.

Pozostał jeden pomysł, aby zdobyć starszego Maca znajomego. Zaloguj się do App Store za pomocą swojego konta. Pobierz El Capitan. I w końcu masz do niego dostęp poprzez zakładkę zakupów na swoim koncie z nowszego komputera Mac.


1
Niestety ten link nie działa. Kliknięcie przycisku „Pobierz” powoduje wyświetlenie komunikatu „Nie można zainstalować tej wersji OX S 10.11 na tym komputerze”. Nie uważam tego za prawdziwe ograniczenie; Mam Retina MacBook Pro z końca 2013 roku.
MikeB,

1
@ MikeB Może Apple nie zezwala na to łącze dla komputerów Mac, na których można zainstalować Sierra. Mój MBP 13 pochodzi z końca 2009 roku, a link działa przynajmniej po kilku próbach. Nigdy nie widziałem cytowanej przez ciebie i OP wiadomości.
Pete,

@MikeB Tak więc jednym z pomysłów byłoby zdobycie starszego komputera Mac znajomego. Zaloguj się do App Store za pomocą swojego konta. Pobierz El Capitain. I w końcu masz do niego dostęp poprzez zakładkę zakupów na swoim koncie.
Pete,

@MikeB Czy jesteś już na Sierra?
Pete,

Oto, co mówi Apple w jednym z własnych wątków wsparcia: origin-discussions-us.apple.com/thread/... „Jeśli Mac jest kompatybilny z Sierra, nie możesz zainstalować El Capitan, chyba że wcześniej go pobrałeś. Wersja, którą próbujesz zainstalować, jest przeznaczona dla komputerów Mac, na których nie można uruchomić Sierra lub nadal ma zainstalowany system Snow Leopard. Ponieważ twój komputer Mac nie może również obsługiwać systemu Snow Leopard, nie ma sposobu, aby zdobyć El Capitan. ”
Pete,

9

Ponieważ obrazy MacOS są podpisane cyfrowo przez Apple, możesz bezpiecznie pobrać El Capitan przy użyciu np. BitTorrent ( link ) lub reddit ( link ), o ile Ty

 1. Nie uruchamiaj Install OS X El Capitan.apppliku, ale zapisuj tylko obraz systemu operacyjnego ( Contents/SharedSupport/InstallESD.dmg) na pendrivie (ponieważ, o ile mogę zebrać, tylko obraz instalacyjny jest podpisany)
 2. Sprawdź podpis cyfrowy Contents/SharedSupport/InstallESD.dmgw pobranym pliku Install OS X El Capitan.app, zgodnie z następującą odpowiedzią: /apple//a/262914/93129

Dlaczego zostało to zanegowane? Pomijając przejście do paska Genius Bar (hah), wydaje się to jednym z jedynych sposobów, aby to zrobić, jeśli nie masz jeszcze El Capitan w zakładce „Zakupione” w App Store.
Brian Morton

@BrianMorton Podejrzewam, że ludzie albo kojarzą BitTorrent z piractwem, albo nie rozumieją w pełni podpisów cyfrowych. Jeśli w moim podejściu jest jakaś wada, z pewnością chciałbym wiedzieć.
runeks

Zadałem podobne pytanie (i sam na nie odpowiedziałem), które zawiera informacje na temat pobierania obrazów bezpośrednio z osxapps.itunes.apple.com, jeśli ludzie nie lubią BT :)
Brian Morton

W witrynie support.apple.com/downloads/macos można bezpłatnie pobrać wszystkie oryginalne wersje MacOS [obrazy CD / DMG]. Nie pobieraj tego przy użyciu torrentów lub innych niezaufanych źródeł. Pobierz bezpłatnie z Apple na link, który podałem
Prado

3

Do Twojej wiadomości, dla tych, którzy mają problemy z pobraniem instalatora El Capitan z Mac App Store ...

