Jak wyczyścić oczyszczalny obszar na dysku?


28

Wyczyściłem miejsce na dysku, usuwając pliki i opróżniając kosz. Ale nie jestem w stanie wykorzystać przestrzeni, którą uwolniłem. Oznacza to, że jak widać raporty na dysku 142 GB jako Dostępne z 83 GB tego jako możliwego do wyczyszczenia .

Dostępne użycie dysku z możliwością czyszczenia

Powinienem więc mieć dużo miejsca na skopiowanie pliku ponad 70 GB na dysk. Jednak gdy próbuję, pojawia się komunikat „Za mało miejsca na dysku do skopiowania ”, jak na poniższym obrazku:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jak wyczyścić oczyszczalną przestrzeń, aby była naprawdę dostępna?

Próbowałem zrestartować komputer w nadziei, że restart wyczyści oczyszczalny obszar, ale nic nie zmieniłem.


2
Uważam, że miejsce na dysku oznaczone jako „możliwe do wyczyszczenia” jest już liczone w dostępnym miejscu na dysku. Jest to miejsce, które system automatycznie usuwa, jeśli jest potrzebne, więc usunięcie go nie zwiększy „dostępnego” miejsca na dysku. Zobacz ten artykuł o zoptymalizowanej pamięci masowej.
fsb

5
@fbara tak, to też jest moje zrozumienie. Jednak przy dostępnym 142 GB nie mogę skopiować pliku o wielkości 70 GB. Więc purgeable powstrzymuje mnie przed kopiowaniem plików.
Josh

1
Czy możesz dokonać korekt wskazanych w tym artykule, aby wyczyścić część dostępnej przestrzeni?
fsb

1
Artykuł mówi o sposobach na zwolnienie miejsca na dysku. Wyczyściłem już 140 GB miejsca. Problem polega na tym, że nawet przy 140 GB wolnego miejsca nie mogłem skopiować pliku 70 GB.
Josh

2
oto co zrobiłem Wyłącz optymalizację plików: iTunes, obrazy, icloud itp. Możesz odznaczyć opcje w samej aplikacji. discussions.apple.com/message/32393627#32393627 komenda użycie znaleźć wszystkie lokalne migawkę TimeMachine tmutil listlocalsnapshots / Wytwarza to: / Users / <Twoja nazwa użytkownika> $ tmutil listlocalsnapshots / com.apple.TimeMachine.1977-04-16-144528 com. apple.TimeMachine.1977-04-16-154756 com.apple.TimeMachine.1977-04-16-164937 usuń jeden po drugim: tmutil deletelocalsnapshots <snapshot_date> przykład: tmutil deletelocalsnapshots 1977-04-16-144528
roberthuttinger

Odpowiedzi:


27

Możesz utworzyć ogromny plik, który zmusi system macOS do wyczyszczenia plików, które można wyczyścić, aby zwolnić miejsce. Zrób to, wpisz to polecenie w terminalu:

dd if=/dev/zero of=~/hugefile bs=15m

Spowoduje to utworzenie pliku o nazwie ogromny plik w folderze domowym, który można sprawdzić w Get Info i zatrzymać, gdy będzie wystarczająco duży dla Ciebie ControlC. Lub możesz po prostu pozwolić, aby działał, dopóki nie zabraknie miejsca na dysku i wszystko przestanie działać.

To polecenie zajmuje dużo czasu, aby przydzielić pamięć, możesz także zatrzymać ją, gdy jest ona 5 ~ 10 GB i zduplikować plik, CommandDaby utworzyć kopie i przyspieszyć proces.

Następnie oczywiście musisz usunąć pliki.

W twoim przypadku masz już plik, który chcesz skopiować, więc możesz podzielić go na 50 GB i skopiować jeden fragment. Następnie pozwól systemowi wyczyścić pliki i powtórz. Po zakończeniu wszystkich danych możesz je połączyć - dodając drugi plik do pierwszego, usuwając drugi plik itp.

Głównym problemem jest to, że „możliwa do wyczyszczenia” przestrzeń nie jest jednym elementem monolitycznym - to potencjalnie migawki maszyny czasu lokalnego lub systemu plików, dane w pamięci podręcznej, dane pochodne, zdjęcia iCloud w pełnej rozdzielczości, które będą próbkowane w dół, gdy zaczniesz się zbliżać do braku wolnego miejsca dostępny.