El Capitan nie pojawi się podczas wyszukiwania słowa kluczowego. Musisz przejść do karty Kupione, a następnie ręcznie przewinąć listę i znaleźć ją w ten sposób. W moim przypadku instalatorzy wracali do Lion.

Pamiętaj też, że po pobraniu nadal możesz nie być w stanie go uruchomić, ponieważ Apple nie pozwala przywrócić bezpośrednio do starszego systemu operacyjnego. Musisz utworzyć bootowalny instalator USB za pomocą terminala:

http://www.macworld.com/article/2981585/operating-systems/how-to-make-a-bootable-os-x-10-11-el-capitan-installer-drive.html


2

Prawidłowe metody uzyskania El Capitan zostały przedstawione w powyższych odpowiedziach za pomocą karty Kupione. jeśli jednak nie działają, możesz znaleźć publiczne źródło, takie jak torrent i zweryfikować Sha1 InstallESD.dmg pod linkiem.

shasum /Applications/Install\ OS\ X\ *.app/Contents/SharedSupport/InstallESD.dmg

dla 10.11.6 El Capitan (15G31) powinien wrócić 7739e3f62080000da5d28efa689c53976112a262

https://github.com/notpeter/apple-installer-checksums/blob/master/readme.md


2

Właśnie zainstalowałem Mac OS X 10.11 El Capitan na Macu z Mac OS X 10.10 Yosemite , mimo że sklep z aplikacjami oferuje mi tylko macOS 10.12 Sierra . Moja metoda była odmianą odpowiedzi Pete'a zredagowanej od 1 stycznia 2017 r .

 1. Ze sklepu z aplikacjami pobrałem macOS 10.12 Sierra . Ten zakończył się jako aplikacji /Applications/Install macOS Sierra.app. I miałem macOS Sierra w mojej historii zakupów w App Store.

 2. Wykopałem i uruchomiłem stary komputer z systemem Mac OS X 10.6.8 Snow Leopard . Snow Leopard chciał zaktualizować mój App Store, więc to zrobiłem.

 3. Na komputerze Snow Leopard App Store oferował tylko macOS Sierra, a nie El Capitan. Funkcja aktualizacji oprogramowania również nie miała El Capitan.

 4. Uruchomiłem iTunes, potwierdziłem, że jestem tam wylogowany. (OK, to uproszczenie. Po raz pierwszy tego nie zrobiłem, ale nie miałem instalacji systemu operacyjnego w mojej historii zakupów. Przeszedłem te kroki po raz drugi. App Store odmówił pozwolenia na ponowne pobranie Wylogowałem się z iTunes, który był zalogowany jako inny użytkownik, a następnie App Store pozwolił mi pobrać.)

 5. Na komputerze Snow Leopard użyłem Safari do odwiedzenia adresu URL z odpowiedzi Pete'a: https://itunes.apple.com/app/os-x-el-capitan/id1147835434?mt=12 . Pojawił się App Store. Oferuje OS X El Capitan, wydanie 20 września 2016, wersja 10.11.6. Opis mówi: „ta wersja systemu OS X El Capitan jest przeznaczona dla użytkowników systemu OS X Snow Leopard, którzy chcieliby uaktualnić system do macOS Sierra”.

 6. Kliknąłem przycisk pobierania. Ten zakończył się jako aplikacji /Applications/Install OS X El Capitan.app. Jednak nie miałem OS X El Capitan w mojej historii zakupów w sklepie z aplikacjami. (Wyjaśnienie: po rozpoczęciu drugiego pobierania miałem w historii zakupów na komputerze Snow Leopard wpis „OS X El Capitan”).

 7. Skopiowałem instalatory macOS Sierra i El Capitan na mój serwer plików.

 8. Na obecnym komputerze Mac skopiowano Install OS X El Capitan.appdo mojego /Applicationskatalogu.

 9. Uruchomiłem Install OS X El Capitanaplikację. Działało zgodnie z oczekiwaniami, a na obecnym komputerze Mac miałem system Mac OS X 10.11. Jak dotąd (6 godzin) wydaje się, że dobrze sobie radzi.


1

W przeciwieństwie do tego, co powiedziano tutaj (i powyżej na temat poprzednich wersji systemu operacyjnego, w których instalator N-1 został usunięty wkrótce po uruchomieniu wersji N), Apple ma teraz artykuł z linkami do sklepu i szczegółowymi wymaganiami dotyczącymi uzyskania i instalacji OS X El Capitan, który działa . (I tak, nawet po Sierra i High Sierra są obecnie - i najwyraźniej teraz niezależna od poprzednich „zakupów” tego systemu operacyjnego jest również. Nie pojawiają się w zakładce kupowanego czy nie został on zakupiony lub nie.).

Apple mówi na https://support.apple.com/en-us/HT206886 - Jak pobrać OS X El Capitan:

System OS X El Capitan pozostaje dostępny dla komputerów Mac, które nie mogą uaktualnić systemu do macOS High Sierra lub które najpierw wymagają uaktualnienia do El Capitan.

Jeśli nadal potrzebujesz OS X El Capitan, skorzystaj z tego linku do App Store: Uzyskaj El Capitan . Aby go pobrać, komputer Mac musi korzystać z systemu macOS High Sierra lub wcześniejszego.

Bezpośredni link do App Store znajduje się (obecnie) tutaj.

Bieżąca rada tutaj na tej stronie wydaje się wykorzystywać artykuł pomocy HT206886, aby sprawdzić zaktualizowany link, jeśli Mac App Store zawiedzie.

https://itunes.apple.com/app/os-x-el-capitan/id1147835434?ls=1&mt=12

Biorąc pod uwagę informacje zawarte w pytaniu, Apple informacja zapewnia środki, które obecnie na Sierra i High Sierra dostępu link podany będzie okazją, aby pobrać instalator El Capitan z App Store ci.

Fakt, że obecnie powoduje to błąd „niemożliwe, ponieważ Twój obecny system jest nowszy” może oznaczać tylko trzy rzeczy: 1. że w najnowszych wersjach App Store w Sierra lub High Sierra występuje błąd, 2. że ta zasada ma zmienił się niedawno, ale artykuł w KB nie odzwierciedla tej zmiany 3. że Apple po prostu leży na powyższej stronie, która jest tutaj dokładnie cytowana.

Ponieważ pamięć kusi mnie do przypomnienia sobie, że pobrałem El Capitan z nowszego systemu, wydaje się, że opcje 1 + 2 są bardziej prawdopodobne.

Nie dotyczy to jednak warunków wymienionych w pytaniu PO powyżej.


Jak powiedział PO, jeśli podążysz za linkiem do AppStore z komputera z systemem Sierra, nie pozwoli ci go pobrać.
Demis,

0

Nie wolno mi jeszcze komentować, nie mogę nawet głosować za, więc powtórzę pierwsze rozwiązanie Pwdr - „Jeśli wcześniej go kupiłeś, będzie w App Store na karcie Zakupione”. Potraktuj to jako głosowanie wyższe.

Potrzebowałem również instalatora El Capitan i na podstawie odpowiedzi Pwdr poszedłem do mojej karty App Store Kupione i znalazłem instalatory El Capitan, Mavericks i Mountain Lion. Pobieram je wszystkie.

Ten problem jest dla mnie bardzo trudny, ponieważ wiele lat temu chciałem uaktualnić system Leopard do Lion, ale najpierw musiałem go uaktualnić do systemu Snow Leopard. Sklep Apple nie miał już Snow Leoparda, tylko Lion, i zamiast tego polecił mnie jednemu ze swoich „partnerów”. Dlaczego Apple oczekuje, że partner, taki jak B.Buy, zapewni lepszą obsługę niż oni sami? Skończyłem płacić premię w sklepie Mac za Snow Leopard (50 USD), którego użyłem wystarczająco długo, aby uaktualnić do Lion, a następnie do Mountain Lion.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.