System sam się poprawi, jeśli możesz przenieść dane na dwie części w twoim przypadku lub w częściach n w ogólnej sprawie.


5
To działało dla mnie. Znalazłem jednak szybszą metodę tworzenia pliku, na stronie osxdaily.com/2013/05/31/create-large-file-mac-os-x
CharlesW

3
Użyłem metody Narzędzia dyskowego, aby utworzyć plik 10 GB i było to bardzo szybkie.
SPM,

/dev/zerojest nieco szybszy niż /dev/random. superuser.com/a/359601/167657 I najwyraźniej losowość nie jest obecnie bezpieczniejsza niż zero.
kqw

Nic nie działało, używając dysku Mojave / AFPS. Dopóki nie wypróbowałem sugestii @SPM - załatwiło sprawę. Za pomocą Narzędzia dyskowego utworzyłem obraz AFPS o pojemności 40 GB. Następnie usunąłem. Oczyścił całą oczyszczalną przestrzeń.
Jonny

2
Może być konieczne uruchomienie, dd if=/dev/zero of=/Users/<your_username>/hugefile bs=15mjeśli otrzymasz dd: ~/hugefile: No such file or directory. Uruchom pwdw swoim katalogu domowym, aby uzyskać pełną nazwę ścieżki
tpei

8

Byłem w stanie spowodować oczyszczenie obszaru czyszczonego przez skopiowanie tymczasowych mniejszych plików, co ostatecznie spowodowało oczyszczenie obszaru usuwalnego. Po wyczyszczeniu dużego usuwalnego obszaru mogłem usunąć tymczasowe mniejsze pliki i skopiować duży, który zamierzałem.

Zauważ, że usunięcie mniejszych plików tymczasowych spowodowało, że mój obszar, który można oczyścić, ponownie się powiększył, na szczęście stał się na tyle mały, że mogłem skopiować duży plik. Mam nadzieję, że Apple ulepszy to z czasem.


4

Wydaje się, że obecnie nie ma możliwości uzyskania listy tego, co system operacyjny uważa za pliki możliwe do usunięcia w celu ich usunięcia, ale istnieją pewne kandydatury do rozważenia, takie jak pliki buforowane.

Ten konkretny plik może być dość duży, a po usunięciu zmniejsza rozmiar danych, które można wyczyścić;

/System/Library/Caches/com.apple.coresymbolicationd/data

Aby dowiedzieć się o wielkości pliku, możesz uruchomić lsjako sudoużytkownik;

sudo ls -la /System/Library/Caches/com.apple.coresymbolicationd/data

Wyszukiwanie pliku zawiera kilka linków do zapytań dotyczących jego wielkości, takich jak niniejsze pytania i odpowiedzi tutaj .

Szczegóły dotyczące samego pliku są ograniczone, ale wydaje się, że jest związane z wyszukiwaniem symboli w przypadku zawieszonych i problematycznych procesów; jak dowodzą te połączone pytania i odpowiedzi , więcej informacji w tym poście . Postępuj zgodnie z powyższymi pytaniami i odpowiedziami, wydaje się wystarczająco bezpieczne, aby usunąć ten plik.

Trzeba będzie usunąć plik sudo, szczegółowe informacje znajdują się w poście z pytaniami i odpowiedziami . Jego celem jest przeniesienie (jak sudo) pliku do katalogu domowego (np. ~/Documents/SymbolDataDelete), Ponowne uruchomienie komputera, a następnie usunięcie pliku.

Uwaga : plik symboli zostanie utworzony ponownie, wydaje się to normalne, ale powinieneś być w stanie lepiej zarządzać rozmiarem, który zużywa, jeśli stanie się zbyt duży.

Ostrzeżenie : używanie sudomoże być niebezpieczne ... używać ostrożnie.

O oczekiwanych wynikach; Nie przewiduję, że ten pojedynczy plik będzie jedynym czynnikiem przyczyniającym się do usuwalnych danych (zakładając, że dysk w chmurze jest wyłączony itp.), Ale oczyścił około 95% możliwych do usunięcia danych, które miałem.

Generalne obserwacje

Może się to wydawać oczywiste, ale ponowne uruchomienie usuwa wiele tymczasowych i buforowanych treści. Daj mu kilka minut po ponownym uruchomieniu. Z osobistych obserwacji wynika, że ​​po kilku tygodniach restart uruchamia się w kolejności gigantycznej przestrzeni do czyszczenia ...

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.